Горобина один з найпопулярніших малюнків у початківців художників. Добірка цікавих майстер-класів по малюванню горобини для початківців олівцем. Горобина – відносно невисоке дерево, що отримало свою популярність у багатьох напрямках діяльності людини. Різновидів даної ягоди налічують близько 100 видів. Вона володіє дивовижною морозостійкістю, тому без проблем переносить зимовий період року. Багато письменників настільки були захоплені красою цієї рослини, що присвятили чимало пісень і віршів йому. А обкладинки журналів і газет рясніють фото ягоди в снігу. Також люди давно почали застосовувати його в медицині. Воно володіє рядом корисних властивостей: знімає головний біль, є сечогінну, жовчогінну, проносну і кровоспинну ліками. У кулінарії рослина теж отримало широке поширення. Його незвичайний смак додає пікантності страв.У цій статті ми розглянемо кілька майстер-класів з образотворчого мистецтва.
Простий урок олівцем
- Беремо альбомний аркуш. Трохи нижче центру починаємо малювати шість однакових за розміром кружечків. Виконуємо це завдання по вигнутій лінії. Постарайтеся зробити так, щоб останній шар знаходився на одному рівні з другим. Для того, щоб полегшити виконання цього майстер-класу, можна заздалегідь вирізати кружок із картону. А надалі просто обводити його. Тоді ягоди в майбутній ілюстрації вийдуть рівні і схожі один з одним.
- На гілці плід росте в кілька рядів, значить приступаємо виводити наступний шар. В цей раз малюємо фігури між вже існуючих. Слід злегка вийти за межі колишнього начерку.
- Після створюємо ще один ряд, вже з семи елементів. В деяких місцях з’єднуйте їх з нижніми.
- Дочерчиваем останні два кола. І ось гроно майже готова. Залишається доповнити її маленькими хрестиками, тим самим позначивши верхівки ягід.
- Приступаємо до зображення гілки. Почати варто з трьох її відгалужень, які в свою чергу розходяться ще на два. Використовуйте криві лінії.
- Далі окресліть основну її частину. Верх цього фрагмента, повинен бути самим широким порівняно з іншими палицями.
- І, на завершення уроку, виводимо невеликі листочки. Спочатку три.
- Потім, трохи вище, ще парочку. Деталізуємо їх за допомогою зображення прожилок.
- Розфарбовуємо малюнок використовуючи олівці або фломастери.
Наступний урок теж є досить простим і будь-яка дитина без труднощів з ним впоратися.
Малюнок горобини за 15 хвилин
- Знизу вгору по горизонталі робимо вигнуту лінію. Саме вона стане головною частиною картини.
- Щодо неї з однієї й іншої сторони зобразіть листочки. Розташуйте їх паралельно один одному і по наростаючій. На кінці відрізка основного накресліть не парний лист.
- Наступним кроків виводимо ягоди.
- Намалюйте їх поверх крайніх елементів замальовки. Для того, щоб вони вийшли максимально круглими, скористайтесь циркулем.
- Зітріть зайві лінії. Це виставить гроно на перший план.
- З допомогою червоного і зеленого кольорів прикрасьте малюнок. В деяких місцях залиште білі цяточки.
Картина з обкладинки журналу
Цей майстер-клас є найскладнішим з представлених у цій статті і потребує багато старань. Без всяких сумнівів вам вдасться впоратися з ним.
- Трохи вище центру папери прочерчиваем невеликий начерк, який схожий на прямокутник. Сторони і кути не повинні бути рівними, а лінії не можна з’єднувати між собою. Далі від одного з країв робимо три відрізка в різні напрямки: угору, вниз і вправо. До останнього домальовували елемент овальної форми.
- Наступним етапом виводимо чотири кружечки. Позначаємо за допомогою хрестика верхівку плода.
- На задньому плані зображуємо ще кілька.
- Зверху додайте пару ягід і гілочок, а праворуч накиньте скромний пучок горобини. Зверніть увагу, що кругляшки ми робимо значно менше.
- Видаліть з допомогою ластику зайві лінії замальовки у вигляді овалу. Більше вона не знадобитися.
- Тепер покажіть невелику гроно вгорі зліва, дотримуючись рекомендацій даних раннє. Доробляємо діючий фрагмент, дочертив три деталі. Завдяки їм плоди будуть з’єднуватися з гілкою. Малюйте один з їх країв більш звужений ніж інший.
- Приступаємо до основної гілки. З одного кінця прочертите хвилясті лінії, які плавно переходять в прямі. Далі виводимо елемент у вигляді крапельки. А також зображуємо маленький листочок.
- На цьому етапі беремося за зображення листя. Нижній відрізок перетворюємо злегка зігнувши його. Покриваємо листям. Зробіть їх різні за формою і розміром, але навпроти один одного.
- Видаліть непотрібні лінії і візьміться за оформлення наступної лінії. Тут варто уважно змалювати верхні листки, які як би зігнуті.
- Тепер коригуємо їх. Створюємо зубчасті краї, щоб вони були схожі на натуральні.
- Зображуємо прожилки на листі, скориставшись темним олівцем. Легкими рухами затемнюємо всю ілюстрацію.
- Розфарбовуємо картину. В цьому майстер-класі добре підійдуть для виконання цього завдання фарби і гуаш.
Навчиться малювати не так вже важко. Головне приділити цьому заняттю час і мати велике бажання. Якщо проявити трохи фантазії, то можна зображати горобину не тільки як окремий елемент, але й поєднувати з іншими.
Фото ідеї та приклади для малювання горобини