Один з найбільш незвичайних візерунків для в’язання – джгути. Детальний опис в’язання джгутів для початківців – схеми, фото приклади, слушні практичні поради та зрозумілі майстер-класи. В’язані речі виглядають дуже ефектно, особливо якщо в процесі використовувалися незвичайні візерунки, наприклад джгути. Вони мають великий обсяг візерунка. Малюнок вывязывается, завдяки тому, що петлі переміщаються в бік до праворуч або ліворуч.
В’язання джгутів – нескладний процес, головне, навчитися правильно переміщення петель. За допомогою майстер-класу і опису в статті впоратися зі джгутами може навіть починаюча рукодільниця.
Поради початківцям
У створенні джгутів спицями немає особливих труднощів, досить присвятити деякий час вивченню типів петель, щоб створити малюнок. Потрібно також значна частка терпіння, посидючості. Для в’язання потрібно роздобути спиці, шпильки. В якості додаткових матеріалів знадобляться інструменти у вигляді:
- Спеціальної спиці. Вона злегка зігнута в тому місці, де знаходиться центр. Така спиця знадобитися не тільки при в’язанні джгута, але і коси.
- Розмір допоміжного інструменту повинен бути менше, ніж основного. Це додасть малюнку акуратності.
- При відсутності спеціального пристосування можна скористатися в’язального шпилькою.
Рекомендації:
- Для вив’язування джгутика певної ширини потрібно нитки, підходящі для розміру малюнка, який обраний. Наприклад, при широкому візерунку необхідні нитки великої товщини і пухнасті. Для тонкого візерунка візьміть бавовна.
- Візерунок може впливати на ширину полотна, це необхідно взяти до уваги під час придбання ниток, підрахунку петель.
- Візерунок володіє лише двома напрямками, коригують його за допомогою допоміжної спиці. У разі розташування коси позаду, їй дають напрямок праворуч, попереду – в ліву сторону.
В’язання простий коси
Щоб вив’язати просту косу новачкові, на основному полотні необхідно окремо залишити 8 п. – це кількість може бути різним, але варто пам’ятати, щоб при перехресті не виникла ситуація з освітою отвори, і полотно не вийшло зібраним. В’язання зразка слід почати з набору 14 п., з яких 8 – це сама коса, 4 – виділити косу, 2 – для кромок. Прийняті скорочення: кром. – кромочная, ізн.- виворітна; осіб. – лицьова; п. – петля; сбн – стовпчик без накиду, ссн – стовпчик з накидом, плс – напівстовпчик. Зразок в’яжуть, слідуючи наступним пунктам:
- 1 р. – кром., дві ізн., 8 осіб., 2 ізн., кром.
- Другий, третій, четвертий в’язати, дотримуючись малюнка.
- 5-й р. – кром., 2 ізн., 4 шт. знімають на шпильку або, користуючись допоміжною спицею, залишаючи не пров’язаними, держут перед роботою, зв’язавши наступні 4 п., здійснюють перенесення з шпильки на ліву спицю, в’яжуть, залишаючи за полотном – все це допомагає сформувати перехрест в бік праворуч.
Завершення ряду відбувається за допомогою двох ізн. і кром. З шостого по дванадцятий ряд в’яжуть за напрямом в’язки, потім петлі перехрещують, як в 5 р. Такий візерунок можна використовувати для в’язання будь-яких речей. Коси, виконані в ряд, виглядають ефектно на виробах у вигляді шапок, светрів, жилетів, шарфів для будь-якого віку.
Джгут з вертикальними смужками
Виконання цього візерунка не представляє складності – у роботі необхідні лише 4 п., які потім перехрещуються. Це надає смужкам додаткову рельєфність, виразність, що робить можливим їх застосування в будь-якому виробі. Починати в’язання потрібно з набору кількості петель, кратне 6, додаючи 2 п. для симетричності візерунка, 2 кром. Приміром, 34 п. Далі дотримуються такого порядку послідовності:
- 1-й р. містить 2 кром., 2 осіб., потім вывязывается раппорт – 4 ізн.. 2 осіб., повторюючи до кінця, кром., провязывается ізн.
- 2-й р. – 2 ізн., перехрещують 2 п. вправо, для чого виконують 2-ю п. осіб., витягаючи її перед першою, а потім в’яжуть 1-ю. Ряд закінчується за допомогою 2-х ізн. і кром.
- 3-й р. – йде повтор візерунка, включаючи перший ряд.
В’язання джгутів гачком
При в’язанні кофтинок можна використовувати не тільки спиці, але і гачок. Виріб, пов’язане цим інструментом, не відрізнити від використання при в’язанні спиць. В’яжуть гачком
- Класичну косу;
- Джгут з ажурними фрагментами
- косу, створену «черепашками».
Всі способи мають свої відмінності, але їх використання призводить до досить характерним візерунком. Кожен по – своєму складний. Тобто в’язальниця повинна визначити підходить інструкцію до її можливостям перед початком навчання в’язання джгутів гачком.
Самий нескладний спосіб в’язання джгутів гачком
Перший пункт не відрізняється новизною, він успішно зарекомендував себе вже давно. Для в’язання таких джгутів наявність схеми не обов’язково. Тут можна надати тільки одну картинку, яка проілюструє 3 кроки, представлених:
- виготовленням полотна, що має поперечні отвори
- переплетенням пасом;
- готової косою.
Візерунок досить простий у виконанні. Необхідно зробити підрахунки основного ділянки по ширині, кількості сбн для всіх ділянок. Приклад для в’язання допоможе досягти вірних розмірів. Потім набирають то кількість петель, щоб була сформована вся деталь, слід, представлена ділянкою полотна до коси, довжиною пасма, фрагментом після коси. Далі провязываются кілька рядів сбн. (чотири або шість, виходячи з товщини пряжі.
Як сформувати пасмо, заплести палять
Для отримання прорізи необхідного розміру, слід на початку ряду здійснити виконання тієї кількості стовпчиків, що складають ділянка полотна до джгута. Далі провести набір стольки повітряних петель, скільки буде потрібно для формування одного пасма, пропуск такої ж кількості сбн минулого ряду, здійснити виконання роботи з ділянкою полотна, що йде після коси (в’язати сбн). Подальший ряд повинен відрізнятися в’язанням одного сбн. Так вийде необхідна проріз, а кількість сбн залишиться як і раніше. Дані дії рукодільниця здійснює до закінчення запланованої деталі. Малюнок можна отримати шляхом використання великого гачка (№ 6), їм майстриня здійснює захоплення одного пасма, протягуючи її під інший. Далі все повторюється заново. З допомогою цієї техніки можна виготовити одяг, подушки, різні чохли і т. д. Ефектніше виглядатиме джгути з ввязанным в них бісером.
Використання в’язання джгутів «черепашки»
Відрізняється більш складним виконанням, ніж попередній, тому що в’язальниця повинна володіти вміннями виконання не лише вп і сбн, але і стовпчиків з накидом, полустолбиков (плс). Але у цього прийому є перевага у вигляді більш простого розрахунку петель.
Для формування джгута за допомогою гачка слід здійснити набір такої кількості петель, що становить ширину деталей, не включає зазори, припуски.
При в’язанні використовують в першому ряду використовують сбн. З другого в’яжуть сам візерунок:
- Здійснюють в’язання ділянки до самої коси;
- В’яжуть 12-16 п., враховуючи товщину пряжі;
- Відбувається формування петлі, потім полотно слід повернути. Поворот необхідний для виконання черепашки, продовження в’язання ділянки після самого елемента.
- В’язання візерунка відбувається з допомогою сбн, плс, 10-15 ссн (кількість залежить від особливості нитки), плс, ссн, сбн.
- Виконання ссн відбувається до закінчення ряду. Далі в’язання триває з допомогою повторення зазначених дій.
Завершення готового полотна здійснюється за рахунок переплетення всіх черепашок, виходить готовий візерунок. Схеми відрізняються зручністю, що немає ризику спуску петлі або пропуску переплетення як при в’язанні спицями. Але є необхідність дивитися за розташуванням черепашок на своїх місцях, інакше візерунок може не вийти. Отже, в’язання джгутів не відрізняється труднощами, а самі візерунки досить гарно виглядають на різних виробах.
Фото приклади в’язання джгутом