Лаконічні однотонні шапки біні в тренді цього року! Все про в’язання шапки біні спицями та гачком своїми руками, покрокові майстер-класи з в’язання різних моделей, слушні поради, приклади фото! Шапка біні являє собою лаконічну шапочку круглої форми, однотонний, без зайвих прикрас і фантазій в крої. Модель здобула популярність завдяки своїй хіпстерської простоті, і здібності гармоніювати з будь-яким чином. Її можна побачити у поєднанні і з пальто, і з пуховиком, зі шпильками і кросівками.
Шапка біні легко в’яжеться та ще простіше шиється. Впоратися з моделлю зможе починаюча рукодільниця, що володіє початковими навичками в’язання гачком або на кругових спицях.
Поради з в’язання
Головний убір у стилі біні відрізняється акуратно пов’язаним полотном. Звідси випливає, що панчішні спиці для створення основної частини шапки не підійдуть. Початківці в’язальниці беруть саме їх для роботи, допускаючи тим самим помилку. У готовому виробі на полотні помітні переходи з однієї спиці на іншу, порушуючи гармонійність шапочки. Досвідчені майстрині на рукодільних ресурсах в інтернеті дають прості рекомендації по роботі над стильним головним убором:
- використовувати кругові спиці, панчішними — тільки провязивать убавки;
- брати пряжу того кольору і фактури, які подобаються тій людині, для якого в’яжеться шапка;
- якщо навички в’язання не дуже добре відпрацьовані, то перед початком роботи подивитися навчальні відео по виготовленню біні;
- в’язати пробний зразок з обраної пряжі, для розрахунку кількості петель для потрібного розміру виробу;
- не варто боятися, якщо з першого разу не вийшло і виріб доводиться розпускати, з кожним новим разом «набивається» рука і одного разу шапочка вийде ідеальним.
Шапка біні лицьовій гладдю на спицях
Модель в’яжеться простий гладдю без гумки у вертикальному напрямку, складається з чотирьох клинів. Для роботи знадобиться:
- 2 мотка пряжі з 100% мериносової вовни або іншої пряжі з щільної товстої ниткою;
- панчішні спиці для закривання верхівки;
- кругові спиці 4 для в’язання основного полотна;
- маркер для в’язання;
- сантиметрова стрічка.
На обсяг голови 56 см розміри вироби з обраної пряжі виходять такі — глибина 25 см і ширина 21 див. В процесі роботи потрібно постійно приміряти шапочку на голову тієї людини, для якого вона призначена. В залежності від особливостей форми голови, можливо, доведеться в’язати її довше у висоту або ширше.
Майстер – клас
- Набрати петлі класичним способом на кругових спицях і замкнути. Для замикання остання петелька з лівої спиці переноситься на праву сторону, петля з правої спиці одягається поверх переснятой петлі і знімається з лівої спиці. Кількість набраних петель має ділитися на чотири. На обсяг голови 56 см для мериносової пряжі число петель становить приблизно 84 штуки.
- В’язати лицьовій гладдю до досягнення необхідної висоти, приблизно 20 див. В процесі в’язання можна приміряти майбутню шапочку на голову. Так само варто враховувати, що мериносова пряжа має властивість розтягуватися.
- Розділити в’язання на чотири панчішних спицях і приступити до закривання верхівки.
- Для збавляння петель провязивать разом 2 і 3 петлі на спиці, а так само дві останні з нахилом вліво. Зменшення з нахилом вліво виконується таким чином – передостанню петлю зняти незайманою, останню пров’язати лицьовій і нетронутою петлю перекинути поверх провязанной і відпустити. Щоб не заплутатися в убавках, умільці радять повісити в’язальний маркер на ту панчішну спицю, з якої почалися збавляння.
- Повторювати пункт 4, вив’язуючи полотно по колу.
- Виконувати убавки до тих пір, поки на кожній спиці не залишиться 3-4 петлі.
- Відрізати нитку, просмикнути в трикотажну голку з широким вушком і стягнути маківку. Для даної процедури можна скористатися гачком. Кінчик нитки сховати.
Виріб виходить акуратним, маківка виглядає рівною. На спицях в’яжеться класичний варіант моделі біні, лаконічний і стильний.
Шапка з відворотом
Модель виготовляється за аналогією з біні на кругових спицях. Полотно в’яжеться довше на кількість сантиметрів, яке хотілося б бачити на отворі. Обвиття петельок починається відразу з особового полотна, при цьому на вилозі виявиться платочная в’язка. Поєднання різнофактурних ділянок на виробі виглядає оригінально. У фантазійної шапочки можна не виконувати заужение клинів, а вчинити по-іншому:
- Виконати виріб у вигляді труби.
- Петлі закрити класичним способом по прямій лінії.
- Зазначити на середину маківки і з неї прошити ниткою дві діагональні симетричні лінії до точки, що відстає від крайньої вершини на 3-4 див. В результаті вийдуть трикутні вушка з лівої і правої сторони.
Модель з вушками підходить буквально всім, незалежно від віку і роду діяльності. У дитячих варіантах простір вушок розшивають бісером або намистинами, прикрашають маленькими бантиками з атласних стрічок в тон шапки.
Лазні гумкою 2х2
Візерунок «гумка» вважається універсальним. Вироби, виконані в такій техніці, завжди виглядають стильно і оригінально. Полотно виглядає рельєфним, об’ємним, але при цьому добре приймає форму голови і після розтягування повертається в початковий вигляд. Для роботи підійде будь-яка тепла пряжа, особливо добре виглядає біні з мохеру. Процес аналогічний в’язання лицьової в’язкою на кругових спицях. Відмінність лише в тому, що потрібно чергувати виворітні і лицьові петлі, пров’язуючи кожну по дві штуки. Полотно плентається до потрібної висоти, потім виробляють зменшення петельок. Схема, за якою потрібно пов’язувати убавки: В’язання поділяють на 4 панчішні спиці.
- На початку кожної спиці дві перші і дві останні петлі провязывают разом.
- Убавки виконують до тих пір, поки на кожній їх спиць не виявиться по три петельки.
- Залишилися петлі стягують голкою або гачком, роблять вузлик, нитка відрізають і кінчик ховають.
Шапка біні гачком
Якщо на спицях шапка біні виглядає витонченим і стильним, то зв’язана гачком приваблює хіпстерської рельєфністю. В’язання відбувається в горизонтальному напрямку. Перед початком роботи потрібно виміряти глибину майбутнього головного убору. Набрати ланцюжок з повітряних петель довжиною, що відповідає отриманим мірками. Опис роботи виглядає так:
- Перший ряд в’язати з’єднувальний стовпчиками до самої останньої петлі.
- Наступний радий почати з другої петлі і плести полустолбиками з накидом до кінця.
- Зробити одну петлю підйому і знову в’язати з’єднувальними стовпчиками до кінця ряду.
- Повторити пункти 2,3 до тих пір, поки в районі верхівки не сформується клин довжиною 5 див
- Новий ряд потрібно дов’язати до клина і зробити ланцюжок повітряних петель, щоб вийшла висота, рівна першій частині шапочки.
- Повторювати пункти 3-4, до тих пір поки не вийде 6 частин шапки з клинами на маківці.
- Клини зшити з виворітного боку трикотажним швом.
- Нитку обрізати, кінчик сховати.
Модна шапочка лазні готова. Модель гачком в’яжеться легше, ніж на кругових спицях. Впоратися з роботою може навіть юна школярка, яка мріє самостійно змайструвати для себе трендовий аксесуар. Витрата пряжі для даної моделі невеликий, вистачає одного мотка. Шапочка біні надовго і міцно увійшла в моду. Вона визнана універсальним головним убором, який ідеально поєднується з будь-яким чином – дитячим, підлітковим, жіночим, чоловічим, завжди надаючи йому стиль, гармонію і завершеність.
Фото ідеї в’язаних шапок біні