Пролісок орігамі для дітей своїми руками. Покрокова схема як зробити проліски орігамі з паперу для дітей. Орігамі – це японське мистецтво складання паперу, утворено від японського огі (складати) і камі (папір). Багато століть тому це мистецтво зародилося в Японії і знайшло широке поширення у Світі. Знання передавалися з покоління в покоління по жіночій лінії і ретельно оберігалися. В Японії орігамі є відображенням культури місцевих мешканців та їх філософії. В даний час орігамі є одним з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. В орігамі існують загальноприйняті подібні позначення ліній згинів : «Гора і Долина». Лінія згину на себе «долина» — згин як би йде всередину аркуша паперу. Лінія згину від себе «гора» — папір згинається на іншу сторону, а згин знаходиться зовні. Завдяки простій і зрозумілій схемі проліски орігамі з паперу під силу зробити будь-якій дитині у віці від 5 років. Важливо, щоб допомога дорослих була дозованою, більшу частину дій діти можуть виконати самі, крок за кроком, дотримуючись інструкції. Працюючи з аркушем паперу, вони навчаться тонким впевненим руху, удосконалять навички орієнтування в просторі, отримають уявлення про простих геометричних фігурах. «Пролісок» складається з двох деталей різного кольору :квітка і стебло з листям. Для виготовлення «Проліска» необхідно підготувати наступні засоби: Матеріали:
- Квадрат двосторонньо-забарвленої паперу зеленого кольору
- Залишок паперу формату А4, якщо нарізати квадрат білого кольору.
Інструменти:
- Клей;
- Ножиці.
1 Роботу починаємо з розмітки смуги білого кольору. Правий верхній кут опускаємо вниз, робимо згин ( як на фото).
2 Нижній правий отриманий кут переносимо наліво. Лінія згину проходить по вертикальній стороні трикутника.
3 Ліві верхній і нижній кути відправляємо направо. Робимо згин на рівні торкання кута трикутника.
4 Розкриваємо останній згин і відрізаємо папір по лінії згину.
5 Верхній лівий кут опускаємо до основи трикутника.
6 Перевертаємо заготовку на іншу сторону.
7 Праву бічну сторону трикутника переносимо на лінію середини. При цьому з-під заготовки дістаємо правий кут.
8 З лівою частиною робимо теж саме.
9 Перевертаємо заготовку на іншу сторону.
10 Формуємо квітка , як на фото. Бічні кути стосуються ліній згинів, робимо згин. Нижні трикутники складаємо навпіл, від середини, як на фото.
11 Перевертаємо заготовку на іншу сторону. Вийшов квітка підсніжника.
12 Приступаємо до виготовлення стебла і листки. Покладіть перед собою квадрат зеленого кольору «на куточок».
13 Складіть трикутник навпіл по діагоналі.
14 Розкриваємо квадрат. Лівий верхній зріз укладаємо на середину, робимо згин.
15 Нижню сторону квадрата укладаємо так само на середину. Робимо згин. Отримали базову форму повітряний змій».
16 З протилежного кута також робимо «повітряний змій».
17 Перевертаємо заготовку на іншу сторону.
18 Складіть заготівлю впоперек ,майже по-полам, ( як на фото).
19 Всю заготівлю складаємо вздовж по-полам.
20 Акуратно відводимо аркуш тому і робимо згин.
21 Приклеюємо квітка до стебла. Врівноважуємо виріб. Пролісок готовий! У нашій схемі для проліска орігамі використовувалася білий папір, але за бажанням можна взяти кольорову і створити колоритний різнокольоровий букет. Для дітей старшого віку — наприклад, для першокласників — варто ускладнити задачу і виконати стеблину квітки з флористичної дроту, додати паперові листки, створити дротову або паперову кошик.
У чому користь орігамі
Оригамі як вид творчості, не тільки цікаве, але й дуже корисне заняття для дітей. Воно розвиває акуратність, посидючість, кмітливість і пам’ять, а робота з геометричними фігурами дозволяє підготуватися до школи. Крім того, складання фігурок орігамі — таких, як цей пролісок з паперу, має величезне значення для підготовки дітей до письма. На відміну від багатьох інших видів діяльності, в процесі складання паперу задіяні обидві руки, що робить тренування дрібної моторики більш ефективною. Різноманітні рухи з складання, скручування, розрізання паперового аркуша змушують працювати практично всі пальці, а також вправлятися у координації. Орігамі сприяє і поліпшенню концентрації уваги, так як для правильного складання листа потрібно стежити за кожним рухом і не допустити помилок. Пролісок орігамі з паперу може стати для дітей цікавим ігровим тренажером, на якій вони будуть вчитися уважності, акуратності, посидючості. Позитивно впливає техніка орігамі і на мислення. Складаючи фігурки по заданій схемі, дитина навчається виконувати завдання за інструкцією, планувати і прораховувати свої дії, розуміти їх внутрішню логіку, саме тому займатися таким видом творчості стоїть вже з 4-5 років. Даний пролісок орігамі підходить для дітей цього віку з урахуванням невеликої допомоги дорослих. Він допоможе цікаво провести час, а також урізноманітнює уроки праці в молодшій школі або планові заняття в дитячому садку.