Потрійний орігамі сюрікен: покрокова інструкція для початківців. Сюрікени нидзя в техніці орігамі – опис, як зробити саморобку своїми руками. В житті бувають моменти, коли хочеться відчути себе самим безжальним, найспритнішим і незламним ніндзя! Сьогодні Вам належить познайомитися вживу із справжнім японським зброєю, яка виготовлялася самими майстерними майстрами Японії – з сюрикенами найрізноманітніших форм: зірка, клинок, сніжинка і навіть у формі цвяха! Походження цієї зброї почалося в Японії, цей термін з японської мови перекладається як “лезо, приховане в руці”. Він виступав як додаткове зброю, якщо меч або спис не допомагало в битві, або просто до цих видів зброї не було доступу у воїна. Спочатку його робили з тонких металевих смужок з гостро заточеними променями. Вони могли мати круглу форму, а також форму, яка складалася з чотирьох, п’яти або восьми кутів. Також у центрі цієї зброї робили отвір для поліпшення аеродинамічних властивостей. Готові стати японськими самураями і зануритися в таємниче мистецтво володіння папером – орігамі? Приступимо до створення орігамі сюрикена з паперу!
Матеріали для створення сюрикенов
Отже, для створення домашнього сюрикена нам знадобиться два однакових квадратних аркуша паперу, можна навіть взяти різних кольорів, щоб налякати супротивника яскравими барвами!
Примітка: досить часто ніндзя-новачкам не вдається знайти аркуші паперу саме квадратної форми, але не варто зневірятися, адже таку форму можна легко отримати з стандартного прямокутника!
Необхідно слідувати інструкції:
- Потрібно скласти прямокутник по діагоналі;
- Частину листа необхідно відрізати;
- А ось і наші квадрати!
Тепер є все необхідне, щоб показати, на що здатні справжні майстри орігамі!
Процес створення (покроковий)
Остання настанова перед роботою: важливо пам’ятати, що у нас повинні вийти елементи саме трикутної форми! Пізніше стане ясно, чому це необхідно. 1 Крок. Отже, подальші дії поширюються на обидва аркуші паперу: складіть їх навпіл два рази. Так-так, складне завжди починається з простого. 2 Крок. Утворені прямокутники для зручності необхідно покласти один під одним, довгою стороною до себе. Тепер їх куточки потрібно скласти таким чином, щоб в одній фігурі вони «дивилися» у різні боки – один вгору, інший – вниз. Якщо все йде правильно, то ви побачите на столі стрілку, спрямовану в бік, кінці якої знаходяться на відстані один від одного. 3 Крок. Куточки потрібно повторити: продовжити загинати в тому ж напрямку, щоб вийшов зміщений ромб. Потрібно намітити лінії згину: повторити трикутник, отриманий на кроці двічі, повернути все в початковий стан. З отриманої лінії зігнути всі сторони. Виконати дії з другим елементом. 4 Крок. Виходять два дзеркальних елемента, продовжуємо з ними працювати. Одну деталь необхідно перевернути «виворотом вгору. Зверху покласти другий елемент. Тепер куточки нижньої деталі потрібно «заправити в кишеньки» верхній, згинаючи трикутники нижньої фігури навпіл. 5 Крок. Перевернувши сполучені деталі, можна помітити, що ще є трикутники, які можна загнути. Точно також вкладаємо куточки в «кишеньки» вже верхньої деталі… Магія! Ви тримаєте в руках справжнісінький (нехай і паперовий) сюрікени!
Ускладнення схеми (для найсміливіших ніндзя)
Крім простої схеми створення сюрикенов є сюрікени-“трансфомер”, який припаде до смаку самим витонченим майстрам і по силам самим хоробрим ніндзя! Приступимо до створення. 1 Крок. Для початку необхідно зробити заготовки – частини, з яких будуть збиратися в трансформер-сюрікени. Потрібен лист паперу квадратної форми трохи меншого розміру, ніж використовувався в попередньому орігамі. Тепер окреслюємо лінії згину – складаємо лист по черзі по двох діагоналях і навпіл, розгинаємо назад. 2 Крок. До лінії середини згинаємо верхні кути до центру папери. 3 Крок. Складаємо фігуру навпіл отриманими куточками один до одного. 4 Крок. За рештою лініях згину підверніть всередину зовнішній кут. 5 Крок. Для кінцевого орігамі знадобиться зробити 8 заготовок, для кращого результату використовують різні кольори. Візьмемо кількістю супротивника! Тепер необхідно з’єднати їх один з одним: беремо в руки дві заготовки, одну з яких перевертаємо кінцями вправо, а кінці іншої загинаємо всередину біля одинарного кінця першої так, щоб їх початку “чіплялися” за подвійні хвостики. Повторюємо цей крок, поки не вийде кільце, при цьому кінці останньої заготовки прикріплюємо тим же способом до самої першої деталі. 6 Крок. Справа залишилася за малим: необхідно зрушити протилежні сторони у напрямку до центру, звужуючи отвір в центрі фігури. Так потрібно зробити з усіма сторонами. Вітаємо, тепер ви зможете здивувати супротивника перед нападом своїм складним зброєю!
Застосування (для найнебезпечніших ніндзя)
Ну що ж, мій юний ніндзя, чи готовий ти почати практику з небезпечним японським зброєю в руках? Ось декілька варіантів розвитку подій:
- Завдяки сюрикенам можна не тільки перевтілитися у справжнього майстра стародавнього мистецтва, але і зібрати цілу армію послідовників – наприклад, навчити друзів їх виготовлення, тим самим набрати в свою армію велика кількість воїнів і войовниць!
- Цікавий спосіб використання сюрикенов для найбільш влучних і спритних – змагання по потрапляння паперовими сюрикенами за «мішенях». У цій ролі можуть виступати легкі іграшки: фігурки солдатиків, невеликих плюшевих зайчиків (якщо не шкода, звичайно).
- Проявіть фантазію! Якщо ви вважаєте себе натхненним майстром орігамі, то вам не складе труднощів додати фарб у своє твір мистецтва: прикрасити одержаний сюрікени, додати більшу кількість кольорів, складових частин, зробити заготовки різних розмірів, об’єднати їх.
Ось таке цікаве зброю – сюрікени – можна виготовити вдома з паперу без використання ножиць. Це просто, але головне пам’ятати: «Чим більше сила, тим більша відповідальність». Не забувайте, що хоча сюрікени використовувалися в бойових мистецтвах, ніндзя були відповідальними, милосердними воїнами. Користуйтеся надбаннями стародавньої культури Японії правильно!
Фото сюрикена ніндзя з паперу