Мохер одна з найбільш популярних типів пряжки. Все про в’язання спицями з мохеру для жінок – покроковий опис схеми в’язання, плисы і мінуси, фото ідеї. Мохер являє собою різновид пряжі для в’язання предметів одягу. У складі мохеру присутній 83% вовни ангорської кози. Козій волосся по своїй структурі довгий і пухнастий, надає виробам ефекту ласкавою м’якості і ніжності.
З мохеровий пряжі створюють невагомі палантини, гарні штани, шарфи, снуди, головні убори візерунками будь-якої складності.
Рукодільниці цінують мохер за теплі якості, багату колірну палітру і гіпоалергенність, що дозволяє створювати красиві безпечні моделі для дітей, включаючи новонароджених.
Переваги мохеру
Мохерова пряжа популярна серед рукодільниць. Нікого не залишає байдужими невагомість і затишне тепло, які дарують мохерові речі. У гардеробі будь-якої людини знайдеться хоч один аксесуар з м’якою та пухнастою пряжі. Мохер вигідно відрізняється від інших типів пряжі і має ряд переваг:
- міцність досягається шляхом вплетення в козячу шерсть акрилових або шовкових ниток;
- довговічність;
- м’яка, шовковиста фактура, викликає приємні тактильні відчуття;
- зносостійкість, речі з мохеру довго служать, не втрачаючи свій «товарний вигляд»;
- нитка не скручується при в’язанні;
- на в’язаному полотні не з’являються катишки, по цій властивості можна судити про кількісний вміст натуральних компонентів в пряжі та її якості;
- нитка тонка, з пухнастим ворсом;
- спокійний, ненав’язливий блиск;
- добре утримує тепло.
Мохер іноді можна сплутати з ангорської пряжею, в основі якої знаходиться шерсть кролика. Кроляча вовна володіє підвищеною пухнастою, з-за цього її міцнісні якості страждають. Вироби з ангори швидко приходять в непридатність, нитки роз’їжджаються, полотно легко пошкодити.
Мохер складається з козячої вовни. Волосся кози в чистому вигляді ніде не використовується, він їде на волокна. Для поліпшення характеристик міцності шерсть з’єднують з нитками акрилу або шовку.
Жінки відзначають дивовижну властивість – мохеровое полотно чинить опір забруднень, вироби при щоденній шкарпетці довгий час залишаються свіжими і чистими.
Особливості в’язання з мохеру
Мохер не схожий на звичайну теплу пряжу з товстою ниткою. При в’язанні з нього потрібно пам’ятати про деякі особливості. Секрети в’язання з мохеру:
- Спиці потрібно підбирати на розмір більше, ніж традиційно вимагає товщина нитки. Це пов’язано з тим, що мохеровое полотно не повинне бути щільним. Родзинка пряжі саме в її м’якість і пухнастість, а в щільної в’язки ці унікальні властивості ховаються. Досвідчені в’язальниці за свою практику «набили руку» та вміють контролювати довжину витягається петлі, тому можуть в’язати будь-якими спицями.
- Незалежно від обраного візерунка, полотно завжди буде ажурна, майже прозоре, але все одно дуже тепле.
- В процесі в’язання слід добре натягувати нитку, не допускаючи провисання. Тоді виріб буде тримати форму протягом тривалого часу.
Різновиди мохеру
Матеріал всередині свого типу має різновиди, які відрізняються по щільності і сферою застосування. Види мохеру:
- Кід мохер, найніжніша пряжа з тонкою ниткою, підходить для в’язання дитячих моделей;
- Гатлинг, нитку отримують із вовни малолітніх козенят (у віці до двох років), вона товщі, ніж у кід мохеру, добре підходить для щільних візерунків;
- Эдалт мохер, нитки товсті, щільні, ідеально підходять для примітивних візерунків.
Від вибору пряжі залежить підсумковий результат. Використання товстої нитки для ніжних дитячих дрібничок нерозумно, вироби вийдуть неорганичными. Шерсть кози добре тим, що легко вбирає забарвлюючі речовини. Тому пряжа представлена у продажу в багатій колірній гамі, від ніжних дитячих до строгих чоловічих відтінків.
Шапочка-ельф для малюка
Для в’язання дитячих моделей беруть пряжу кід мохер. Перед початком необхідно зняти мірки у малюка, а саме виміряти довжину овалу обличчя м’яким метром. Далі в’яжуть зразок. Він необхідний для того, щоб зв’язати шапочку за розміром. Зразок в’яжуть так:
- Набрати на спиці 20 петель;
- Зв’язати невелике полотно в довжину не більше 10 см;
- Виміряти ширину полотна лінійкою і записати, що в 20 петлях вийшло, приміром, 10 см;
- Методом пропорції розрахувати, скільки петель в 1 см (виходячи з цього прикладу, в 1 см дві петельки);
- Кількість петельок, що міститься в 1 см, потрібно помножити на довжину овалу дитячого личка (за даними прикладу виходить 2п*30см=60 п.)
Знаючи щільність в’язання, можна приступати до роботи. На спиці набирають 60 петель, додаючи по одній кромочной з кожної сторони.
Опис процесу
- Роботу потрібно починати з провязывания першого ряду.
- 1 і 3 ряд: першу петлю знімають непровязанной, далі в’яжуть лицьовими;
- 1 ряд: першу петлю знімають непровязанной, потім повністю виворітними;
- 4 ряд: перші та останні шість петель виворітними, інші лицьовими;
- 5 і 6 ряд; за малюнком;
- 7 ряд: перші та останні 8 петель виворітними;
- 8 і 9 ряд: по малюнку.
Таким чином в’язати полотно, поступово через кожні три ряди замінювати лицьові петлі виворітними. Буду формуватися вертикальні бороздочки, які в районі вух переходять на горизонтальні рельєфні елементи. Коли кількість центральних бороздочек досягне одного, потрібно зшити полотно навпіл. Шапочка-ельф майже готова. Залишилося прив’язати невеликий комірець, щоб шапочка краще прилягала до шиї, і змайструвати зав’язочки. Комірець зазвичай в’яжуть гумкою 1х1, прицепляя нитку до одного краю капелюха, поступово захоплюючи петельки і пров’язуючи їх до іншого краю. Довжина комірця не більше 4 див. Зав’язки можна зв’язати за допомогою гачка або просто нарізати рівні за довжиною відрізи нитки, просмикнути в полотно в потрібних місцях і заплести з них кіски.
Светр для дівчини
Мохер примітний тим, що незалежно від складності візерунка вироби завжди виходять затишними і оригінальними. Щоб зв’язати светр спицями, потрібні початкові навички. Схема в’язання проста:
- Зняти мірки, скласти викрійку. Найшвидший і простий варіант, це накреслити на папері прямокутник, ширина якого дорівнює половині обсягу талії з припусками, а довжина – бажаної довжини виробу. Так само вчинити з рукавами. Досвідчені в’язальниці радять новачкам взяти старий улюблений светр, який влаштовує за розміром, розкласти його рівно на столі або на підлозі, і прикладати до нього майбутнє виріб в процесі в’язання. Так точно не виникне помилки.
- Спинку в’язати лицьовій гладдю;
- Перед в’язати як спинку, а на грудях виконати простий візерунок у формі серця платочної в’язкої (фото простих схем в достатку опубліковані на тематичних і рукодільних сайтах);
- Рукава зв’язати подібним чином, лицьовою гладдю;
- Зібрати виріб, пошивши всі його елементи.
Надвязать гумку на горловині і внизу рукавів, по низу светри – за бажанням і виниклої ідеї. Якщо зробити V-подібний виріз, то светр перетворитися в пуловер. Набравшись досвіду і «набивши руку» можна грати з викрійкою. Якщо перед розділити на дві полички, виріб подовжити до колін, забезпечити його поясом і красиво оформити горловину, то вийде ніжний кардиган. Мохер не має аналогів серед усього розмаїття пряжі. Він володіє унікальною властивістю високої теплоізоляції, яке зберігає при ажурною в’язки. Тільки мохер здатний дарувати відчуття затишного тепла при легкою і невагомою фактурі.
Фото ідеї та схеми речей в’язаних з мохеру