Орігамі ворожка з паперу для дітей: готові схеми, правила заповнення, фото ідеї

Виріб орігамі ворожка: варіанти заповнення для дівчаток і хлопчиків. Правила використання орігамі ворожки та цікаві способи її застосування. Ворожка-орігамі – це популярне дитяче розвага, відоме кожному з періоду садка або школи. Воно дозволяло визначити, хто тебе любить або дати відповідь на бажаний питання. Основною перевагою фігурки є простота виготовлення. Орігамі ворожка

Покрокове виготовлення

Задаючись питанням, як поетапно зробити з паперу ворожку орігамі, багато хто думають, що це досить складне завдання, насправді все простіше простого. Головне, запастися кольорового або білого паперу формату А4 (підійде і подвійний зошитовий листок) і слідувати вказаним планом:

 1. З паперу прямокутної форми роблять квадрат. У цих цілях його складають і відрізають зайві елементи.
 2. Формується квадрат, який має загини по діагоналях. Його куточки складають до центру.
 3. Заготівлю повертають на зворотний бік, а потім куточки знову складаються до центру.
 4. Сформована фігура повертається на протилежний бік і на ній намічаються області вигинів. Квадрат складається вертикально, горизонтально і по діагоналі, а потім розгортається.
 5. Пальці вставляють в утворені кишеньки і можна гадати. На кожному кишеньці пишеться відповідь на питання або побажання.

Орігамі ворожка Для кращого зовнішнього вигляду можна урізноманітнити виріб квітами або різними візерунками. Варіантів прикраси ворожки досить багато, все залежить від власної фантазії. Прикрасити кишеньки можна олівцями, фломастерами або кольоровими ручками. Орігамі ворожка Щоб спростити процес виготовлення ворожки, найкраще скачати і роздрукувати шаблон, тоді фігурку можна буде зібрати по виділеним пунктирам. А це набагато легше, ніж виконувати складання за планом. Орігамі ворожка

Варіанти заповнення

Ворожка орігамі з паперу, найчастіше створюється як універсальний елемент, що несе в собі відповідь на поставлене запитання або попередньо загадане бажання. У цих випадках кишеньки фігурки можна заповнити максимально простими і короткими відповідями: «так», «ні», «можливо». Орігамі ворожка Крім того, ворожка-орігамі може стати відмінним провісником майбутнього. Наприклад: приємний сюрприз, подарунок, подорож. Досить позитивним рішенням, буде заповнити кожен кишеньку компліментом. Орігамі ворожка

Правила гри

Існує кілька варіацій ворожіння, на одних можуть вказувати цифри, на інших – ні. З зовнішньої сторони кишеньок вказані перші літери назви різних сторін світу, а всередині на кутах по 2 відповіді або передбачення. Орігамі ворожка Людина, що бажає поворожити, спочатку визначається зі стороною світла і вибирає цифру від одного до десяти. Гадаю, одягає фігурку на пальці двох рук. Потім ворожка-орігамі відкривається вгору-вниз необхідну кількість разів, в залежності від обраного числа. Орігамі ворожка Відповідь слід читати на відкритій області загаданої сторони світу. Приміром, якщо загадали «північ, шість», потрібно 6 разів відкрити ворожку вгору-вниз і в області північ, яка буде відкрита, отримати відповідь. Орігамі ворожка

Різновиди орігамі-ворожок

Розібравшись з тим, як зробити класичну орігамі ворожку, варто врахувати, що існують і інші різновиди цього виробу:

 1. Замість сторін світу кишеньки розфарбовують в класичну палітру кольорів. Найчастіше застосовують синій, зелений, жовтий і червоний. Якщо немає бажання або часу зафарбовувати, то колір можна написати словами або зобразити за допомогою будь придуманої фігури. Ворожіння здійснюється за таким же принципом, як і на варіанті ворожки орігамі зі сторонами світла.
 2. Існує варіант фігурки, де з зовнішньої сторони вказані цифри від одного до восьми, а з внутрішньої – передбачення. В процесі ворожіння людина називає число від одного до десяти, після чого ворожку в різних напрямках відкривають необхідну кількість разів. Далі, серед тих чисел, які виявилися відкритими, вибирають одне. Потім ворожка знову відкривається відповідне другому числу кількість разів, серед відкритих чисел знову обирають вподобане і знаходиться під ним опис є відповіддю на питання.
 3. Досить оригінальним вважається варіант ворожки, де цифри від одного до восьми записані у внутрішній частині і, щоб отримати прогноз, потрібно відігнути кут із загаданою числом. Вибирати сторону світла або розсовувати фігурку в різні сторони не потрібно, достатньо просто загадати число і отримати відповідь. Цей спосіб ворожіння широко використовується серед підлітків, дітям він нецікавий.

Орігамі ворожка Залежно від мети використання ворожки, можна вибрати абсолютно будь-який її варіант, наприклад, маленьким дітям більше до душі такий вид фігурки, де потрібно розфарбовувати кишеньки. Орігамі ворожка

Цікаве застосування

Крім розваги, орігамі ворожка може використовуватися і в інших цілях:

 1. Фігурку можна використовувати у виховних цілях. Якщо необхідна допомога дитини вдома, то можна створити ворожку з паперу і на кожному внутрішньому кишеньці написати завдання, яке потрібно зробити по будинку. Таким чином, дитина і допоможе батькам і отримає задоволення від гри. Це позбавляє батьків від необхідності примушувати дітей допомагати, адже піднісши допомогу як гру, діти з особливим задоволенням підтримають правила і надалі навіть самі будуть її ініціаторами.
 2. Такі вироби сприяють розвитку моторики рук і просторового мислення, тому виготовлення таких виробів не тільки розважить дитину, але і принесе йому значну користь. Це виріб також допоможе в тренуванні таких навичок, як посидючість, терплячість, уважність. Головне, що дитина буде створювати фігурку в задоволення, а не під тиском батьків.
 3. Якщо орігамі ворожку застосовувати в дитячій групі, де хлопці ще не знайомі один з одним, це допоможе їм швидко познайомитися і подружитися. Використання фігурки в ігровому вигляді, поліпшить навички спілкування дитини.
 4. Створення фігурки досить захоплююча справа, що сприяє заспокоєнню нервової системи, позбавлення від стресу.
 5. Спочатку це виріб виготовляється в якості вазочки для зберігання цукерок, горіхів та інших дрібних деталей, тому ніхто не заважає використовувати орігамі ворожку для її первинних цілей. Якщо є необхідність у зберіганні якихось більш великих елементів, то орігамі ворожку роблять більше, цілком підійде аркуш формату А3.
 6. Зрідка виріб використовують як паперову рукавичку для видалення зайвого сміття. Хоча такий варіант використання ворожки є практично блюзнірством, адже на виготовлення фігурки йде ряд зусиль.

Орігамі ворожка Незалежно від цілей виготовлення орігамі ворожки, вона є максимально корисним пристосуванням, для дітей і дорослих. Орігамі ворожка

Фото ідеї саморобних орігамі ворожок

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка

Орігамі ворожка