Метелик – прекрасний варіант для вивчення будь-якої техніки малювання. Підбірка поетапних майстер-класів з малювання метелика олівцем і акварельними фарбами. Бувають моменти, коли необхідно висловити свої почуття на папері – малюнком. Коли долає приємне, піднесений стан, хочеться виводити красиві плавні лінії, але часто виходить щось незрозуміле. Метелик – прекрасний варіант для будь-якої техніки, який не зажадає срисовки з фото з інтернету або складних приготувань. У даному уроці Ви дізнаєтеся, як легко намалювати метелика. Найважливіше – дотримання пропорцій тулуба тварини і його крил: Ви можете створити реалістичний варіант цього витонченого комахи, так і фантастичні, чарівні.
- Єдине, що потрібно для малюнка:
- Аркуш паперу
- Олівці або фарби
- Ластик
- Лінійка
Малюнок метелика для дітей
Малюки люблять яскраві розмальовки, а якщо зробити її самостійно, працювати буде ще веселіше.
- Почати роботу слід з простою вертикальній лінії – вона стане основою майбутнього малюнка.
- Створіть тільце комахи з великого овалу, кола – зверху від овалу, і двох невеликих полуовалов знизу. Додайте у кола вусики – тіло готове.
- Перпендикулярно до вертикальної лінії проведіть горизонтальну, що правильно розташувати крила. Від тулуба проводимо праворуч і ліворуч дві дуги вгору. Від крайньої точки намалюйте вигнутий півколо, потім з’єднайте його з точкою, з якої починали. У Вас повинна вийти верхня частина крил.
- Нижні частини крил можна намалювати схожим спосіб, або ж використовувати більш круглий і хвилясті лінії. У цьому випадку метелик вийде більш об’ємною, але менш витонченою.
- Щоб придумати метелику реалістичності, проведіть в крайній лінії крил кілька хвилястих прямих.
- Прикрасьте крила всередині герметичними фігурами або смугами – на Ваш розсуд.
- Після того, як олівцевий начерк готовий, саме час скористатися олівцями або фарбами. Намагайтеся діяти в одній колірній гамі. Якщо ви хочете створити більш спокійний малюнок, дотримуйтеся синіх, фіолетових та інших темних і тьмяних тонів. Те ж саме відноситься і до більшості пастельних відтінків. Для більш яскравого малюнка використовуйте блискучий червоний, жовтий, оранжевий, зелений. За бажанням можна додати блискітки.
Метелик з допомогою олівців
Другий варіант передбачає використання лише олівців середньої твердості (HB) і ластику. Роботу краще почати з крил.
- Намалюйте фігуру довільної форми, яка буде нагадувати крило метелика – це буде переднє крило, так як в цей раз сама метелик буде розташовуватися в профіль.
- Домалюйте тулуб, що складається з овала і кола, вусики, лапки.
- Вже маючи основні контури, намалюйте друге крило – трохи менше першого, наче заведена за нього.
- Нанесіть візерунки, хвилясті лінії для додання малюнку ефекту обсягу.
- Обведіть контури, а потім зафарбуйте візерунок тими кольорами, які здаються вам придатними. Комбінуйте відтінки так, як Вам подобається, в залежності від настрою.
Візерунки крил для метеликів
Схема промальовування тема метелики зрозуміла, а от з крила часто виникають питання. Який візерунок вибрати? Які фігури для нього підійдуть? Як зробити візерунок на крильцях реалістичним і пропорційним? Є декілька універсальних порад, які грунтуються на розподілі простору. Для початку визначтеся з кількістю крил метелика. Найпоширеніше кількість – чотири. Однак на малюнку їх може бути і два, і шість. Далі зверніть увагу на розмір: якщо верхні крила Вашої метелики сильно відрізняються від нижніх по крупності, то і візерунок варто акцентуватися у верхній частині.
- Простіше за все почати роботу над правим верхнім крилом – воно велике, і візерунок лягає найкраще. Подумки або олівцем розділіть крило на три рівні частини: проведіть три променя з однієї точки на тулубі метелики в краю крила.
- Краще відразу промальовувати уздовж краю кілька маленьких кіл і овальчиков. Деякі повинні бути зовсім як точки, інші – трохи крупніше.
- За формою крила намалюйте прямокутник із закругленими краями – вертикальний. Від нього вже горизонтально помістіть ще два-чотири прямокутника. Їх кількість залежить від розміру крила.
- Робота майже завершена. Якщо залишилося багато вільного простору – заповніть його довільними круглими фігурами.
- Повторіть схеми з іншими крилами.
Метелик акварельними фарбами
Така робота вже представляє певну складність, тому до неї доведеться підготуватися. Заздалегідь зробіть вже знайомий малюнок метелика олівцем, несильно натискаючи. Малюнок повинен бути великим, щоб потім легше було його розфарбовувати. Приготуйте наступні інструменти:
- Папір для малювання
- Кисті
- Воду для фарб
- Палітру
- Акварель
Пам’ятайте, що простір навколо треба контролювати! Не запачкайте руки, адже це може зіпсувати малюнок.
- Вибере основний колір малюнка – найчастіше це червоний або жовтий.
- Плавними рухами від середини до краю проведіть кілька плавних ліній, що імітують крила. Іноді достатньо зробити всього чотири штриха.
- Не обов’язково чекати повного висихання попереднього слова, якщо для контуру крил ви обираєте більш темний відтінок. Для цього підійдуть чорний, синій, фіолетовий. Обведіть краю крил, більше не натискаючи на центр крильця, а навпаки. Постарайтеся створити ближче до середини плавне розмиття з темного кольору світлий.
- Залиште фарбу сохнути, а самі приготуйте тонку кисть. З її допомогою нанесіть витончені візерунки в довільному порядку. Краще, якщо він буде загострений ближче до тулуба і вільний у контуру.
- Для яскравості зробіть невеликі акценти білою фарбою на візерунку після висихання. Це додасть метелику закінчений вигляд.
Фото ідеї та приклади для малювання метелика