Пістолет один із складних елементів для малювання олівцем. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню пістолет олівцем – фото ідеї, слушні поради, приклади! Для хлопчаків, захоплених малюванням, напевно захочеться дізнатися, як намалювати різні види зброї, в тому числі і пістолет. Щоб зображення вийшло максимально правдоподібним, рекомендуємо уважно прочитати статтю і в діях дотримуватися цих рекомендацій.
Необхідні матеріали
Перш, ніж починати виконувати малюнок, слід підготувати матеріали:
- Прості олівці різної твердості. Мають маркування H з цифрою або без – це олівці з твердим грифелем, чим більше значення цифри, тим твердіше олівець. Залишає слабку лінію. Маркування латинською літерою B – олівець з м’яким грифелем. Величина цифри вказує на інтенсивність, але в цьому випадку м’якості і жирності створюваних ліній.
- Щільний і м’який ластик.
- Лінійка.
- Відповідна папір для скетчів, в тому випадку якщо використовується графітовий олівець.
- Набір кольорових олівців відповідних відтінків сіро-коричневої гами.
Елементарний варіант малюнка
Простий малюнок підійде тим, чия рука не твердо поставлено і набуті навички недостатні. У цьому випадку необхідно поетапно виконувати кроки:
- Простими лініями виконується розмітка стовбура і розташованої перпендикулярно до нього рукоятки. Слід врахувати – краще буде виглядати зброю, якщо тримати не в профіль, а злегка нахиленим під кутом. Так навіть просте зображення буде здаватися більш об’ємним і реалістичним.
- Прорисовуючи ручку, не забути намалювати спусковий гачок.
- М’яким олівцем промальовується дуло, яке злегка звужується в частині випускного каналу для кулі.
- Прочерчиваем похилі лінії стовбура і перемальовуємо мушку.
- Потім промалювати бічну частину виробу, не чіпаючи поки рукоятку зі спусковим гачком. Деталізація проводиться нанесенням штрихів, розташованих в центральній частині.
- Поступово пробираємося до задньої частини стовбура, детализуя елементи. Необхідно врахувати 1 основний момент – це правило перспективи. Коли вимальовуються дві паралельні лінії стовбура, вони повинні трохи звужуватися між собою. Таким чином, в цій частині пістолет буде здаватися більш віддаленим від спостерігача, тоді як дуло буде звернено в бік рисувальника під кутом.
- Починаємо вимальовувати затвор. Задня площину повинна бути рівною, а передня мати легкий нахил.
- Далі переходимо до елементів рукоятки. Повинна бути з’єднана з основним стовбуром. Як прокреслені контурні лінії, приступаємо до деталізації.
- Як тільки елементи готові, ще раз навести контурні лінії, стираючи штрихи і деталі.
- Після цього можна приступати до розфарбовування або залишити у вигляді олівцевого ескізу.
Якщо немає відчуття збереження рівних ліній, можна зробити малюнок на папері в клітинку. Це суттєво спростить процес.
Малюнок пістолета Макарова
Щоб намалювати пістолет Макарова, необхідно використовувати такі рекомендації уроку:
- Наводимо контури простим олівцем і малюємо зображення в профіль. Тому можна скористатися лінійкою, щоб все вийшло максимально паралельне і рівно.
- Стовбур – це дві прямі горизонтальні паралельні лінії. А ось рукоятка повинна розташовуватися не вертикально, а під невеликим кутом.
- У внутрішньому з’єднання вычерчиваем спусковий курок і його петлю.
- Виконуємо м’якими округлими лініями інші елементи конструкції. Натиск робимо незначний, щоб була можливість виправити лінії і малюнок не був зіпсований.
- Після того, як закінчені основні елементи конструкції, на рукоятці наносимо діагональну штриховку в обидві сторони, так як вона повинна відображати реальні рифлення на виріб.
- На стовбурі, приблизно навпроти рукоятки розташовується невеликий елемент між двома допоміжними горизонтальними лініями, на ньому нанести вертикально, з легким нахилом штрихування.
- Ззаду домалювати круглий бойок і не забути виконати на ньому зигзаги, щоб надати фігурний вигляд.
- Приступаємо до розфарбовування. Ручка виконується в коричневих відтінках за винятком передньої торцевої частини. Вона, як і всі інші елементи, тобто стовбур і курок виконуються сіро-графітовим відтінком, імітує метал з якого зроблено зброю. Можна сірого відтінку надати злегка оливковий або зеленуватий відтінок. Що сприятиме ще більшої натуральності.
- При дотриманні всіх рекомендацій малюнок виходить досить добре деталізований і впізнати в ньому справжню зброю не складе праці.
Техніка pixel
Це досить простий варіант, так як слід використовувати папір у клітку і принцип зображення, яке містить пікселі. При цьому потрібно виконати наступні дії:
- Взяти папір у клітку і намітити основні точки, які будуть розташовуватися по контуру. Якщо це зробити складно, можна накласти одне зображення поверх іншого і позначити краю.
- Потім починати замальовувати клітинки, які будуть формувати контур. Робити їх можна відразу досить темним кольором, імітує метал.
- Не варто робити плавних ліній. Їх можна зістикувати соприкасая виключно кутами діагонально розташованих квадратів.
- При цьому зображення схоже на занадто збільшену фотографію, яка «дає зерно» – пікселі.
- Заповнити внутрішні елементи будь-яким кольором, який найбільше подобається. При цьому необов’язково зберігати натуральність і природність, так як такий пістолет буде виглядати іграшковим.
Таку техніку pixel Старс можна виконати навіть дитині, пояснивши принципи побудови зображення. Якщо використовувати представлені рекомендації, обов’язково вийде те, що треба. Тому трохи постаравшись можна добитися похвали – браво у вас все вийшло!
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем пістолета