Японський журавлик орігамі: покроковий опис роботи з картинками. Фото паперового журавлика орігамі з різноманітним декором: кращі варіанти. Орігамі-це стародавнє японське мистецтво, яке виражається шляхом створення з паперу різних хитромудрих фігурок. Саме мистецтво дуже велике і фактично безмежно, однак існують ази, які потрібно спочатку збагнути, щоб мати можливість просуватися далі.
Як азов пропонується виготовити максимально прості фігурки.
Однією з найпростіших є журавлик. Його дуже легко зробити, багатьом він знайомий ще зі школи, на уроках праці в початкових класах його збирають з метою розвитку дрібної моторики у дітей.
Знайомство з мистецтвом
Згідно японським легендами, якщо виготовити і зібрати цілу тисячу журавликів, можна загадати бажання, яке обов’язково збудеться. Але журавлики повинні бути однаковими. Це дуже копітка праця, яка не кожному під силу.
Починаємо з основ
Для виготовлення журавлика не знадобиться нічого, крім простого листа А4. Однак проста папір не відрізняється великою щільністю. Тому якщо планується використовувати журавлик в різних експозиціях, наприклад на воді, то бажано використовувати більш щільний папір. У продажу є окремі набори для орігамі, які включають в себе спеціальні, щільні полотна, з яких фігурки виходять максимально акуратними і міцними. Журавлик обраний початкової фігурку орігамі не просто так. Вся справа в тому, що він поєднує в собі всі основні рухи, які слід вивчити у першу чергу. При цьому існує кілька способів виготовлення журавлика. Найпростішим вважається подвійний квадрат. Розглянемо як зробити орігамі журавлика з паперу.
Процес складання
Спочатку потрібно зігнути кут аркуша таким чином, щоб вийшла рівна лінія. Після цього його потрібно відрізати, використовуючи ножиці. У підсумку вийде рівний квадрат, складений по діагоналі. Після цього заготовку потрібно повернути у вихідне положення, скласти по вертикалі, після чого знову по горизонталі. Після цього заготовку потрібно знову розгорнути, розмітити ще одну діагональ, складаючи під протилежним кутом. Таким чином вийде 4 місця вигину. Далі потрібно скласти квадрат з однієї з діагоналей, після чого покласти кутом вниз.
Візуально лінії будуть створювати квадрат, всередині якого знаходиться трикутник. Вільні кути, розташовані по лініях, потрібно завести всередину заготовки, в результаті повинен вийти квадрат.
Оволодівши цим простим процесом, всі наступні фігури будуть даватися істотно легше. Як вже було сказано вище, існує кілька різновидів цього орігамі. Наведемо приклади декількох популярних разом з інструкціями.
Журавлик з незвичайними крилами
В основі цієї поробки лежить трохи інший принцип дій. Спочатку квадрат потрібно розташувати кутом до себе для зручності подальших маніпуляцій. Верхня частина буде згинатися до центрального згину, після чого потрібно перевернути заготівлю і повторити попередній крок, але вже іншим шаром. Виходить, що фігурка складається з декількох шарів, що робить її унікальною в техніці орігамі початкових етапів. Після проведених маніпуляцій потрібно розгорнути заготовку в колишній стан. По отриманим вигинів потрібно загнути всі кути квадрата всередину виробу. В результаті повинен вийти невеликий ромб. На відміну від попереднього журавлика, поверхню цієї фігурки буде більш рівна і естетична. Після попереднього кроку потрібно підняти кути заготовки вгору, щоб розгорнути її. Потрібно скласти обидва краї, та частина, яка буде ближче, загинається, в результаті виходить трикутник. Після цих маніпуляцій з кожної сторони вийдуть крила. Нижні потрібно зібрати гармошкою, верхні навпаки, розпрямити. У центральній частині заготовки знаходиться 2 трикутника, край одного з них потрібно відігнути, він буде служити головою фігурки. Другий трикутник чіпати не потрібно.
Рідкісна техніка
Журавлики по цій техніці виготовляються рідко, але виходять дуже красивими і незвичайними, що істотно відрізняються від класичних видів орігамі. Наведемо покрокову інструкцію створення орігамі журавлика в цій техніці.
В якості підстави потрібно взяти базову фігуру, на кожній стороні зробити складки, зігнути кути до центральної її частини. У отриманого ромба потрібно загнути край ближче до себе.
Отриману фігурку потрібно розгорнути, паралельно піднімаючи верхні кути. Точно такий же крок потрібно зробити з іншим шаром. Правий верхній кут потрібно загнути до середини. Точно такий же крок потрібно зробити з протилежною частиною фігури. Кути, розташовані знизу, потрібно вигнути в різні боки, потім помістити їх всередину журавлика. Отримана фігура повинна нагадувати своєю формою квітка лотос. Обравши будь-який із пелюсток, його потрібно загнути під прямим кутом, це буде голова птиці. Широка частина форми буде служити крилами, для надання відповідного виду їх потрібно розтягнути в різні сторони. Повинен залишитися 1 трикутник, його чіпати не потрібно, він буде виконувати роль хвоста. Ми розглянули кілька основних технік, які зустрічаються більш часто, ніж інші. З ними цілком зможе впоратися дитина дошкільного віку. Збір такої фігурки можна вважати своєрідними вправами, які тренують не тільки дрібну моторику, але і логіку дитини, вчать її уважно слідувати інструкціям.
Как можно украсить
Якщо простого орігамі журавлика з паперу мало для красивого оформлення кімнати або будь-якого простору, можна використовувати додаткові кошти, які допоможуть прикрасити зроблені фігурки. Якщо планується прикрашати пташок після їх складання, то бажано використовувати матову папір, бо на неї набагато легше приклеїти додаткові елементи. Однак, якщо використовувати суперклей, то підійдуть і глянсові полотна, але такий клей залишає сильні розводи, що псують зовнішній вигляд виробу. Найчастіше використовують блискітки і невеликі наклейки на крила, щоб прикрасити виріб. Також оздоблюють великі поверхні за допомогою гелієвих ручок, надаючи виробам унікальний зовнішній вигляд. Для деталізації допускається використання окремих елементів, створених з паперу. Це можуть бути ще одні крила, або невеликі об’ємні трикутники, надають більший обсяг всієї фігурці. Рекомендується керуватися принципом чим менше, тим краще. Класичне орігамі використовується в якості інструменту заспокоєння при створенні прекрасних фігур. Деякі японці розцінюють це мистецтво як тренування посидючості, що теж вірно.
Фото японских журавлей оригами