Покрокова інструкція створення вироби танка орігамі: доступний опис модульної техніки. Об’ємний танк в техніці орігамі за простою схемою. Якщо дівчатка люблять грати з ляльками, вбираючи своїх улюблениць, пригощаючи їх різними стравами та напоями, заколисуючи і укладаючи спати, то для хлопчаків самими улюбленими іграшками є машинки і зброю. Гра в «війнушку» найпопулярніше захоплення майбутніх захисників Вітчизни. Вдома, у дворі і на вулиці розгортаються неабиякі баталії між ворогуючими сторонами. Людям із середнім достатком не складає праці купити відповідне іграшкова військове спорядження для улюбленого чада. Однак проблема в іншому – покупна річ дуже швидко набридає. Зовсім інша справа, якщо іграшка зроблена своїми руками. Дитина буде носитися з нею як із писаної торбою і вважати найкращою іграшкою в світі.
Користь
Заняття, здавалося б, простими діями надає велику допомогу в розвитку творчих здібностей, фантазії і дрібної моторики малюків. Спільна робота зміцнює сімейні узи, привчає дитину до творчості, розвиває логіку та естетичний смак. Знаючи про цих корисних сторонах роботи в техніці орігамі не варто ними нехтувати, а навпаки, як можна частіше займатися з дитиною подібною діяльністю. Прекрасним спільним заняттям може стати виготовлення танка методом орігамі. Для початку радимо вибрати найбільш просту модель. Потім можна перейти до конструкцій, що складається з декількох деталей.
Матеріал
Техніка орігамі передбачає можливість вибору найбільш простий папери, включаючи газетну. Однак, коли взялися за виготовлення танка, то він повинен витримати хоч і іграшковий, але бій. Тому краще всього слід придбати спеціальний папір для орігамі, так як вона більш щільна. Виготовлена з неї виріб протримається тривалий час. Всього знадобиться два аркуші паперу. Один для корпусу, інший для вежі бойової машини. Танк – складна фігура, щоб не допустити помилок в процесі роботи слід точно виконувати всі вимоги покрокової інструкції по збірці танка з паперу в техніці орігамі.
Простий майстер-клас
Початок роботи
Етапи роботи необхідно виконувати в наступній послідовності:
- Аркуш паперу складається вдвічі.
- Згинаються кути, намічаються лінії, а потім заготівля розгортається.
- Куточок загинається у зворотний бік і перетин утворюється хрест-навхрест.
- Трикутники складаються таким чином, щоб складки опинилися всередині заготовки.
- Внутрішні частини трикутників спрямовуються вниз, а верхні – до центру.
- Отримана заготовка відвертається вгору і згортається надвоє.
- Залишилися з боків трикутники закручуються догори, а смужка згинається навпіл.
- Заготівля розгинається, і виходить стріла, яка по обом сторонам кути.
- Деталь перевертається, і її сторони входять один в одного, утворюючи кільце.
- З стирчать трикутників прибираються нижні частини і формується вежа.
Другий етап
Тут проводиться дуже проста дія – невеликий листок паперу згортається в трубочку і формується гармата танка.
Заключна фаза
І на цьому етапі проводиться лише кілька дій. Спершу в корпус вставляється дуло, а потім необхідно розправити нижню частину заготовки і з складок отримати гусениці.
Прикраса
Так як для створення танка орігамі з паперу для дітей в даній схемі використовувався матеріал білого кольору, незайвим буде прикрасити іграшку. Найбільш підходящою розфарбуванням буде камуфляж. Це дозволить отримати мініатюрну копію цієї бойової машини. Використовувати для цієї мети можна і олівці, і фарбу, і фломастери. Це вже на вибір і смак хлопчаки. Якщо перший танк був випущений з «сімейного» конвеєра спільними зусиллями, то можна доручити дитині самостійно виготовити ще кілька іграшок і створити справжній полігон, прикрасивши його деревами і будиночками як з паперу, так і з пластиліну.
Збірна модель
Освоївши найпростішу схему, можна приступити до наступного варіанту, виготовлення збірної моделі танка. Тут етапи роботи розділяться на оформлення окремих частин бойової машини і послідовному з’єднанні їх у єдине ціле. Крім кількох аркушів паперу знадобиться ряд інструментів та інші матеріали:
- ножиці;
- клей.
Виготовлення модулів
Аркуш розрізається на прямокутники. Потім:
- Заготівлю складають навпіл (уздовж).
- Ще раз загинається шаблон, але вже поперек.
- Обидва кінця згинаються до центру. Виходить щось схоже на крила паперового літачка.
- Модуль перевертається, і його куточки підвертаються догори.
- Отриманий трикутник складається навпіл.
Отримані заготовки виготовляються в необхідній кількості, оскільки вони послужать основою для всіх елементів танка. Доведеться виготовити понад півтори тисячі шаблонів.
Важливо! Бажано виготовляти модулі з різнокольорового паперу, це додасть закінченого виробу камуфляжний вигляд.
Башта
Починаємо робити танк з паперу в техніці орігамі.
- Перший і другий ряд формується з тридцяти модулів (така ж кількість заготовок знадобитися на всі інші ряди). Модулі кріпляться один до одного за допомогою вставки одного в інший.
- При формуванні третього ряду модулі слід кріпити короткою стороною.
- Четвертий – восьмий ряди також викладаються короткою стороною.
- Дев’ятий ряд складається довгою стороною.
- Башта танка розгортається догори ногами.
Корпус
Лист квадратної форми згинається по діагоналі (двічі) і стільки ж раз по горизонталі. Кути слід загорнути всередину таким чином, щоб вийшов ромб зі складками біля вершини.
Гусениці
Необхідно виготовити сім рядів.
- Перший і другий ряди викладаються довгою стороною модулів, а третій, четвертий і п’ятий – короткою. На кожен піде за п’ять десятків шаблонів.
- Шостий ряд виготовляється з сорока шести модулів, що закріплюються короткою стороною.
- Сьомий ряд закріплюється довгою стороною, а виготовляється з того ж кількості шаблонів, що і попередній.
Друга гусениця збирається за тим же принципом.
Колеса
Для ходової частини бойової машини потрібно виготовити шість деталей на кожну з яких підуть по десять модулів.
- Викладається два ряди з модулів.
- Збирається ще п’ять рядів і вставляються всередину гусениці.
Гармата
Залишилося «виготовити» найстрашнішу частину танка. Для виготовлення дула потрібно двадцять рядів. Слід дотримуватися чергування – непарні ряди один шаблон, парні – два, аж до сімнадцятого. У вісімнадцятому – двадцятому ряду слід чергувати чотири – три – чотири модулі.
З’єднувальні елементи і складання
Необхідно буде зібрати понад тридцять рядів. Формула складання проста – перші ряди збираються з чотирьох модулів, п’ятий з п’яти, шостий з чотирьох, сьомий з п’яти. Подібне чергування необхідно продовжити до тридцять четвертого ряду. За допомогою сполучних елементів і клею збираються воєдино всі частини бойової машини, і вона готова взяти участь у своєму першому танковому бою!
Фото ідеї саморобних орігамі танків