Як без праці намалювати краєвид гір олівцем і фарбами. Малюємо гори сухий пастеллю, гуашшю і олівцями. Багато тисячоліття природа служила й служить дотепер джерелом натхнення для творчості. Це велич і природна краса не залишають нікого байдужим. І в даній статті ми покажемо, як відобразити всю цю красу на аркуші паперу.
Як без праці намалювати пейзаж
В першу чергу, звичайно ж, потрібно підготувати приладдя для творчого процесу. Візьміть альбомний аркуш, якщо його немає, можна скористатися простою папером, звичайний олівець, кольорові олівці і гумка.
- Крок 1: щоб почати малювати, потрібно вибрати кількість гір ви хочете бачити. Потім, простим олівцем малюємо силует самих гір. Важливо не натискати на олівець, щоб при стиранні не залишати некрасиві сліди.
- Крок 2: коли начерк вже готовий, більш точно промальовуємо всі лінії. Так ми виділяємо деталі і малюємо тріщини і доріжки. Біля підніжжя гір малюємо різні дерева і між ними промальовуємо струмок чи озеро, на ваш розсуд.
- Крок 3: ескіз обводимо або чорним маркером, або чорною ручкою, орієнтуйтеся на те, що є в наявності. Якщо будете малювати ручкою, то пройдіться кілька разів, щоб краще показати всі деталі.
- Крок 4: додаємо хмари. Щоб малюнок здавався більш реалістичним, малюємо на воді їх відображення. На цьому моменті ми закінчили роботу з простим олівцем.
- Крок 5: тепер додамо кольору. Зеленим кольором раскашиваем всі дерева і листя біля водойми. Більш темним кольором зеленого надаємо деревах обсяг. Беремо блакитний олівець і розфарбовуємо їм гори.
- Крок 6: Синім олівцем фарбуємо озеро, трохи утемняем краю водойми і виділяємо відображення хмар. Якщо небо зробити в блакитний колір, то картина зіллється, тому пропонуємо зробити в жовтому відтінку, і виділити наше хмара блакитними і синіми фарбами.
Наш малюнок можна вважати готовим.
Малюємо гори сухий пастеллю
Для наступної картини нам буде потрібна пастельний папір і суха пастель. Потрібні такі кольори, як білий, жовтий, оранжевий, рожевий, червоний, темно-фіолетовий, темно-синій і чорний.
- Крок 1: кладемо лист, і маємо його вертикально. Фіолетовим кольором малюємо штрихи вгорі аркуша. Робимо акцент на правий верхній кут, головне не переборщити. Лівий кут профарбовуємо білою крейдою.
- Крок 2: нижче додаємо жовтий колір штрихами, як показано на фотографіях. Також додаємо помаранчеві та рожеві кольори. Зверху завданих квітів наносимо трохи білого та фіолетового, як показано. Після це все розтушовуємо. Тушуємо пальцями, намагаючись домогтися плавних переходів.
- Крок 3: наносимо на наше небо пару білих штришків. Це своєрідні просвіти в нашому небі. Так само додаємо і жовтий колір. Розтушовуємо ці штрихи.
- Крок 4: фіолетовим дрібному промальовуємо центр листа. Нагорі домальовували рожеві штрихи і розтушовуємо. Далі робимо верхівки гір: фіолетовим дрібному наносимо деталі, як і з небом. Кілька вершин маємо ближче до неба, а нижче малюємо одну, але вже темно-синім дрібному. Між верхівками додаємо білий крейда і все це тушуємо. Так ми створили ефект, як-ніби гори оповиті хмарами.
- Крок 5: малюємо нижче дві гори, які будуть на передньому фоні. Ту, що далі, робимо темно-синім кольором, а ту, що ближче, малюємо чорним. Вершини гір робимо загостреними. До далекій горі додаємо рожевий і пару чорних деталей, а до ближньої трохи блакитного, і все це розтушовуємо.
На цьому все. Тепер Ви знаєте, як просто можна намалювати гори за допомогою сухої пастелі.
Малюємо гори гуашшю
Тепер Давайте навчимося малювати пейзаж фарбами. Не бійтеся починати, тому що навіть якщо ви новачок в цій справі, дотримуючись нашого інструктажу, у вас все вийде. Для початку потрібно підготувати те, що нам знадобитися: гуаш, альбом або аркуш, на якому ми будемо малювати, воду і будь-яку банківську картку або дуже цупку картонку.
- Крок 1: беремо блакитний колір, і малюємо лінію на самому верху нашого листа. Витирає кисть і білою фарбою проводимо лінію трохи нижче середини аркуша. І поки фарба ще мокра, намагаємося плавно з’єднати ці два кольори. Якщо фарби не вистачає для заповнення пробілу, то можна додати, але так само обережно, щоб не поплутати.
- Крок 2: змішуємо блакитну, білу фарбу. Цим кольором робимо верхівку гір, які будуть на задньому фоні. В цей же відтінок додаємо трошки зелені, і їм промальовуємо центр і нижню частину об’єктів.
- Крок 3: трохи опускаємося і малюємо пагорби. Для цього нам знадобиться: зелений, білий та сірий кольори. Виділяємо деталі темними відтінками. Промальовуємо траву більш детально. Додамо в наявний колір трішки чорного і малюємо тіні.
- Крок 4: мазками синього кольору потрібно намалювати саму далеку гору. Вершини цієї гори потрібно зробити темно-синіми. По мірі того, як ми опускаємося, потрібно плавно переходити до самого світлого відтінку. Таким чином, ми отримуємо ефект польоту гори в повітрі.
- Крок 5: тепер ділимо наші силуети гір на частини. Одну необхідно освітлити, а іншу затемнити. У силуети додаємо білим кольором контур каменів. Після, пластиковою карткою або щільним картоном, наносимо сніг на наші гори. Краще спробувати як виходить на іншому аркуші, щоб уникнути помилок.
- Крок 6: як завдали сніг, выцарапываем лінії. Так ми створюємо тріщини і розколи. Далі на передньому плані будемо малювати дерева. Краще використовувати світло-коричневий колір для стовбурів. Далі наносимо зеленим листя темно-зеленими і світло-зеленими фарбами.
Наша картина фарбами готова. Залишилося тільки почекати, поки вона висохне.
Вчимося зображати зимові гори
Тепер будемо малювати фарбами чарівний зимовий пейзаж. Нам знадобиться: фарби, альбом або аркуш паперу, кисті і вода.
- Крок 1: кладемо лист горизонтально і фарбує верхню частину синьою фарбою. Ми повинні зробити верх пейзажу темним, і по мірі наближення до центру освітлити.
- Крок 2: білим кольором малюємо вершини гір. Потім синьою тушшю робимо обсяг нашим горам. Темні ділянки можна виділити світлим відтінком бузковою фарби.
- Крок 3: цим же відтінком малюємо верхівку гір на передньому плані. Синім робимо виразні деталі. Темно-синьою фарбою малюємо ще один об’єкт.
- Крок 4: на передньому плані за бажанням можна додати озеро, змішавши синю і білу фарбу. Ближче до низу аркуша утемняем озеро. Потім синім кольором показуємо відображення гір на воді. Додаємо трохи білого і робимо блакитні переходи. Головне повторити контури гір, але не точне, це ж все-таки тільки на відображення.
- Крок 5: тепер робимо берег. Для цього найкраще підійде болотний відтінок. Якщо такого немає, змішуємо темно-зелений колір з жовтим і коричневим кольорами. Проводимо лінію, додаємо трохи білого ділянки. При бажанні можна намалювати дерева.
Як зробити реалістичний пейзаж
Малюємо черговий красивий пейзаж. Як і в попередніх уроках, готуємо все, що нам потрібно, і приступаємо до роботи.
- Крок 1: блакитним кольором зафарбовуємо верхню частину листа. Йдемо до середини аркуша висвітлюючи і висвітлюючи колір.
- Крок 2: малюємо синім гору, а поряд промальовуємо другу, але вже більш темним відтінком.
- Крок 3: малюємо на передньому плані гори чорним кольором, додаючи сірий відтінок. Низ профарбовуємо зеленим. Не обов’язково фарбувати все повністю, можна залишити пробелены.
- Крок 4: підбираємо потрібний блакитний відтінок, і показуємо рельєф самим далеких гір.
- Крок 5: тепер справа за зеленню. Чорні гори покриваємо зеленим кольором, далі набираємо світло-зелений відтінок і зображуємо зелень на горах.
- Крок 6: спускаємося ще нижче і малюємо траву, заповнюючи всі прогалини, які залишали до цього.
- Крок 7: тепер можна заповнити простір між горами, приміром, струмочком. Беремо блакитний колір, і малюємо звивистий струмочок.
- Крок 8: після того, як все висохне, можна ще раз пройтися по темним і світлим ділянкам, ще більше виділяючи їх.
Ну ось і все, наш пейзаж готовий! Отже, наша стаття підійшла до кінця. Сподіваюся, вона була для вас корисною та цікавою. Ми будемо раді, якщо змогли пояснити як можна легко і швидко навчитися малювати пейзаж.
Фото приклади малювання красивих гір