Саморобні в’язані кофтинки тренд останнього року. Все про в’язання кофтинки гачком – покроковий опис схем в’язання, слушні поради, цікаві фото ідеї! Дивовижні кардигани і ажурні літні топи, тонкі кофти-разлетайки і оригінальні жакети – яку з цих моделей можна пов’язати своїми руками. Потрібно тільки підійти до створення аксесуарів творчо, але і звичайно, потрібні навички роботи з в’язальними приладдям. Сьогодні ми з вами познайомимося з основними методиками в’язання кофтинки за допомогою гачка.
Які моделі ми будемо сьогодні розглядати
Різні моделі актуальні у всі сезони і пори року. Ми підібрали список найбільш оригінальних виробів для вашої уваги:
- Літній топ.
- Довгий кардиган.
- Жакет з модульним принципом складання.
- Дитяча кофта для школи.
Наш план роботи на сьогодні:
- Ми вивчимо правила роботи з викрійками і розмірним рядом.
- Розглянемо послідовність створення деталей для наших виробів.
- Познайомимося із способами з’єднання деталей.
- Навчимося слідувати покроковим схемам для початківців майстрів.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
В’яжемо річний топ сіточкою
Для роботи нам знадобиться:
- Гачок.
- Пряжа з синтетичними волокнами.
- Викрійки або сантиметрова стрічка.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Виміряйте наступні розміри: обхват грудей, висота передбачуваного вироби.
- Зробіть викрійки за отриманими розмірами.
- Наберіть за допомогою гачка необхідну кількість повітряних петель (орієнтуйтеся на викрійки), замкнути ланцюжок в кільце.
- Далі ми будемо в’язати полотно по колу до верхньої лінії грудей.
- Схема сіточки: чергування одного стовпчика з накидом і двох повітряних петель.
- Літній топ повинен бути яскравим і оригінальним аксесуаром. Тому приготуйте два або три види пряжі різних кольорів. Використовуйте їх поперемінно, щоб топ було смугастим.
- Верхній і нижній край виробу провяжите гачком для створення декоративної облямівки.
- Тепер нам необхідно пов’язати лямки. Виміряйте належну висоту плечей, помножте на два і додайте чотири сантиметри на перехід від спинки до передньої стінки виробу.
- Розрахуйте необхідну кількість петель і наберіть ланцюжок. В’яжіть також згідно малюнку «сіточка».
- Зшийте деталі топа за допомогою трикотажної голки.
Літній топ за найпростішою схемою готовий. Можете відкривати жаркий сезон з оригінальними аксесуарами.
Довгий кардиган на гудзиках
Зручна деталь одягу для прохолодних осінніх вечорів. Гудзики можуть грати роль декоративного прикраси, а при наявності оформлених прорізів допоможуть запахнути підлоги кардігана, захищаючи від вітру. Для роботи нам знадобиться:
- Викрійки, олівець, сантиметрова стрічка.
- Пряжа з напівсинтетичними волокнами (вибирайте нитки з достатнім вмістом вовни і акрилу). Такий вибір не випадковий: працювати з пряжею дуже комфортно, а волокна вовни в нитках підвищують рівень теплоізоляції вироби.
- Гачки різних розмірів.
- Ґудзики.
- Нитки та голки для оформлення прорізів.
- Схема потрібного візерунку (роздрукуйте собі для роботи).
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Приготуйте викрійки. Ви можете зробити виміри основних розмірів, а можете знайти підходящу для себе модель і роздрукувати вже готові шаблони. Плюс такого підходу в тому, що в цих выкройках вже відзначені особливості розмірного ряду.
- Розкладіть деталі кардігана перед собою. Їх у вас повинно вийти п’ять: цільна спинка вироби, дві частини переду, два рукави.
- З якої деталі почати в’язання – вирішувати тільки вам.
- Ми пропонуємо вам розглянути візерунок «метелики». Він полягає в чергуванні трьох стовпчиків з накидами і однієї повітряної петлі. Малюнок досить легкий у виконанні.
- Провяжите необхідну довжину спинки, зробіть облямівку зверху і знизу.
- Для рукавів розрахуйте величину пройми і глибину оката. Ці показники залежать не стільки від розмірного ряду, скільки від обраної вами моделі кардігана.
- Зв’яжіть рукава за допомогою кругової в’язки, дотримуючись напрямок орнаменту.
- Передні частини нашого виробу в’яжіть злегка під кутом підлоги кардігана повинні робитися з запахом.
- З’єднуємо готові деталі за допомогою трикотажної голки.
- Крайові лінії переду нашого виробу ми піддаємо обробці: під час в’язки залишайте «віконця» під прорізи. Після з’єднання деталей прорізи обмітайте щільними нитками з голкою, щоб не допустити розповзання країв «віконець».
- Залишилося пришити гудзики до крайових ліній кардігана.
Одягайте кардиган для вечірніх прогулянок по вулиці, у парку чи на посиденьки з подругами. Ваше виріб по достоїнству оцінить будь-яка дівчина чи жінка.
В’яжемо ажурний жакет з модулями
Насправді в’язання жакетів можливо і за безперервною схемою. Але ми з вами домовилися, що будемо розглядати різні варіанти моделей кардиганів. Для роботи нам знадобиться:
- Гачок.
- Трикотажна голка.
- Пряжа.
- Викрійка для складання готового виробу.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- В якості модулів нам послужать об’ємні шестикутники. Додатковий візуальний обсяг ми отримуємо шляхом додавання петель в кожній грані шестикутника.
- Сам модуль ми в’яжемо кругової в’язкої з формуванням граней між частинами фігури-основи. Подивіться відео-уроки на онлайн-ресурсах по рукоділлю. Там детально представлені всі покрокові дії по створенню модулів.
- Вважаємо за викрійками, скільки модулів нам необхідно зв’язати. Зшиваємо за допомогою трикотажної голки рукави, спинку і передню частину.
- Готові деталі з’єднуємо один з одним. Нашого краю жакета обрамлялися облямівкою за допомогою гачка.
Схема проста у виконанні, але якщо ви віддаєте перевагу інший метод роботи над жакетом, вибирайте спосіб для себе. Їх дійсно дуже багато.
В’яжемо дитячу кофту для школи
Згідно шкільного регламентом діти зобов’язані відвідувати навчальний заклад лише у прийнятій формі одягу. Але зовсім необов’язково відправляти дитину на заняття в піджаку. Додайте трохи оригінальності в шкільний гардероб своєї дитини – зв’яжіть кофту гачком самостійно. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Зробіть виміри і викрійки за отриманими розмірами. Викрійок повинно вийти всього дві: спинка і передня частина. Рукава – це атрибут необов’язковий.
- Так як шкільна форма припускає наявність однотонної гами, користуємося пряжею сірого, темно-синього або чорного кольору (в залежності від кольору шкільної форми).
- Набираємо необхідне (згідно викрійці) кількість повітряних петель. В’яжемо простий візерунок: чергуємо повітряні петлі і стовпчики з накидами, формуючи суворий, але складний малюнок.
- І спинку, і перед в’яжемо за викрійками. З’єднуємо деталі за допомогою трикотажної пластикової голки.
- Отутюжим наш виріб, і відправляємо дитину в школу. Темні відтінки нашого жакета-кофти чудово відтіняють світлі мотиви блузки і спідниці-плісе.
Ми познайомилися з основними варіантами роботи з кофтами, кардиганами, жакетами. Робота над кожним виробом – це цікаве і творче заняття, що вимагає хороших практичних навичок і крапельки натхнення. Дивіться, вчіться, практикуйтеся і творіть нові оригінальні шедеври!
Фото ідеї стильних в’язаних кофтинок