Шаль – незвичайна накидка, ефектно підкреслює весь наряд. Покрокові опис схем інструкцій з в’язання спицями та гачком шалі для початківців своїми руками. Теплий і затишний аксесуар прийшов до російським жінкам з Персії і залишився на довгі десятиліття. Зараз оригінальні технології створення шалей безповоротно втрачено, але справжні майстрині не сидять на місці. На просторах інтернету, на сторінках журналів можна зустріти широкий асортимент мереживних виробів дивовижної краси. Для більш практичного використання описані детальні схеми утеплених шалей великої в’язки.
Які матеріали можна застосовувати і чому
Існує величезна безліч тканин: натуральних, синтетичних і комбінованих. Розберемо, чому з цього списку ми будемо використовувати лише декілька:
- Альпака: натуральне волокно, що додає шовковистий блиск і витонченість виробу. На перший план у практиці виходить властивість збереження тепла.
- Ангора: ще один представник натуральної пряжі. Має доступну ціну. Шалі з ангори вкрай м’які.
- Мохер: накидки з цього волокна виходять ажурними і дуже теплими, що позначається, насамперед, на ціні матеріалу.
- Мериносова вовна: дозволяє створювати мереживні рукавички, але утеплюючими властивостями не володіє.
В’яжемо шалі спицями самостійно: легко і практично
Світова мода знає безліч ідей для створення шалей і накидок. Це справжні витвори мистецтва:
- пухові хустки на плечі з мохеру;
- розкидистий «Султан» з крайової окантовкою;
- «Харуни» з подвійною облямівкою з овечої вовни;
- ажурні Мирабелия і Тенеріфе.
Ці роботи складні у виконанні для початківців майстринь, але при бажанні схеми їх в’язки можна знайти у вільному доступі. А, крім того, є маса форумів з поясненнями і підказками від досвідчених в’язальниць.
Проста шаль у формі віяла
Необхідні атрибути:
- Кругові спиці;
- Ножиці;
- Пряжа.
Покрокова схема в’язання:
- Набрати 18 петель, використовуючи подвійну нитку.
- Послідовність рядів: 1-й: всі виворітні петлі; 2-й: з кожної поперечної нитки в’яжемо одну петлю. Разом 35 елементів; Далі представлену схему повторюємо до 143 ряду і закінчуємо в’язку.
- Край віяла можна гофрировать за допомогою гачка, штучних вставок, бахроми.
Колоритна шаль-трикутник
Матеріали використовуємо ті ж, що і завжди. Схема-інструкція:
- Набираємо на спицях 3 петлі.
- Пров’язуємо 6 рядів платочної в’язкою.
- Без розвороту потрібно добрати ще 3 кромочних елемента.
- Тепер розгортаємо полотно і вывязываем додатково 3 петлі. У підсумку ми маємо ланцюжок з 9 елементів.
- Далі послідовність рядів:
- чергуємо лицьову в’язку з виворітного;
- в особових рядах йде послідовність 3 особових елементів і 1 накиду;
- в виворітного в’язці всі петлі і накіди лицьові.
- Далі використовуємо наступний принцип: виворітну в’язку залишаємо без змін, а в особових рядах робимо накіди після 3 особових елементів, перед і після центральній петлі, з 3 «кроку» до кінця ряду.
- Для формування контрасту використовуємо різнокольорові шари в полотні, а кожен 5-й ряд пров’язуємо однаково: 3 лицьових, накид, 2 особових разом, накид, повторювати до середини полотна. Після центрального елемента в’язка йде у зворотному порядку.
- Розміри шалі підбирайте індивідуально. При бажанні можна декорувати край накидки.
Шаль Нарцис: спиці і гачок разом
Для даної моделі краще використовувати пряжу «Пехорка», а також обидва види інструментарію (і спиці і гачок). Накидка має серповидну форму, в’яжеться від центру шийної частини, зверху вниз. В техніці використовують укорочені ряди, докладні схеми яких рукодільниця може скачати собі з будь-якого каталогу моделей.
Візерункові шалі гачком, основні види
Створення окремих сегментів
Головна особливість ажурних візерунків, створених за допомогою гачка, це створення окремих сегментів з подальшою їх складанням. Не завжди робота з гачком означає складну схему. У майстернях рукоділля і просто любительницами в’язання гачком розроблено безліч докладних схем, як для досвідчених майстрів, так і для початківців. Як почати? Дуже просто: знайдіть для себе детальну схему квадратів, трикутників, ананасів або квіткових візерунків і запасіться матеріалами для роботи. Вам знадобиться трохи терпіння і вправності.
В’язання шалі від кута
Шалі трикутної форми краще в’язати без відриву ниток. На всіх схемах, які ви можете знайти, початок в’язки береться від центрального кута, а візерунок рівномірно розширюється по ходу роботи. Особливість такої методики в тому, що в ході в’язки потрібно строго дотримуватися отриману інструкцію. Якщо не виконувати покрокові вказівки, відбудеться спотворення малюнка.
Пухові накидки
Використовуючи мохерові види пряжі або нитки з ангори, можна поповнити свій гардероб теплими хустками з витонченим візерунком. Звичайно, цей спосіб застосовують рукодільниці з достатнім досвідом, але не впадайте у відчай. Скачайте для себе схему-інструкцію або подивіться відео-уроки по техніці в’язання. Залиште плетіння пухової хустки на недалеке майбутнє, коли піднаберетеся досвіду і сміливості для цього проекту.
Шаль з візерунком «павучок»
Існує безліч докладних покрокових інструкцій для початківців рукодільниць. Для прикладу наведемо одну з найпростіших, але неймовірно красивих схем в’язання шалі. Пряжу вибирайте переважно з синтетичних волокон або з великою кількістю мохеру. Тонкі нитки дозволять гідно оцінити плетіння малюнка. Покрокова схема для майстра:
- Наберіть гачком 8 повітряних петель.
- Далі ряди:
2-й: стовпчики з накидом у перші три повітряні петлі; потім дві повітряні петлі, стовпчик з накидом в самий перший елемент даного ряду. 3-й: 5 повітряних петель, три стовпчики з накидом у дві повітряні петлі першого ряду, далі 16 в. п., 3 стовпчики з накидом у в. п. першого ряду. 4-й: п’ять в. п., три стовпчики з накидом над двома в. п. нижнього ряду, 6 в. п., 4 стовпчика без накиду над 16 в. п. нижнього ряду. Продовжувати в’язання, повторюючи наведену схему. Дана модель в’яжеться від кута, тому дублюйте в’язку малюнка по мірі збільшення ширини шалі. Кожна жінка мріє мати у своєму гардеробі набір красивих аксесуарів, в тому числі, і шалі. Накидка на плечі зігріє в холодні вечори, прикрасить жінку і естетично підкреслить фігуру. Немає нічого складного в тому, щоб навчитися в’язати красиві хустки або шалі. Головне – почати!
Фото ідеї саморобних в’язаних шалей