Зв’язний порося своїми руками відмінний натуральний елемент декору. Покрокова схема в’язання порося гачком – слушні поради від професіоналів з фото прикладами! В’язаний порося відмінно підійде в якості подарунка для людини народженої в рік з символом кнура. В’язання порося — це легкий процес, навіть новачок, який зовсім недавно навчився тримати спиці в руках — впорається з цим завданням.
Завдяки наданим планом можна пов’язати порося розміром двадцять сантиметрів у висоту, а елементи одягу додадуть краси у виріб.
Для в’язання потрібно:
- Пряжа трьох кольорів — 10% бамбука і 90% пілінг акрилу.
- Пряжа для шарфика — 100% бавовна.
- Два гачка — 1.75 і 2.5 міліметрів.
- Ножиці.
- Комплект голок.
- Гудзики — достатньо двох штучок.
- Намистини — також вистачить двох.
- Гвинтові очі з кріпленням 9мм
- Наповнювач
Перша частина майстер-класу з плетіння порося гачком
Починати треба з простого і поступово переходити до більш складних елементів. В’яжемо п’ятачок:
- Збираємо сім повітряних петель
- У першому ряду з другої петлі від гачка в’яжуться п’ять стовпчиків без накиду, далі додається ще п’ять стовпчиків без накиду і в результаті повинно вийти 12 петель.
- Другий ряд тримає в собі один стовпчик без накиду і додається ще один стовпчик, але який в’яжеться з двох петель.
- У третьому ряду вісімнадцять стовпчиків в’яжуться за задніми підлозі петлями.
- Фінал складається з такої ж кількості стовпів. Залишки пряжі обрізаються, але залиште близько 20 сантиметрів. Тут знадобляться намистини і вони послужать ніздрями. Використовуючи голку пришиваємо намистини.
В’яжемо вушка
Дві повністю симетричні деталі вийдуть у результаті семи рядів:
- В кільце амігурумі в’яжуться шість стовпчиків.
- Додається ще шість подвійних стовпів.
- Всі поділяється одним звичайним стовпчиком і далі подвійні до вісімнадцяти
- Знову розділяються звичайними стовпами, але на цей раз дві штуки. Далі подвійні до двадцяти чотирьох.
- Чергове поділ одним стовпом і закріплюється з’єднувальним стовпчиком. Також залиште двадцять сантиметрів для пришивання вушка.
- Точно такими ж діями зв’яжіть друге вухо.
В’яжемо голову
У цьому елементі присутній 22 ряду. Все починається з кільця амігурумі — в’яжеться шість стовпів і до 6 низки додається 36 стовпчиків, розділяти подвійні петлі можна однією або двома звичайними. Оченята вставляються між 11 і 12 рядами, три петлі буде достатньо як відстань між отворами. Точно також до 17 ряду в’яжеться 54 подвійні петлі. На закінчення повністю відрізається нитку, і утворилося простір заповнюється наповнювачем. З допомогою голки голова закривається і пришиваються інші частини. Вушка розміщуються на рівному відстань між собою. П’ятачок розташовується прямо під очима на відстані двох петель. Не забудьте про утяжку очей, а то вони загубляться.
Друга частина майстер-класу з плетіння порося гачком
Голова готова, тепер знадобиться зв’язати тулуб поросяті, а починаємо з ніг. Може здатися, що це складно, але ви вже вмієте в’язати одинарні і подвійні петлі, а для тулуба знадобляться тільки вони.
В’яжемо ноги кнура
Єдина складність полягає у в’язанні тулуба і ніжок однією деталлю. Це може бути незручно, але через десять хвилин звикаєш. Починаємо рожевої пряжею
- Кільце амігурумі і відразу шість одинарних стовпів.
- Другий ряд складається повністю з подвійних, слід в’язати до дванадцяти.
- Точно також до четвертого ряду в’яжеться 18 подвійних петель, але далі петлі переносяться за задню стінку наступних петель.
- В’яжемо ще три ряди по 16 і 14 подвійних петель. Тепер обрізаємо нитку і відразу починаємо шити елементи одягу. Для цього змінюємо пряжу на блакитну і продовжуємо.
Увага! Друга ніжка в’яжеться точно також, але нитка не обрізується. Коли ніжки готові пришиваються ґудзики до їх основи. Вся порожнину набивається наповнювачем.
Починаючи з обрізаною пряжі з’єднуємо дві ніжки разом і в’яжемо 40 подвійних петель. При цьому розділяючи їх по одній-дві одинарної петлі. Повинно вийти 16-18 рядів. Тулуб в’язати досить просто. Форма схожа на конус і достатньо буде 27-29 поруч подвійних петель. Ряди вже розділяються по 2-3 одинарної петлі. Довга нитка не обрізається, а залишається для пришивання голови. Щільно набиваються нутрощі, і всі необхідні елементи пришиваються за допомогою звичайної голки. Приміром два гудзики послужать кріпленнями для лямок сорочки. Ручки не вимагають окремої схеми. В’яжуться точно так само як і ноги, але в два рази менше рядів. Використовуйте два кольори: рожевий і блакитний. Для особливих майстрів можна порадити пришити пальчики. Для пальців будуть потрібні кілька мотків пряжі сполучені між собою. З допомогою гачка вони просмикуються в зв’язані руки.
Заключні дії при в’язанні гачком свині
Залишилося з’єднати всі частини разом. Ноги і тулуб в’язалися разом, тому просто набиваються до країв наповнювачем. Ручки спочатку заповнюються, а потім прив’язують до тулуба. На цьому етапі важливо дотримуватися симетрію і акуратно пришити деталі, щоб не довелося перев’язувати. При неакуратних діях петлі можуть розтягнутися і утворити порожній простір з якого буде вивалюватися наповнювач.
В’яжемо бактус для свинки гачком
Бактус це важливий елемент для свинки. Вона повинна виглядати витончено і привабливо, тому ця невелика деталь дуже необхідна. Схема в’язання також проста: Спочатку на гачок набирається шість повітряних петель, далі в’яжеться цікава комбінація — стовпчик з трьома накидами, поділ з трьох повітряних петель, знову подвійні петлі з трьома накидами і поділ однієї повітряної петлею. Укладення цього ряду в одинарної петлі і подвійному стовпі з накидками. Наступні два ряди в’яжуться за таким же принципом, але ширина варіюється за допомогою повітряних петель. Тепер тільки по одній петлі в якості поділу. Залишилися нитки не відрізаємо, а використовуємо для зав’язування шиї свинки. Щоб міцно скріпити бактус використовується голка, але можна і зав’язати декілька вузлів з допомогою пальців. Як тільки кнур пов’язаний, відразу приступайте до в’язання одного. Щоб кілька свинок були готові для нового року. Така іграшка в’яжеться легко і цікаво. Завдяки дуже схожим петлям, спритність рук зростає і в’язання дається легше. Якщо деякі елементи здалися складними, то не варто чекати — відразу звертайтеся в інтернет і дивіться відео, можливо побачити дії легше ніж прочитати їх.
Фото ідеї в’язаного порося своїми руками