Саморобна в’язана безрукавка буде стильним доповненням образу. Все про в’язання безрукавки спицями та гачком своїми руками для початківців – фото ідеї, поради! В’язані речі завжди виглядали ефектно як на жінок, так і чоловіків. А маленький карапуз у в’язаних вещичках, так це маленьке диво. Раніше цьому ремеслу навчали бабусі або мама, а зараз кожен, хто хоче зробити щось красиве своїми руками, теж може цього досягти сам. Досить вивчити матеріали, викладені в інтернеті, вивчити рубрики присвячені в’язання і сміливо приступати до справи. Для початку простіше буде навчитися в’язати вироби без рукавів – безрукавки.
Які бувають безрукавки?
Існує величезна кількість різноманітних моделей як жіночих, так і чоловічих жилетів пов’язаних спицями. Найбільш популярними на сьогоднішній день є наступні моделі:
- безрукавка з орнаментом, яка чудово підійде як для ділового стилю, так і для повсякденного носіння;
- ажурні жилети, які додадуть вашому вигляду яскравість, неповторність;
- жилет-безрукавка, відмінне доповнення до офісного стилю одягу;
- подовжена безрукавка, завдяки видовженим лініях додасть вам стрункість і елегантність;
- нестандартні жилети, завдяки своїй оригінальності більше підходять для стильної молоді.
Величезну роль у готовому виробі грає не тільки фасон, але і колір, який ви виберіть для своєї безрукавки. Наприклад:
- світлі тони значно освіжать ваш гардероб і будуть в ходу довгі роки;
- пастельні тони ідеально підійдуть тим, хто любить класику;
- сірі тони будуть чудово поєднуватися з яскравими аксесуарами;
- з одягом темного кольору чудово будуть гармоніювати безрукавки з рельєфним візерунком, наприклад з косою.
З чого почати?
Отже, ви вирішили пов’язати себе гарну, модну безрукавку, але ніколи до цього нічого подібного не робили й не уявляєте, з чого варто починати. Для початку необхідно освоїти початкові уроки, тобто навчитися набирати петлі в’язати лицьові і виворітні петлі, дізнатися, що таке кромочні петлі, і як вони співвідносяться. Ну і, звичайно ж, потренуватися у закриванні і збільшення петель в ході роботи. У цьому вам допоможе все той же Інтернет, де ви зможете переглянути величезну кількість навчальних уроків, фото і потренуватися виконувати всі ці кроки. Після того як ви навчитеся все це робити не поспішайте приступати до в’язання жилета. Для початку потренуйтеся в провязывании різноманітних візерунків, може бути вам який-небудь дуже сподобається, і ви вирішите його використовувати у вашій моделі безрукавки.
Робимо викрійку жилета
Викрійка для в’язаного моделі, не вимагає великої точності, і тому ви без праці зможете її зробити самостійно. Є простий спосіб, який ми зараз і розглянемо. Візьміть вже готову безрукавку вашого розміру, покладіть на папір і обведіть її. Потім підкоригуйте під вашу модель, тобто змініть виріз горловини, якщо це необхідно і відрегулюйте довжину майбутньої жилетки. Ось і все викрійка готова тепер можна переходити до наступного етапу, обзавестися необхідними матеріалами.
Що нам для цього знадобиться?
Ну, звичайно ж, нитки і спиці. Щоб не помилитися з вибором пряжі подумайте, для якого часу року ви будете в’язати безрукавку. Якщо вона планується носитися влітку, тоді необхідно вибрати тонку пряжу, а якщо в холодну пору року, тоді вибирайте більш теплу. Також ви можете подивитися опис моделі, так як там звичайно вказується, яка пряжа, і який номер спиць вам знадобиться. Якщо ж такої інформації немає, і ви до кінця не впевнені на чому варто зупинитися, можна проконсультуватися з цього питання з продавцем в магазині. Ну, ось все що нам потрібно для в’язання ми купили, тепер можна доглянути модель нашої майбутньої безрукавки.
Визначаємося з моделлю
Отже, перед тим як приступити до в’язання вивчіть спочатку величезна кількість схем запропонованих в Інтернеті, для того щоб вибрати найбільш підходящий візерунок для вашої безрукавки. Спробуйте пров’язати його і подивіться кінцевий результат. Буває, що після його провязывания він може вам не сподобатися. І щоб надалі не було проблем з перев’язуванням жилета краще подивитися, як він буде виглядати на маленькому зразку. Якщо візерунок вас задовольнив, тоді можна переходити до наступного кроку, якщо ж ні, пробуйте інші варіанти.
Приступаємо до в’язання безрукавки
Після того як обрана модель, спиці і нитки приготовані, можна приступати безпосередньо до в’язання жилетки.
В’яжемо спинку
Дані безрукавные моделі прийнято починати з виготовлення спинки,так само ми зробимо і при в’язанні жилетки. Візьміть спиці і пряжу і наберіть стільки петель, скільки знадобитися для її в’язання. Після цього необхідно зробити гумку для цього під час в’язки чергуємо дві лицьові петлі з двома виворітними. Як тільки чотири сантиметри гумки буде провязано приступаємо до самого полотна спинки. Його потрібно виконати лицьовій гладдю або візерунком, який ви обрали. При в’язанні орієнтуйтеся на викрійку, яку ви зробили. Так як модель безрукавки може бути приталеним, то в цьому випадку потрібно буде не забути спочатку збавляти петлі з боків, а потім додавати, робити це слід рівномірно. Потім продовжити в’язання за викройкою. Як тільки буде провязана необхідна довжина виробу, робимо пройми. Для цього скоротіть петлі в кожному другому ряду з обох сторін. Після цього пров’язуємо виріб до кінця.
Можна закрити петлі без вив’язування горловини і скосу плечової лінії, але якщо ви хочете щоб модель виглядала красивою і модною. То краще не полінуватися і зробити це.
Особливості язания поличок
Як тільки закінчили зі спинкою, приступаємо до в’язання передній частині – поличок. Головна особливість даної роботи полягає в тому, що вив’язувати їх потрібно одночасно – обидві разом. Це необхідно для того, щоб вони вийшли рівномірними і однаковими. Для цього візьміть два клубка ниток і одну пару спиць. Наберіть необхідну кількість петель для кожної половинки. Далі в’язку виконуємо подібно спинці. Тільки необхідно пам’ятати про наступне:
- якщо безрукавка передбачається без ґудзиків, то ділимо загальна кількість петелей для спинки навпіл і приступаємо до роботи;
- якщо ж на ній будуть гудзики, то не забудьте пров’язати планку, ширина якої становить три сантиметри для кожної полички. Кількість петриком в такому випадку буде дорівнює половині петелей від спинки за мінусом чотирьох петель.
Робота буде будуватися строго по викрійці до початку горловини. Далі приступаємо до в’язання горловини.
Вирізаємо горловину: покрокові дії
Вона робиться одночасно на обох половинках. Для початку прикладіть вийшло виріб до викрійці і звіртеся з ним. Далі зробіть наступне:
- Скоротіть кількість петель на початку, середині і в кінці на шість петель.
- Виворітний ряд провяжите цією ж ниткою до початку горловини.
- Візьміть другий моток і почніть в’язати з його допомогою з того місця де горловина закінчується.
- В особовому ряду зменшіть кількість петель на дві з кожної сторони.
- Провяжите ряд зберігши всі петлі.
- У наступному ряду зменшіть по одній петлі, також з кожної сторони.
- Ще раз перегляньте викрійкою і якщо довжина така як потрібна закрийте всі петлі.
Якщо ж ви хочете щоб виріз був U-подібним, то закривайте петлі в кожному ряду, а якщо V-подібним, то через кожні два ряди.
Збираємо жилет
Отже наші полотна готові, тепер можна з’єднати їх між собою. Але для початку отпарьте їх за допомогою праски і марлі. Складіть вироби спинку і одну поличку так, щоб лицьова сторона стикалася з лицьового. Будьте уважні, перевірте, щоб всі вирізи сходилися – горловина, пройми, плечові скоси і, звичайно ж, боки. Як тільки ви побачили що все нормально можна приступати до зшивання. Це можна зробити двома способами:
- гачком;
- голкою.
Як тільки пришили одну поличку, приступаємо до пришиванию другий. Робимо точно також як з попередньою.
Тепер можна приступити до обробки горловини і пройм, адже в такому вигляді вони виглядають не красиво. Це можна зробити як завгодно, але найпростіший спосіб обв’язати їх гумкою, де будуть чергуватися одна лицьова, одна виворітна петлі. Для цього:
- По краях горловини витягніть петлі і надіньте їх на спиці.
- Візьміть клубок ниток і почніть в’язання гумки.
- Після того як у вас вийде близько двох-трьох сантиметрів, закрийте петлі.
Так само зробіть і з проймами безрукавки. Такий вид обв’язки хороший тим, що він доступний початківцям рукодільниця, а також він прекрасно повторює лінію вигину, роблячи вашу безрукавку красивою і модною. Ось і все тепер можна приміряти вийшло виріб.
Поради початківцям
Ось ще кілька порад, які стануть в нагоді кожної молодої майстрині:
- Слідкуйте за щільністю в’язання, вона повинна бути однаковою як на початку, так і протягом всієї в’язки.
- Краще для початку вибрати модель однотонний або з легким і простим візерунком.
- Ні в якому разі не стирайте жилетку в пральній машині на великих обертах, інакше вона втратить форму і зовнішній вигляд.
- Краще прати такі вироби вручну, без використання відбілюючих порошків.
- Перший раз краще випрати її окремо від інших речей, щоб не зіпсувати інший одяг.
Ось основні поради, які знадобляться вам на перших порах. Зв’язавши безрукавку для себе, можна задуматися про те, щоб зв’язати ще для інших членів вашої сім’ї. Тепер ви знаєте як це робиться і другий раз буде набагато простіше виконувати дану роботу. Виші домочадці будуть раді красивою безрукавці, особливо виконаної вашими руками.
Фото ідеї для в’язання безрукавки