Голуб – символ дружби народів та мирного співіснування. Докладні покрокові інструкції з малювання голуба олівцем! Голуб давно живе поруч з людиною. Його використовують для передачі повідомлень на великі відстані, пересилання маленьких речей. Любителі розводять на основі голубники — зустрічається в кожному місті, оскільки вони красиві, видають приємні звуки і не вибагливі у процесі розведення. Але дана птах без цього зустрічається повсюдно на планеті. Навіть дитина знає історії пов’язані з голубами відбулися в різні епохи. Голуб — це символ дружби народів та мирного співіснування. В Біблії Святий дух зійшов на Ісуса Христа в образі голуба. Тому його часто малюють разом з месією. Але, щоб якісно зображати голуба, необхідно навчитися, завдяки методиці досвідчених художників. Готові поетапно ознайомитися із запропонованими техніками зображення нашого пернатого друга? Тоді почнемо:
Найпростіший спосіб доступний кожному
Птахи мають граційністю й красою. Тому малюнки виходять яскравими і запам’ятовуються в пам’яті на довго. Навіть малюки люблять малювати птахів разом з дорослими. Потрібні різнокольорові олівці, фломастер і чорна ручка. Якщо ви готові? Тоді можемо починати:
- Зверху аркуша намалюйте невеликий круг для позначення голови. Додайте злегка розширений овал. Він повинен трохи заходити за кордон кола і йти вниз за розміром, приблизно в 5-6 разів більше кола. Це буде груди голуба.
- Зобразимо голуба на гілці, оскільки так виглядає природно на основі з’єднання з природою. Бо внизу під овалом додаємо довгу лінію. Попутно створіть контури хвоста, завдяки довгому прямокутника під тулубом.
- В районі лівої сторони тулуба намалюйте не велику дугу. Це буде начерком лівого крила. Праве створіть на протилежній стороні в образі пелюстки. Можна відзначити місце розташування очі. Додайте коло в районі голови. Тут же виділіть місце для дзьоба. На даному етапі досить відзначити його не великий лінією.
- Внизу великого овалу, завдяки олівцю додайте трикутник. Він розділить хвіст на дві частини. Оформіть гілку. До існуючої лінії під овалом додайте ще одну лінію. Тепер можете додати лапки для закріплення голуба на гілці. Необхідно виділити три пальчика.
- Зітріть не потрібні риски в районі імпровізації крила. Додайте хвилясті лінії для виділення пір’я. Додайте зіницю і контури очей. Створіть дзьоб трикутної форми з поділом на дві частини.
- Обведіть межі малюнка фломастером або ручкою. В районі грудки виділіть оперення шляхом додавання смуг і точок.
- Переходьте до розфарбовування малюнка. Для гілочки і дзьоба застосуйте коричневий колір. Але для природності дзьоба додайте рожевий відтінок. Інші частини пташки покрийте сірим кольором. Для утворення об’ємності картини в районі живота і крила використовуйте ефект затемнення.
Важко? Звичайно ні! На живому майстер-класі з даної завданням змогла впоратися навіть 7-річна Варвара. На той момент вона була самим маленьким учнем. А дорослій людині не складе праці зобразити пташку з такого простого прикладу.
Намалюємо сизого голуба завдяки олівцям
Ви вже отримали необхідні навички для цієї роботи. Тепер створимо реалістичний образ голуба. Цей малюнок стане черговим кроком у розвитку вашого художньої майстерності. Використовуйте олівець і гумка. Розмальовку зробіть фарбами або олівцями. Не терпиться почати:
- Начерк створіть завдяки не великим овалу в кутку на правій частині листа. Він буде використовуватися в якості голови. Лівіше створіть інший овал, але не потрібно його з’єднувати з першої геометричною фігурою. Замість цього проведіть дві нахилені лінії від країв овалів для з’єднання голови і тулуба. Вийшла шия. У сизих голубів вона коротка, але спритна і дозволяє оглядати навколишній світ під час польоту і пересування по землі. Завдяки їй вони легко знаходять корм, і очищають пір’я.
- Для формування хвоста проведіть дві похилі лінії. Починайте від нижньої сторони великого овалу. В кінці з’єднайте їх смугою. Але не малюйте його дуже довгим або великим.
- Виберіть місце для майбутніх лап. Проведіть дві лінії від тулуба вниз листа. У передній частині маленького овалу додайте трикутник. Він знайде форму дзьоба.
- Зітріть непотрібні лінії заготовки. Додайте на тулубі крило. Створіть чотири передніх подовжених пальця. Але один розгорніть у зворотний бік. Оформіть деталізацію зображення. Поступово формуйте об’ємність, і виділяйте контури. Додайте не великі кігті для лапок. Можна малювати детальне оперення і хвіст.
- Оперення необхідно нанести на нижню частину крила. Створіть 3-4 ряди пір’я. Використовуйте напівкруглі дуги.
- Необхідно намалювати круглий очей з внутрішнім вічком. Ніздрі розташуйте на рогівці – її необхідно домалювати.
Якщо ви вірно використовували поетапний план, тоді залишиться використовувати кольорові олівці, фломастери, щоб зобразити гармонійні переливи на пір’ї.
Намалюємо білого голуба до Свята Дня Перемоги 9 Травня
Ми переходимо до найскладнішого і корисному уроку з малювання голуба. До Свята Дня Перемоги 9 Травня обов’язково знадобиться навик оформлення білого голуба, оскільки він відображає прагнення до мирного співіснування народів планети. Знадобляться ті ж інструменти і лінер. Будьте уважні і включіть творче начало:
- Уявіть візуально: розмір малюнка, де буде голова, дзьоб, крила, тулуб, хвіст. На основі отриманих знань створіть простий начерк.
- Тепер вам легко усвідомити, що два кола різного розміру необхідні для формування голови і тулуба.
- Але на цьому прикладі теж є чому вчитися. З’єднайте овали вигнутими лініями. Створіть схему хвоста. Якщо занадто складно спирайтеся на зразок.
- Навпаки меншого овалу намалюйте трикутник. Плавно з’єднайте його з головою для формування дзьоба. Намагайтеся оформити природні вигини для копіювання граціозності птиці.
- Подумайте, як краще домалювати крила на основі більшого розмаху. Голуба необхідно представити так ніби він збирається летіти. Заднє крило зобразіть довгою зігнутою лінією. Для переднього плану зробіть, більше, рівне крило.
- Оформіть оперення для хвоста і крил. Використовуйте довгі або витягнуті овали. Для виділення хвоста підійдуть короткі пір’я. Для переднього крила не підійдуть великі пір’я.
- Можна прати не потрібні штрихи або контури овалів. Переходьте до деталізації. Додайте смуги в верхню частину крил для візуалізації польоту птаха. У нижній частині тулуба оформіть стиснуті лапки — виділіть дрібні пальчики. Позначте дві частини дзьоба.
- Для дзьоба необхідна оформити гілочку. Вона повинна бути у відкритому положенні дзьоба. На боках гілки виділіть листочки. Завдяки раніше здобутим навикам і наявності зразка вам не буде занадто важко впорається з цим етапом.
- Обведіть контури картини завдяки линера або чорної ручки. Намалюйте очей. Можете починати розфарбовувати. Голуб залишається білим. Дзьоб зафарбуйте чорним або коричневим кольором. Основну увагу приділіть розфарбуванні гілочки. Вона повинна бути красивою. Тому використовуйте коричневий, чорний і зелений для листочків. Можете додати ягоди червоного кольору.
- Приділіть увагу фону навколо голуба. Створіть блакитне небо, жовте сонце. Можете додати колір до лапок, оскільки вони будуть краще виглядати. Допускається легкий відтінок для крил.
Оскільки ви спиралися на інструкцію вийшов природний білий голуб. Цей малюнок можна подарувати ветерану на День Перемоги 9 Травня. Такий прояв уваги зігріє душу захиснику вітчизни.
Фото ідеї та приклади для малювання голуба