Морська стихія справа для досвідчених художників, але спробувати варто. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню моря олівцем, аквареллю, маслом, гуашшю. Фото ідеї та приклади! Передати всю могутність морської стихії з її приголомшливий колір під силу лише досвідченому художнику. Добре, якщо у вас з’явиться можливість відвідати уроки майстра і попрацювати під його керівництвом. Ну, а якщо немає – малюємо самостійно. Однозначно, що морський вид у фарбах більш насичений колірною гамою морського простору. А ось зобразити хвилі бурхливого або спокійного моря за допомогою простого олівця досить складно. Тут знадобляться навички обережного так званої «техніки штрихів». Пропонований майстер-клас допоможе намалювати море в олівці. Варто лише дотримуватися рекомендовані поетапні кроки.
Дивовижне море
- Починати малюнок слід з продуманого визначення частин малюнка: горизонту і лінії берега в задуманому вами сюжеті. На суші зробіть начерки обрисів невеликих валунів. Чітко визначитеся з лінією пляжу. За бажанням намалювати силует сонця, відмітьте хвилі навколо кам’яних виступів в море.
- Наступним етапом буде зображення первинних обрисів хвиль на всій морської гладі. Для цього по всій водній поверхні зробіть олівцем кілька штрихів. Однак, не захоплюйтеся – кількість не замінить якість. Тому що в цьому випадку не вийде зобразити досить великими хвилі.
- Далі переходимо до малювання і штриховому зафарбуванню силуетів хвиль біля кам’яних фігур. Ось тут знадобиться застосування конкретної техніки. Олівцеві сліди можна пом’якшити за допомогою пальців (розтерти ними штрихове нанесення), або застосувати гумка з достатньою жорсткістю. Аналогічну процедуру проводять і з частиною моря.
- Тепер переходимо до оформлення берега. Аналогічно процедурі з морською поверхнею, піщаний берег затінюється штрихами олівця з подальшим їх розтиранням. Освітлити темні місця на морських ділянках (якщо така буде) також цілком можливо. При інтенсивному затіненні каменів доб’ємося їх виразності. Накидайте обриси хмар.
- Цей етап призначений зображенню над морем небесного простору. Почніть з невеликих нарисів хмар. Слабкі штрихи підкреслять рух повітря. Додайте на малюнку сонце (за бажанням).
Трохи посидючості і терпіння дозволить впоратися з цим уроком.
Малюємо море з дітьми
Після відпочинку на морі, діти часто хочуть передати свої враження на папері. Багато батьків надають фарби або гуаш для створення картини на морську тему. Майстер-клас по зображенню моря в олівці принесе чималу радість як малюкові, так і його батькам. Пропонуємо поетапне малювання водної стихії.
- Оформіть на аркуші рамку за допомогою лінійки. У правому н жнемо куті майбутнього малюнка напишіть невеликий різносторонній трикутник.
- Проводите дві смужки від горбка вгору таким чином, щоб вгорі вони зблизилися. Це стовбур пальми. У місці їх з’єднання зобразіть пальмове листя. А внизу, біля основи стовбура додайте ще кілька невеликих гірок. Згодом дані ділянку потрібно буде зафарбувати іншим кольором.
- Трохи нижче центру аркуша намалюйте лінію горизонту. Море малюйте, відштовхуючись саме від неї. Накресліть олівцем. Від центру горизонту проведіть хвилясту лінію. Таким чином ви виберіть ділянку, що розділяє море від пляжу. Можна обрис моря не малювати саме від центру горизонту, це як підкаже ваша фантазія.
- Вище зображеного горизонту зобразіть два-три пагорба (гори), розташувавши їх поруч. Так як вони знаходяться на задньому плані картини, малювати їх великими не варто.
- Чорно-білий ескіз готовий. Сміливо беріться за дитиною до розфарбовування картини. Можете даний процес повністю віддати в руки сина чи доньки. Для пальми візьміть коричневий і зелений олівці. Для бугорочков використовуйте різні відтінки зеленого кольору, переходячи від більш темного тону до світлого кольору. Точно також фарбуйте і гори. Морську поверхню заштриховывайте блакитним олівцем, а ближче до горизонту використовуйте темно-синій олівець. Деякі ділянки олівцевих штрихів можна злегка пом’якшити пальцем, або досить твердим гумкою. Для піску на пляжі застосуйте світло-коричневий колір.
- Завершенням роботи буде оформлення неба блідо-блакитним відтінком. Не зафарбовуйте все небесне простір, залиште білі ділянки-хмари.
Отриманої картиною ваша дитина буде пишатися як у дитячому садку, так і в школі.
Сонячна легка акварель
Ви неодноразово зупинялися біля картин з морським пейзажем, виконані аквареллю. Зображений океанський бриз наповнював вас натхненням і пристрасним бажанням самому спробувати себе в області живопису. Пропонуємо урок, який містить конкретні кроки до досягнення мети. Що необхідно для створення красивий пейзажу аквареллю:
- папір підлозі з гладкою фактурою (для початку використовуйте невеликий аркуш);
- кисті круглої форми – №12 найбільша кисть, №8 середніх розмірів і №4 найменша пензлик;
- акварельні фарби рекомендованих відтінків (в процесі пропонованого майстер-класу будуть вказані), їх можна замінити фарбами на ваш вибір.
Приступаємо до малювання
- Перший крок полягає в створенні начерку. Малюємо контури простим олівцем і повинні бути ледь помітними на папері.
- Другий крок – малювання неба. Папір вище лінії горизонту ретельно намочимо і дамо час для її прожитку. Беремо велику кисть і наносимо кілька дуже легких мазків, використовуючи жовту фарбу. Так ми позначимо хмари на небі. Кольором синього кобальту підкреслимо верхні силуети хмар. Добре промиваємо кисть і нею (нехай вона буде трохи вологою) розмиваємо обриси, домагаючись таким способом злиття в колірній гамі. Потім продовжимо малювати блакитною фарбою небо, одночасно позначаючи низ хмаринок. Не доводячи папір до повного висихання, малюємо тіні на облачках. Для цього будемо використовувати синій і червоний кольори.
- Третім етапом стане самий відповідальний момент – малювання морської стихії. Застосовуємо пензлик №12. На неї наносимо в досить великій кількості змішану з водою фталоцианиновую блакитну фарбу. Робимо початкові штрихи, використовуючи техніку, суть якої полягає в тому, що отримана суміш наноситься на суху папір ковзаючими рухами руки. Працюємо всією кистю і її частиною по черзі. Деякі місця на акварельному (зернистої) папері залишаться чистими. Так створюємо видимість виблискуючого водного простору. На воді (папір повинна залишатися вологою) створюємо трохи глибини. Робимо кілька невеликих штрихів-мазків фарбами блакитного і зеленого кольору.
- Четвертий крок суттєво наблизить до завершення роботи. Змішуємо синій і жовтий кольори і невелику краплю червоного тону, і малюємо силуети пагорбів, розташовані на краю горизонту. Тут потрібно добряче постаратися для додачі квітам приглушеного відтінку, а розмитості контурів. Таким чином ми підкреслюємо видимість віддаленості пагорбів. Обов’язково дочекаємося повного висихання ділянки морської гладі і почнемо промальовувати водну брижі і хвилі. Мазки робимо більший і набагато насиченішим промальованих окремих деталей.
- Крок п’ятий – завершальний етап. Використовуємо пензлика середнього розміру і найменші за формою. Ними малюємо промальовані олівцем обриси човна і людей. Працюємо двома відтінками червоних фарб, змішавши в єдиний. Нюанс в даній промальовуванні полягає в тому, що не варто досконально промальовувати людські фігури. Більш природно вони будуть виглядати в злегка недбалому зображенні.
Робота завершена. Однак ви можете додати свої доповнення, наприклад, оживити картину ширяючими чайками. Наданий урок допоможе вам у створенні нескладного морського сюжету і, можливо, додасть натхнення для малювання аквареллю.
Морський захід маслом
Ще вчора ви насолоджувалися морським краєвидом, а сьогодні за вікном снігова завірюха. Вам приходити на розум зобразити незабутній захід на море, і зробити це саме маслом, щоб здивувати гостей. Варто відзначити, що це досить складно для початківців. Фахівці настійно рекомендують відвідувати спеціальні курси, на яких вам піднесуть уроки поетапного малювання масляними фарбами. Це найкращий варіант для бажаючих серйозно зайнятися створенням творів мистецтв самостійно.
Малюємо з дітьми морський пейзаж гуашшю
Такий малюнок, по-перше, можна малювати з дитиною від 5 років. По-друге, саме гуаш – найзручніший рисовальный матеріал для занять живописом з дітьми. Тому що він дозволяє виправити допущені промахи, на відміну від акварелі. Це найменш складний клас у малюванні фарбами. Малюючи з дитиною такий тип малюнка, вихователь одночасно вирішує багато виховні та освітні завдання. Підготуйте все необхідне для малювання:
- щільний аркуш звичайного альбому для малювання;
- фарба типу гуаш різного кольору;
- пензлик великого розміру (№6);
- кисть з досить жорсткою щетиною (як альтернатива – зубна щітка);
- предмет, на якому можна буде змішувати фарби;
- ємність з водою;
- серветка.
Морський пейзаж починайте з малювання небесного простору. Спочатку оформіть лінію горизонту (простим олівцем), розділивши аркуш на дві частини (велику і меншу).
- На меншій половинці будете зображувати небо, на іншому аркуші – море.
- Змішайте гуаш білого і блакитного кольору, добийтеся бажаного за насиченістю блакитного відтінку.
- Небесну височінь зафарбовуйте горизонтальними смугами, здійснюючи руху між краями аркуша паперу. У верхній частині небо повинно виглядати більш темним. Тому спочатку можна нанести темно-синю смужку, а потім перейти до блакитної фарбі, акуратно розтушувати темну частину неба.
- Потім приступайте до зображення хмар. Зробіть точки-мазки по контуру хмарних силуетів білою гуашшю. Не чекаючи висихання фарби, зімніть паперову серветку і добре притисніть її до цього точкового малюнка. Хмари вийдуть пухнасті, не будуть проглядатися їх чіткі межі.
- Починаємо малювати море. Синьою фарбою зафарбуйте низ аркуша (техніка виконання ідентична зображенню неба). По синій фарбі зробіть легкі мазки у формі смужок, застосувавши гуаш зеленого і білого кольору.
- Не забувайте акцентувати увагу дитини на те, що у горизонту колір моря завжди темніше, ніж у берега.
- Найпривабливіший процес для малюків – малювання бризок морської піни методом розбризкування фарби. Для цього використовуйте кисть або зубну щітку. Занурте даний інструмент у воду і в гуаш білого кольору. Вказівним пальчиком дитини виконайте рух по щетинці. На море відразу ж з’являться білі крапельки. Тільки стежте за тим, щоб дитина правильно виконував дане рух (направлено до себе, в іншому разі маленький художник опиниться в білих морських крапельках.
- Баранчиків на хвилях слід креслити тонким пензликом. Знову-таки тут приділяється особлива увага пропорціям – ближче до горизонту обриси виглядають маленькими фігурками, і відстань між хвилями практично непомітно, на відміну від прибережного виду.
- Закінчити малюнок можна додаванням різних творчих пошуків. По кутах картини на лінії горизонту намалюємо чорною фарбою (можна злегка розбавити темно-синім кольором) намалюємо у довільній формі частина далекого острова, а на небі – галочки-чайки.
Малюнок готовий, не забудьте прочитати дитині гарний вірш про море і відзначити його старання. Пам’ятайте – намалювати море можна лише тоді, коли є настрій і бажання зафіксувати на папері прекрасний морський пейзаж. А в процесі роботи обов’язково проявиться майстерність, і відкриється талант. Удачі!
Фото ідеї та приклади морських пейзажів