Малюнок вази – простий спосіб, який важливо відпрацювати художникам-початківцям. Докладні покрокові інструкції з малювання вазу олівцем! Малюнок вази – це досить простий спосіб, який важливо відпрацювати, щоб в подальшому не мати проблем з передачею форми, симетричності і перспективи. На ній можна відпрацювати передачу тіні при розташуванні джерела з різних сторін.
Що підготувати для малюнка?
Перед створенням малюнка, необхідно підготувати наступні матеріали та інструменти:
- Набір олівців. Не варто обмежувати роботу одним або двома олівцями. Тільки робота відразу декількома різними за твердістю, забезпечить гарний малюнок, який буде максимально правдоподібною.
- Використовуються і кольорові – вони повинні бути якісними з м’яким грифелем інтенсивної пігментації. У продажу є кольорові олівці, акварельні. Ними малюють стандартно, а потім щіткою, змоченою у воді, розмазують зображення, домагаючись ефекту акварелі.
- М’який і щільний ластик.
- Лінійка – потрібна, щоб розмітити малюнок. У професіоналів вийде розділити рівно, у початківців це вийде не відразу. Бажано використовувати інструмент.
- Акварель або гуаш для створення кольорового зображення.
- Пензлики різної товщини.
- І обов’язково якісний папір. Якщо планується професійне навчання, то необхідно купувати для олівцевого малюнка спеціальний папір для скетчу, а для роботи з фарбами відповідні листи. Тільки вони дозволять розподілити фарбу правильно, і вона не буде розпливатися.
Як зобразити контур вази простим олівцем – поетапні кроки
Щоб навчитися малювати вазу, потрібно розглянути поетапно всі дії. Ось у чому вони полягають:
- Починати потрібно з вертикальної і горизонтальної ліній, які поділяють малюнок.
- Відсікають висоту і ширину майбутнього виробу. Висота просто фіксує положення дна і шийки щодо всієї іншої площини аркуша. Ширина створить образ майбутньої вази. Важливо вирішити на цьому етапі товщина горлечка наскільки буде вже або ширше, ніж денце.
- Визначити, де буде розташовуватися шийку і відзначити це положення вертикальною лінією. Також відзначити ширину – задається основні пропорції і майбутній абрис.
- Щоб оконтурити предмет, потрібно почати малювати олівцем еліпси. Лінія робиться плавною і симетричною відносно як по вертикалі, так і горизонталі. Необхідно робити це не однією суцільною лінією, а краще відривати руку від малюнка, завдаючи короткі штрихи. Так вийде зробити більш красивий правильний овальчик.
- Отримані три криві – замкнуті фігури, потрібно буде з’єднати їх таким чином, щоб отримати абрис вази. При цьому варто відразу визначитися, наскільки будуть виступати самі опуклі частини. І простежити, щоб з двох сторін криві були симетричними.
Накладаємо тіні
Як отриманий контур, слід заповнити лініями внутрішній простір вази, щоб додати відчуття того матеріалу з якого зроблена. Це копітка стадія – потрібно зробити малюнок не тільки красивий, але і правильний. Врахувати, що скло – прозорий матеріал, який утворює на своїй поверхні безліч відблисків і відображає предмети. Передати не так то просто, тому краще прислухатись до наступних порад майстер-класу: Треба придивитися до реального об’єкту і направити світло в одну сторону. Відразу стануть помітні виступаючі частини, затінені ділянки і відблиски. Щоб уникнути прорисованния безлічі дрібних елементів, які доступні тільки людям, які вже встигли набити руку в малюванні або професіоналам, варто примружити очі. При цьому деякі елементи стануть більш розпливчастими. Але зате затінені ділянки і прояснені збільшуватимуться. Ось у такому саме укрупненому положенні їх і варто позначити на своїй вазі. При цьому прояснені не чіпають і не заповнюють карандашным штрихом. А ті, які мають більш темний відтінок, слід акуратно заповнити дрібної штрихуванням інтенсивно нахиляючи олівець таким чином, щоб він ковзав бічною частиною по папері. При необхідності злегка затушувати більш виступаючі ділянки з різкими прокресленими лініями.
Як намалювати вазу дитині?
Завжди слід пам’ятати, що дитина сприймає світ трохи по-іншому. У нього ще не так добре розвинені навички просторової уяви і мислення, тому не варто для нього ускладнювати зображення вази. Тому для нього урок обмежується наступними діями:
- Намалювати вертикальну лінію.
- Аналогічно намалювати горизонтальну лінію денця і горловини, розділяючи симетрично відносно вертикалі.
- Намалювати лінію самій вузькій частині горлечка – допоможе коректно провести лінію абрису.
- Намалювати бічні лінії вази. Лінії необхідно робити плавними, не натискаючи інтенсивно на олівець. Так малюнок вийде красивий і природний.
- Якщо дитина достатньо добре володіє олівцем, може промалювати овали, які будуть обмежувати дно і шийку. Якщо дитина маленька, пропускають крок.
- Навчити малює відносити періодично малюнок від особи вертикальному положенні і переглядати, наскільки симетричні обидві сторони.
- Взяти акварель і, набираючи достатньо вологи разом з фарбою, нанести пігмент всередині контуру. Намагатися розподіляти нерівномірно. Враховувати, що сторона, підставлена світла, буде світлою, а протилежна вимагає більшої кількості фарби з-за затененности. Така ж техніка застосовується, коли використовується гуаш.
- Якщо планується не просто ваза, а натюрморт, намалювати квітку– один або декілька в залежності від індивідуальних уподобань.
- Якщо предмет скляний, то врахувати, що будуть просвічуватися стебла рослини. Якщо це виконати, то образ виходить натуралістичним.
- Бажано заздалегідь передбачити, плануються зображувати квіти чи ні. Адже, якщо будуть присутні квіти або фрукти на зображенні, то горловину можна ретельно не промальовувати. А тільки потім відновити лінію, яка буде видно між стеблами або плодами.
Використовуючи дані рекомендації, можна навчитися досить легко і швидко зображати вазу.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем вази