З гумки починається будь-яка в’язана річ. Все про в’язання гумки спицями різними способами – особливості, фото ідеї, корисні поради! З гумки починається будь-яка в’язана річ. Шапки, светри, жилети, рукавиці мають в основі еластичний елемент, який щільно прилягає до тіла, захищаючи його від холоду і вітру, але при цьому легко розтягується. Деякі вироби виконані з в’язаного полотна, в якому цей орнамент є основним. Він робить речі не тільки практичними, але й красивими, оригінальними. Існує багато варіантів вив’язування гумки. Часто рукодільниця провязывает кілька видів, вибираючи найбільш підходящий з них для конкретної речі.
Гумка спицями
Елемент можна в’язати і спицями та гачком. На перших він виходить більш еластичним, тому в більшості випадках майстрині виконують гумку саме на них, переходячи на гачок лише тоді, коли цього вимагає ідея. Вибираючи спиці, рекомендується порівняти їх товщину з розміром нитки. Вони повинні бути приблизно однакові. При роботі не потрібно занадто сильно затягувати нитку і в’язати вільно, але без дірочок.
Гумка 1х1
Орнамент 1х1 використовують у створенні шапок. Він щільний і досить еластичний. Майстер клас:
- Набрати потрібний обсяг петель + по дві кромочних з кожного краю;
- Спершу чергують такі елементи – 1 л. п, 1 ізн.п.;
- Повторювати до кінця ряду;
- У другому ряду в’язати по малюнку.
Річ виходить з однаковим орнаментом з головною і тильної сторін.
Гумка 2х2
Такий тип візерунка застосовують у светрах, шапках, рукавицях, шарфах, застосовуючи його як на відкритих місцях (горловині, зап’ястя, талії), так і на всьому полотні. В’язка виглядає рельєфною, об’ємної, при цьому полотно еластичне, добре тягнеться. Опис:
- Набрати потрібну кількість петель, але обов’язково поділеного на 4, плюс по дві кромочних з обох сторін;
- Спершу необхідно зв’язати, чергуючи, 2 особових і 2 виворітних;
- Потім слід діяти з малюнку: де «галочка» – там лицьову, де «перекладинка» – там виворітну;
- Повторювати по циклу пункти 2,3 розрахункове число раз.
Ткацька
Цей орнамент імітує фабричні вироби, які виготовляють на в’язальних машинах. Візерунок відрізняється від традиційних елементів 1х1, 2х2 тим, що на зворотному боці має своєрідне переплетення, який цілком може служити основним прийомом в деяких hand-made предметах. Інструкція з в’язання проста, але вимагає уважності:
- Набрати таку кількість петельок, щоб воно ділилося на два;
- Додати по парі крайніх з кожної сторони;
- Спочатку зв’язати чергування обох типів петельок по одній штуці;
- На наступному етапі одну з них зняти, притримуючи робочу нитку перед собою, одну зв’язати виворітного.
- Повторювати послідовне вив’язування 2-3 пунктів до розрахованого розміру предмета.
Петля, знята непровязанной, буде формувати горизонтальні штрихи із зворотного боку. Техніка виглядає оригінально, може використовуватися як основний прийом у в’язанні різних снудов, хомутів, шарфів і шапок різних моделей.
Англійська
Класична англійська резинка улюблена майстринями, які практикують в’язання речей для дітей і дорослих. Вона має властивості еластичності і витонченості одночасно. Щоб її зробити набирають розрахункова кількість петельок, кратне двом, а так само одну і дві крайніх (всього три). В англійській прийомі потрібно особливим чином виконувати лицьові і виворітні елементи. У головних петлицях робочу спицю вводять знизу і підхоплюють нитку. У зворотних — робочий інструмент вставляють зверху в петельку, захоплюючи нитку і пров’язуючи нову. Розібратися на практиці допоможуть фото, опубліковані на тематичних інтернет-ресурсах і рукодільних блогах. Опис:
- У першому ряду пров’язати одну лицьову, зробити нахлест, зняти наступну петлю не пров’язуючи, потім ще одну лицьову;
- У другому — зробити один накид, одну петельку зняти вільної, пров’язати пару штук обличчі видно, зробити один нахлест, одну петельку зняти недоторканою.
В даній роботі важливо не переплутати послідовність. Досвідчені майстрині по малюнку можуть зрозуміти чи є помилка. Новачкам рекомендується уважно слідувати схемі. Перш ніж приступати до роботи, досвідчені майстрині рекомендують спробувати техніку на невеликому зразку. Це дозволить оцінити щільність, розміри і вирішити, зупинятися на ній або спробувати інший візерунок.
Полуанглийская
Цей орнамент виглядає щільніше, ніж з англійської схемою, і в’яжеться він простіше. Кількість петлиць повинно ділитися на два, не можна забувати про кромочні. Схема показує простий спосіб в’язання:
- Спочатку плетуть чергуванням 1 л. п., 1 нахлест, 1 петельку знімають непровязанной, 1 л. п.;
- В наступному рядочке 1 ізн.п., далі дві петлі разом за задні стінки, 1 ізн.п.
Візерунок повторюють з початку до потрібного розміру виробу.
Еластична
Такий орнамент можна використовувати як самостійний при створенні великого предмета гардероба, наприклад светри або кардігана. Він виглядає незвично, оригінально, при цьому залишається еластичним. На початку роботи слід набрати на спиці стільки петель, щоб їх кількість поділялося на три, додавши дві крайніх. Майстер-клас:
- У початковому рядку виконують, чергуючи 2 осіб. і 1 ізн. п.;
- Другий ряд і всі наступні парні за малюнком;
- В третьому і в кожному непарному ряду два особових вушка перехрещують направо, 1 ізн., повторюють до кінця.
На чільному боці орнаменти виходять витончені кіски, щільно прилеглі один до одного.
Вузликова
Візерунок відрізняється характерним переплетенням і рельєфністю. Кількість набраних петельок повинно ділитися на чотири. Процес починається з чергування накиду і двох основних, при цьому напуск накидається на обидві петлиці. У другому рядочке зображують дві зворотних дві основні, продовжуючи послідовність до логічного завершення.
Гумка з зубчиками
Візерунок примітний тим, що з одного боку він виглядає як англійська в’язка, а з іншого як оригінальна переплетення з нахилом вправо. Для його вив’язування потрібні навички перехрещування петель. Майстер-клас:
- Набрати петельки в обсязі, кратному 5, плюс дві кромочні;
- Першу зображати виворітного, наступну лицьовий, потім пару отриманих вушок перекиньте наліво;
- Повторювати дані ряди необхідну кількість раз.
Гранована гумка Візерунок відрізняється характерними виступами і глибокими улоговинками між ними протягом всього полотна. Його можна пов’язати спицями та гачком, результати будуть майже ідентичними. За допомогою гачка в’язати треба в горизонтальному напрямку. Візерунок виглядає великим, ідеально підходить для виготовлення стильних кардиганів, джемперів, снудов. Для цього візерунка пряжу краще вибирати з товстою ниткою. Завдяки цьому виріб в’яжеться швидко. Майстер-клас спицями:
- Набрати кількість петельок, поділеного на чотири, плюс крайні;
- У першому ряду в’яжуть по 2 осіб. петельки, 2 ізн., 1 осіб. п., повторюючи послідовність до кінця;
- Далі навпаки, 2 ізн. п., 2 п. осіб., 1 ізн.п.
Вибираючи спиці для створення виробу з розглянутим орнаментом варто орієнтуватися на товщину нитки в пастві. По товщині нитку і робочий інструмент повинні бути приблизно однаковими. Майстер-клас гачком:
- Зв’язати ланцюжок з повітряних петель;
- З основною боку в’язати полустолбиками з накидом;
- З виворітного — з’єднувальними стовпчиками.
У результаті виходить полотно, по фактурі м’яке, пухке. Речі з такою в’язкої вигідно відрізняються затишними тактильними відчуттями, добре тримають тепло, ефектно тримають форму, стройнят фігуру. Варто пам’ятати, що за в’язаними речами потрібно доглядати особливим чином. Прання допускається тільки вручну в теплій воді (не більше 30 градусів). Прасування заборонена, одяг та аксесуари сушать природним чином, розкладаючи їх на рівній поверхні. В’язані речі зберігають виключно в складеному вигляді. На плічках вони витягуються під власною вагою, назавжди втрачаючи “товарний вигляд”. Гумка є основним елементом у в’язанні виробів. Освоєння прийомів в’язання починається саме з неї. Класичний орнамент 1х1 застосовується в светрах, рукавицях. Шапки і снуди незвично виглядають з рельєфним гранованим візерунком.
Фото ідеї в’язаних речей гумкою