Береза найкраще дерево для малювання художникам-початківцям. Докладні покрокові інструкції з малювання березу олівцями і фарбами! Захоплюючись малюванням, настає період, коли з’являється бажання створити на папері пейзаж. Щоб його зобразити красиво необхідно розуміти техніку малювання дерев. Найбільш надихаючою є береза. Тому саме її і варто взяти за основу.
Простий малюнок
Насправді намалювати дерево не складно. Починати потрібно з найпростішого варіанта, призначеного для дітей. Також знайти майстер клас, де відображено весь процес поетапно. Освоївши базові навички можна таким же чином навчити володіти олівцем і дитини. Для роботи знадобиться:
- аркуш паперу в клітинку;
- ластик;
- прості і кольорові олівці;
- фломастери.
Для початку бажано використовувати простий олівець середньої твердості, щоб була можливість виправити будь-які помилки. Сам процес полягає в наступному:
- Зобразити стовбур, для цього потрібно провести дві вертикальні лінії, закруглені зверху на різних рівнях, це буде розгалуженням. Розмір і контур лінії робиться в залежності від задуманого зображення.
- Зробити розгалуженої частина стовбура, яка вище. Додати контурах товщину.
- Тонкими лініями накидати дрібні звисають гілочки, так, щоб стало пухким дерево.
- Домалювати до кожної гілочки по чотири-п’ять хвилястих відрізків, що додасть березі ще більше пишноти.
- З боків стовбура домалювати чорні цятки, властиві березі. На трьох основних гілках зробити їх невеликими штрихами.
- Додати під стовбуром клаптик трави у вигляді декількох неправильних трикутників.
- Схема дерева готова, можна приступити до оформлення малюнка. Зеленим кольором зафарбувати траву і обвести контури дрібних гілочок.
- Розмістити на гілочках листя у вигляді зелених сердечок. Розташовувати їх потрібно як можна ближче один до одного. Для цього краще скористатися тонким фломастером.
Малювання гуашшю
Можна зобразити берези з цікавою методикою. Тут потрібно більше приладдя, деякі з яких не зовсім звичайні:
- коло з паперового аркуша;
- ножиці;
- вузький малярний скотч;
- картка із пластику;
- гуаш;
- пензлики різних розмірів;
- вода.
Створення пейзажу проводиться поетапно:
- Нарізати смуги скотчу за розміром кола. З невеликим нахилом приклеїти близько шести смуг на паперовий коло. Сильно притискати його не потрібно. Надлишки обрізати ножицями.
- Середній пензликом точковим способом намалювати небо блакитний гуашшю. Зверху зробити його темніше, низ — найсвітлішою областю. Можна додати білий колір — подоба хмар.
- Змішати зелений, жовтий і білий кольори. Зобразити листя майбутніх беріз. Фарбу наносити також — точковими мазками. Додати в отриманий колір помаранчеву гуаш, щоб урізноманітнити кольору листя. Нижню частину пофарбувати насичено-зеленою фарбою. При бажанні можна внести жовті і червоні вкраплення.
- Акуратно видалити приклеєні смуги скотча. Ці порожні місця будуть основою для стовбурів дерев.
- Зробити смуги на стовбурах наступним чином: на край пластикової картки нанести чорну фарбу; прикласти картку до краю стовбура; обережно протягнути картку до протилежного краю, має вийти не суцільна чорна смуга, а переривчасті риси, аналогічні текстурі березової кори; продублювати дії з усіма стовбурами.
- Зобразити, відкидні березами, тіні. Маленьким пензликом акуратно розмити плями кори з одного боку дерев.
- Забезпечити крони беріз тоненькими гілочками. Прикрасити їх жовтогарячими і зеленими листям. Чим більше точок нанести, тим пишніше буде берези.
В картину можна внести які-небудь додаткові природний елементи, наприклад, можна зобразити в небі птахів, у траві гриби або ягоди.
Зимовий пейзаж
Берези зимової часом виглядають особливо красиво. Тому урок зображення зимового пейзажу просто не можна пропустити. Перед початком роботи треба підготувати:
- акварельні фарби;
- папір для акварелі формату А5;
- пензлі різного розміру;
- воду;
- пластикову картку;
- скотч.
Техніка буде аналогічна попередньої за виконанням. Для створення цієї краси, потрібно:
- За допомогою скотча закріпити на рівній поверхні аркуш паперу. Широким пензлем обережно зволожити верхню частину листа.
- Змішати синій і коричневий кольори, вийде світло-сіра фарба. Зафарбувати їй зволожений ділянку листа.
- Зробити обриси дерев на задньому плані. Для цього використовувати синю з додаванням коричневого фарбу, якою акуратно наносять мазки в лівому верхньому кутку. В кутку з іншого боку аркуша провести хвилясті лінії. Ближні дерева зобразити більш темним кольором. Зигзагами позначити контури ялинок, кількома темними смужками — контури окремих дерев.
- Дати папері підсохнути близько хвилини. Не потрібно чекати повного висихання, інакше не вийде утворити стовбури беріз.
- Краєм пластикової карти акуратно провести по фону. Знімаючи шар фарби, створити силуети берізок, залишаючи проміж стовбурів різні проміжки. При цьому, самі стовбури зробити різними за формою і товщині.
- Зачепити краєм карти темну фарбу і нанести на деревах текстуру березової кори, вищеописаним способом.
- У період підсихання верхній частині можна намалювати струмок. Змочити призначений для нього ділянку, зробити сіро-блакитну фарбу. Зафарбувати їй русло, додавши кілька плям темнішу в місцях відображення беріз.
- У верхній частині малюнка додати гілочки сірою фарбою за допомогою тонкого пензлика. Для додання деревах об’ємність і теплих відтінком, нанесіть на ділянки стволів охру.
- Ділянки зі снігом зафарбувати блакитнуватими штрихами. Підмалювати потемнілу, запорошилося траву. Зобразити білими штришками йде сніг за допомогою тонкої кисті.
Можна зобразити, що сидить на дереві, снігура або інші елементи природи, що притаманні зимового періоду.
Фото ідеї та приклади для малювання берези