Проста схема складання модульного папуги орігамі: фото виробів з прикладами декору. Птахи орігамі: варіанти, як зробити папугу в техніці орігамі. Пташка в будинку – завжди веселощі і радість, а деколи цікаві поробки на тему домашніх вихованців стають у дітей найулюбленішими. Хочеться закарбувати свою любов до цим пернатим створінням, тоді методика виготовлення паперових птахів вам сподобається, адже все що для цього потрібно – папір! Барвистий, яскравий, колір який! Жовтий, зелений, блакитний, Співає гарно, каже, В дзеркальце він дивиться На плече швидше залітай, Мій улюблений зелений папуга! Як ви вже зрозуміли, мова піде про пернатої птиці – папугу. Улюблений друг більшості людей за рахунок свого вміння наслідувати людської мови і досить яскравого оперення. Зараз ми детальніше розберемося з темою, як зробити папугу з паперу орігамі.
Що для цього нам знадобиться?
Перед початком будь-якої роботи треба переконатися в тому, що робоча поверхня столу чистий і готова до роботи. Крім цього, не завадить провести короткий інструктаж з дитиною на тему безпеки роботи з ножицями та іншими матеріалами. Самим маленьким краще допомагати на всіх етапах роботи. Орігамі – це дуже давнє мистецтво, яке осягали в Китаї та Японії. Воно вчить майстра витримці, терпінню, і дозволяє розвивати фантазію, робити неймовірні речі за допомогою всього одного аркуша паперу. Для дітей ми підібрали найбільш оптимальні базові схеми, які будуть під силу навіть самим маленьким.
Які матеріали можна використовувати
Для роботи в техніці оригамі підійде будь-який папір, який можна зігнути без будь-яких зусиль. До таких же матеріалів можна віднести додатково:
- Тканина.
- Фольгу.
- Фантики від цукерок.
- Поліетилен з пакетів.
- Грейферную папір.
Різновиди паперового творчості орігамі
Орігамі увазі під собою мистецтво уміння скласти аркуш паперу шляхом згинання без вторинних розрізів і з’єднання шляхом склеювання або фіксації додатковими матеріалами. Простіше кажучи, паперове мистецтво дозволяє створити з паперу повноцінну об’ємну фігурку, в якій без додаткових обробок і прикрас буде впізнаватися той образ, який заклав в нього творець. До цих же тематиці можна віднести таке мистецтво, як аплікація і модульне орігамі, про які поговоримо нижче.
Оригінальні ідеї для творчості з дітьми
Не варто обмежувати себе однією лише думкою, що орігамі повинно обов’язково бути з одного аркуша паперу. Аплікація дає в цьому плані більше різноманітності, і теж по своїй суті є підтипом орігамі, так як для роботи використовується папір.
Аплікація на тему орігамі папуга
Для цієї підробки досить використовувати звичайний лист А4 набір кольорового паперу. Для дитини можна виготовити паперову заготовку у вигляді пташки. Після цього юне чадо обклеює пташку шматочками рваною папери різних кольорів. В хід можна пустити найяскравіші кольори, так як ці представники пташиного сімейства, як правило, у своєму оперенні рясніють химерними забарвленнями. Крім цього ви можете зробити і просту аплікацію. Досить обвести контур пташки, а далі дитина сама почне викладати мозаїку і приклеїти шматочки паперу.
Проста форма бази для створення папугу
Для діток постарше пропонуємо зануритися в різноманітний світ орігамі, але почнемо з простої базової схеми, за підсумками якої у нас вийде оригінальна пташка. Для початку зробимо базову форму «ріжок». Для цього квадрат повертаємо перед собою у вигляді ромба. Краї симетрично згинаємо уздовж центральної лінії, щоб утворити «ріжок», який нагадує вафельний стаканчик морозива. Далі, верхівку утвореного трикутника ми відвертаємо назад до лінії згину. Два бокових крила кишені відвертаємо до середини. Відвернені кути будуть майбутніми лапками папугу, а що утворився гострий кінчик буде хвостом птиці. Голову формуємо з отвернутого куточка і робимо з його окраєць дзьоб. От і все! Тепер залишилося зігнути конструкцію навпіл і папуга готовий. Домалюйте вічка або прикрасьте пташку на свій смак.
Модульне орігамі у вигляді папуги
Пропонуємо вам схему синього папуги ара з модульного орігамі. Для створення моделі потрібно використовувати 160 трикутників червоного кольору і 18 помаранчевих меншого розміру. 90 синіх, 62 бірюзових, 125 рожевих або фіолетових, 20 зелених, 54 жовтих модуля.
Як скласти базовий модуль
Беремо прямокутник і складаємо його горизонтально. Після цього відвертаємо краю всередину і робимо умовну «стрілку». Нижні кінці підгинаємо всередину по горизонтально утворилася лінії. Готову конструкцію складаємо навпіл. Всі – перший модуль готовий!
Схема синього папуги ара з модульного орігамі
Першим кроком модульного орігамі робимо базову «розетку», яка у нас буде складатися з 6 фіолетових і 5 бірюзових модулів. Порядок не змінюється, і ряди з 3 по п’ятий збираються стандартно. Далі, починаючи з 6-го модуля ви визначаєте напрямок папуги «перед» і «зад». Враховуючи те, що ця конструкція більш складна, краще дотримуватися схеми. Початківцям творцям можна робити модулі без кольору, щоб потім розфарбувати свого папугу. Далі для виготовлення ми додаємо модулі аж до 8-го ряду. Після цього додаємо 2 бірюзових модуля, щоб отримати комбінацію 6 бірюзових, 2 фіолетових. Для лицьового боку використовуємо 9 фіолетових. Наступний ряд є з’єднувальним в конструкції, що з’єднує передню і задню частини. Стежимо за порядком додавання на живіт і спину, щоб не порушити пропорцію малюнка. На 16-му рядку ви фіксуємо червоні трикутники для голови птиці. Наступний ряд буде складатися з комбінації 6 червоних, а 18-й ряд з 5 червоних, 19-й ряд на один модуль менше (4). Для складання хвоста птаха можна використовувати чергування рядів або перемішати їх у шаховому порядку. От і все! На перший погляд модульне орігамі здається складним, але коли ви попрактикуєтесь в азах, далі буде все просто! Таким чином можна декорувати різні деталі інтер’єру. Наприклад, пташка на кухні, закладка в книжці, листівка або підставка. Привабливо те, що в подібній темі немає ніяких обмежень, а завдяки різноманітності модульного орігамі, можна при необхідності розібрати виріб і пустити в хід модулі на іншу так, як це можна робити з конструктором “лего”.
Фото ідеї саморобних орігамі папуг