Зірка орігамі з паперу своїми руками. Покрокова схема як зробити п’ятикутну зірку орігамі – інструкція. Орігамі – це японське мистецтво складання паперу, утворено від японського огі (складати) і камі (папір). Багато століть тому це мистецтво зародилося в Японії і знайшло широке поширення у Світі. Знання передавалися з покоління в покоління по жіночій лінії і ретельно оберігалися. В Японії орігамі є відображенням культури місцевих мешканців та їх філософії. В даний час орігамі є одним з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. В орігамі існують загальноприйняті подібні позначення ліній згинів : «Гора і Долина». Лінія згину на себе «долина» — згин як би йде всередину аркуша паперу. Лінія згину від себе «гора» — папір згинається на іншу сторону, а згин знаходиться зовні.
Як зробити зірку орігамі з паперу своїми руками
П’ятикутна зірка орігамі — приклад модульної вироби. Вона складається з кількох елементів, які складаються в одне ціле. Незважаючи на всю простоту цієї фігурки, вона є важливим етапом на шляху до освоєння більш складних модульних фігур. Модульна техніка цікава тим, що дозволяє створювати масштабні незвичайні композиції без склеювання елементів. Об’ємна зірка орігамі також не вимагає обов’язкового використання клею, деталі тримаються за рахунок сили тертя. Але клей може знадобитися для більшої міцності виробу, якщо його планується використовувати для прикраси інтер’єру — наприклад, підвісити в якості новорічного декору. Ще одна особливість модульного мистецтва в тому, що в цій техніці можна зробити саморобку різнобарвною. В нашій інструкції зірка орігамі виконується з двостороннього паперу, але можна взяти декілька аркушів різних відтінків або з різною фактурою, щоб отримати колоритне, багатобарвне виріб. Дуже красиво виглядає декор з фольгированной або оксамитової папери. Отже, приступимо до роботи. Для виготовлення «Зірки» необхідно підготувати наступні засоби: Матеріали:
- 5 Квадратів 10х10 см папери пофарбованої з одного боку.
Інструменти:
- Клей ПВА;
- Ножиці.
1 Складіть квадрат по діагоналі.Починаємо роботу з виготовлення модуля вироби. Покладіть один квадрат нефарбованої стороною вгору, складіть навпіл по діагоналі.
2 Розкрийте квадрат. Нижній лівий зріз поєднайте з лінією середини і зробіть згин. Розкрийте заготовку.
3 Теж саме зробіть з правою частиною, але не розкривайте заготовку.
4 Не перевертаючи заготівлю, поєднуємо правий і лівий кути заготовки. Зробіть згин , ( як на фото).
5 Потягніть вправо куточок кольоровий деталі. Вийшов кораблик.
6 Переверніть заготовку на іншу сторону.
7 Правий і лівий кути підніміть вгору і поєднайте з серединною лінією.
8 Переверніть заготовку на іншу сторону.
9 Праву і ліву бокові сторони поєднайте з лінією середини, зробіть згини.
10 Переверніть заготовку на іншу сторону. Модуль для зірки готовий.
11 Зробіть п’ять однакових модулів. Стежте , щоб задній клапан всіх модулів був направлений в одну сторону. З’єднайте п’ять модулів по колу, змазавши клеєм задній клапан.
Сподіваємося, що ця покрокова інструкція для створення зірки орігамі була корисною і допомогла освоїти ази модульного мистецтва. Конструювання з паперу — не тільки цікаве, але й дуже корисне заняття, яке справляє потужний вплив на дітей. Техніка орігамі діє комплексно:
- Розвиває мислення. Збираючи зірку орігамі, дитина вчиться читати схему, відстежувати логічну послідовність дій. Він не просто повторює за дорослим, але й поступово починає розуміти, як зі звичайного аркуша з’являється об’ємна фігура.
- Стимулює уяву. В ході роботи діти уявляють собі майбутнє виріб і думають, як його можна прикрасити. Додатково розвитку творчих здібностей допомагає використання паперу різних кольорів, поєднання декількох фактур і т. д.
- Тренує пам’ять. Багато діти повертаються до вподобаним схемами знову і знову. Тим самим вони запам’ятовують послідовність дій і вчаться складати виріб самостійно. Більш того, одну і ту ж фігурку можна повторити кілька разів, створюючи композиції і одночасно закріплюючи вивчений матеріал.
- Розвиває посидючість і увагу. Схема для зірки орігамі з паперу досить проста, але вона вимагає уважності і вдумливого ставлення. Дитина повинна не пропускати етапи роботи і стежити за тим, щоб його виріб на кожному етапі виглядало так само, як і зразок. При цьому сама робота нагадує гру, тому така тренування посидючості не здається дітям нудною.
- Готує до занять у школі. Збираючи модульні саморобки, діти отримують уявлення про геометричні фігури і про те, як вони можуть перетворюватися один в одного. Це допомагає в ігровій формі підготуватися до вивчення математики.
- Сприяє розвитку дрібної моторики. Робота з папером, і особливо така, як орігамі, задіює практично всі м’язи кистей рук. Вона формує навик точних рухів, розвиває координацію і дрібну моторику, тим самим готуючи руку до письма. Більше того, вченими давно доведено, що дрібна моторика пов’язана з мовленням, і чим краще дитина володіє пальцями рук, тим швидше він навчиться правильно вимовляти звуки, будувати розгорнуті фрази.
Пропонуємо включити заняття по створенню таких модульних фігурок, як ця об’ємна зірка орігамі, в розпорядок дня дошкільника, і тоді йому буде набагато простіше придбати навички, необхідні для освоєння шкільної програми. Також, розповімо Вам про гаманець з паперу орігамі і кораблик орігамі.