кращий спосіб затишно зігрітися взимку – саморобне плетене покривало. Все про в’язання покривав спицями та гачком своїми руками – опис схем в’язання, фото ідеї, слушні і корисні поради! Якщо ви зібралися в’язати плед, то я обома руками вас підтримую. Ви не уявляєте, наскільки це чудово тепло і естетично рано вранці сидіти біля вікна і милуватися садом, ввечері посидіти вдома з чашкою кави біля каміна. Та навіть банально закутатися в плед в квартирі в холодну пору року – приємність. Це я ще мовчу про подарунок (в’язаного пледа або ковдри) друзям чи рідним, який би вони з радістю оцінили.
Як елемент декору і практичності плед просто шикарно виглядає скрізь: у вас на плечах, на кріслі, як покривало в лісі або будинку, конвертик для маленької дитини або матрац для нього ж.
Безумовно, він дарує тепло, комфорт, затишок, красу. Якщо ви хочете використовувати елемент як предмет декору, то визначитеся з колірною гамою і візерунками. Можливо ви захочете підібрати так, щоб була гармонія і зі стіною, і з предметами меблів і зі шторами.
В’яжемо покривало спицями
Якщо у вас спицями виходить краще, то не у вас одних. Багато в’яжуть плед саме спицями, так як зв’язати виріб виходить просто і дуже швидко. Для цього не обов’язково мати досвід і якісь особливі навички. Якщо послідовно виконувати інструкції і опис, то ніяких проблем з виходом готового хорошого вироби не буде. Ось кілька додаткових порад:
- Щоб зв’язати плед в короткі терміни, краще придбати пряжу великого розміру
- Грамотно вибрати спиці потрібного розміру
- Якщо схема в’язання проста, то рекомендується виконувати роботу акуратно, щоб не було ніяких огріхів на покривалі, адже вони будуть помітні.
«Плюшевий плед спицями»
Що потрібно: 6 мотків (на розмір 1,10 х1,25) пряжі YarnArt Dolce; спиці розміром 4-5 мм.
- В’язати плед простіше за схемою «рис», адже зворотна й лицева сторона чергуються. В’язка двостороння і в’яжеться на будь-якій кількості петель (без накиду). В’язати потрібно вільно.
- 1 ряд: 1 лицьова петля, 1 виворітна і так повторювати до кінця ряду;
- 2 ряд: навпаки, 1 ізн.п., 1 осіб. п. і до кінця ряду.
- 3 ряд: повторювати з 1-го ряду.
- По периметру плед доведеться обв’язати гачком. Спробуйте! Вийти симпатичний пледик і такий акуратний!
Покривало – ковдру з овечої вовни
Для роботи потрібно: 2000 р справжньою овечої вовни, кругові спиці номери 3 і 5 довжиною 120 див. Починати в’язати за схемою. Найперше – це зробити петлі перед першою стрілкою, раппорт між стрілками повторити і петлі провязать після другої стрілки. Щоб зберегти висоту пледа важливо в’язати з першого по 50-тий ряд, а потім повторити з 3-го по 50-тий ряд. Облямівку в’язати тільки за 12-тий ряд і виключно по правій стороні. Щільність в’язання: основний візерунок: 29п.х31 р. = 10×10 см;облямівка = прим. 8 см в ширину. Після набраних 434 петель пов’язати основний візерунок. 484 ряді закрити всі петлі. Далі набрати 17 п. і надалі в’язати за другою схемою. Приблизно при висоті 6,3 м покривала закрити петлі при тому, що рубець Повинен закінчитися на 12-му ряді. Залишається тільки пришити облямівку до зовнішніх країв покривала. От і все. Приймайте готову роботу!
В’яжемо покривало гачком
В’язати гачком набагато складніше, ніж спицями. Якщо ви вибрали цей вид, той ви або професіонал в цій справі або ж «пекучий» цінитель даного виду майстерності. Гачком можна зробити порівняно багато різних творів мистецтва. Але хочу попередити, що і порівняно тривала. А при виборі пряжі варто врахувати, сто від її товщини буде залежати толстотность кінцевого виробу.
В’язання пледа гачком з квадратним мотивом
В даному випадку на пледі буде повторюватися мотив розміром 9х9 см з простим і легким малюнком. Марсеризированный бавовна повинен бути вибраний для машинного в’язання з 3-мя нитками. Гачок No1. Виріб виходить вагою 2 кг Колір можна вибрати будь-який, але білий буде занадто марким (не раджу купувати тим, у кого є маленькі дітки, тому що замучить прати). Але можливий ще один нюанс. Термін в’язання може трохи затягнутися з-за великого габариту пледа. Ну самі подумайте, розмір 248*168 см як-ніяк! Але мотивом зручніше в’язати з-за ряду факторів:
- не треба волочити за собою клубок вовни;
- якщо заготівля зіпсована, то її можна розпустити, викинути, а от з цілим полотном такий номер не пройде;
- шматок полота ви можете в’язати де завгодно і тягати куди завгодно;
- кожен квадрат цілком можливо в’язати за різними схемами, так вийти навіть оригінальніше!
Щільність в’язання робити виходячи з параметра: 3 перших кола мотиву – 5 см діаметру. Мотиви потрібно в’язати за схемою. Якщо вже дійшли до 8 кола, то потім треба з’єднати 16 рядів по 24 мотиву. На схемі все можна побачити. А щоб зробити бордюр, необхідно закріпити нитку в арку на голку і обв’язати весь плед за схемою. У підсумку, у вас вийде ажурний, красивий, практичний і звичайно, теплий плед.
Пледи і покривала знаходять своє застосування в інтер’єрі
А ви знали, що плед або покривало можна використовувати як накидку на диван або ліжко? Це зараз стильно і зручно. Багато жінок вважають за краще використовувати для цього саме речі, зроблені своїми руками. Дуже красиво модно виглядає зроблене полотно з джгутів, смуг, переплетеною коси, виворітних петель. Але візерунки теж далеко не пішли в сторону. Найбільший інтерес представляє туніське в’язання, баварська в’язка, двостороння і скандинавська. Можна вибрати будь-яку збірку.
У чому перевага в’язаних пледів?
Переваг більше, ніж недоліком. Ось дивіться:
- Натуральні
- Гіпоалергенні не шкодять шкірі
- Можна зробити самостійно
- Різні за формою, товщиною, рельєфу
- Не мають меж у фантазії
- Можуть бути двосторонніми
- Виконуються під розмір ліжка чи іншої меблів
- Мають багатий і широкий вибір пряжі, кольору
Пледи – шедеври дизайнерського мистецтва, якщо вони зроблені вручну. Уявіть, як красиво прикрашений може бути плед різною фурнітурою: вишивкою, гудзиками, мереживом, бахромою і т. д. До недоліків можна віднести тривалий термін в’язання, вимагають багато пряжі, накопичують пил і потребують правильної прання/сушіння.
Технологія виготовлення пледів
Способи в’язання пледів різноманітні. Якщо при масовому виробництві товари виконують за допомогою машини стандартної в’язкою, то в разі ручного в’язання, можна застосувати 4 методу:
- Пряма в’язка (це коли від краю до іншого краю йде петлі, а потім перехід на інший ряд)
- Кругова (починається з ланцюжка, потім петлі додають по кутах)
- Діагональний спосіб (або ще називають косим)
- Метод складання (зшивання шматочків).
Звичайно, кожна технологія індивідуальна. Кожна рукодільниця вибирає той метод, який ближче і більш знайомим всіх. Але я хочу трохи зупинитися на складанні моделі з старих светрів. Цей вибір мене зацікавив. Якщо у вас є непотрібні светри, свитшоты і навіть інші вовняні речі, не поспішайте їх викидати! Із них може вийти придатна річ! А робота буде укластися в наступному: з речей потрібно вирізати квадратики однакового розміру і діаметру. Кожен клаптик потрібно оверлочить на машинці і зшити між собою (трохи нагадувати Печворк). Майже все готово! Тільки щоб плед мав пристойний вигляд з виворітного боку, майстри пришивають хутряний або тканинний подтклад. Виглядає плед дуже оригінально! Подивіться самі на фото. У будь-якому випадку, в’яжіть ви гачком або спицями, плед або будь-яка інша річ буде виглядати красиво. Тим більше, в’язана річ своїми руками дарує набагато більше приємності і затишку. Успіхів у роботі!
Фото ідеї в’язаних покривав