Матрьошка орігамі з паперу для дітей. Покрокова схема матрьошки орігамі для дітей орігамі матрьошка в підготовчій групі. Орігамі – це японське мистецтво складання паперу, утворено від японського огі (складати) і камі (папір). Багато століть тому це мистецтво зародилося в Японії і знайшло широке поширення у Світі. Знання передавалися з покоління в покоління по жіночій лінії і ретельно оберігалися. В Японії орігамі є відображенням культури місцевих мешканців та їх філософії. В даний час орігамі є одним з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. В орігамі існують загальноприйняті подібні позначення ліній згинів : «Гора і Долина». Лінія згину на себе «долина» — згин як би йде всередину аркуша паперу. Лінія згину від себе «гора» — папір згинається на іншу сторону, а згин знаходиться зовні. Матрьошка — старовинна російська іграшка, якій налічується вже понад століття. Це частина нашої історії і культури, один із символів нашої країни. Проста схема матрьошки в техніці орігамі — хороший вибір для заняття з дітьми старшої або підготовчої групи дитячого саду. Цікаво, що у російської матрьошки можуть бути японські корені. Є версія, що її творця — майстра різьби по дереву Василя Звездочкина, надихнули невеликі японські фігурки Фурукума, які вкладалися одна в іншу. Подібні іграшки існували і в інших народів світу, наприклад, вони були поширені в Індії. Як би там не було, першу матрьошку Звездочкин вирізав з дерева в 1890 році, а художник Сергій Малютін створив для неї традиційний народний костюм. У 1900 році такий сувенір відправили на виставку в Парижі, де він завоював ІІІ місце. З тих пір ці лялечки придбали величезну популярність і сьогодні знають практично в будь-якій країні світу. Пропонуємо покрокову інструкцію для виготовлення яскравою матрьошки з паперу. Дитина 5-6 років легко впорається з таким завданням і зможе потренуватися в обігу з ножицями, відточити навички акуратних і точних рухів, проявити фантазію при прикрашення вироби. До речі, замість фарб або олівців можна використовувати вирізки з журналів або кольоровий папір і оформити матрьошку методом аплікації. А як зробити орігамі гаманець або сумочку орігамі парасольку з паперу можна прочитати в інших наших статтях. Для виготовлення Листівки «Матрьошка» необхідно підготувати наступні засоби:
Матеріали
- Аркуш паперу формату А4;
- Наступні матрьошки робляться з А5 і його половини;
- Фломастери, олівці, кольоровий папір для прикраси і малювання.
Інструменти:
- Ножиці;
- Клейовий олівець або будь-який клей для паперу.
Кілька порад для юних рукодільниць
1 Складіть аркуш паперу вздовж навпіл. Розкладіть заготівлю, отримали серединну лінію.
2 Правий і лівий зрізи складіть до серединної лінії. Отримали базову форму «дверцята».
3 Верхні кути заготовки складіть до лінії середини (як на фото).
4 Два отриманих згину «долиною» зробіть «горою».
5 Вкладіть верхні кути всередину заготовки.
6 Верхній шар отриманого кута відігніть вниз (як на фото).
7 Переверніть заготовку на іншу сторону.
8 Праву та ліву частини заготовки відігніть трикутниками вниз (як на фото) .Це буде вінець Матрьошки.
9 Верхню ліву частину заготовки покладіть на серединну лінію, зробіть згин.
10 З правою частиною зробіть теж саме.
11 Переверніть заготовку на іншу сторону. Нижній кут згинаємо тому.
12 Акуратно згинаючи куточки тому, скругляем личко матрьошки.
13 Нижню частину заготовки піднімаємо вгору, заводимо під підборіддя матрьошки, робимо згин.
14 Правий і лівий кути листівки складаємо тому, за формою лялечки. Нижні куточки вкладаємо всередину листівки. Робимо ще три таких листівки-матрьошки і вкладаємо одна в іншу. Виходить листівка з сюрпризом, як і справжня матрьошка з подружками.
15 Всередині листівки пишемо привітання. Розписуємо личка, сарафани і хустки. Майстер-клас по створенню матрьошки орігамі — цікава ідея для розвитку дрібної моторики рук і підготовки пальців до листа. В ході заняття діти вчаться проявляти стриманість, працювати за шаблоном, акуратно поводитися з клеєм і папером. Складаючи аркуш за зразком, вони знайомляться з різними геометричними фігурами і бачать, як одна з них може перетворитися в іншу. Нарешті, покроковий характер роботи вчить дитину планувати свої дії, бачити логічну послідовність і співвідносити кожну дію з кінцевою метою. Пам’ятаючи про те, що матрьошки прийнято виготовляти цілими наборами, можна скласти разом з дітьми кілька фігурок різної величини. Це гарна ідея для заняття з розвитку окоміру, вміння порівнювати предмети по довжині і ширині. З допомогою таких фігурок легко вчитися рахувати до 10, вивчати основні математичні дії — додавання і віднімання. Таким чином, вони можуть стати не просто виробом «на один раз», але і зручним наочним матеріалом для інших занять у дитячому саду або вдома.