Саморобний декорування новорічних куль відмінне заняття батьків з дітьми. Добірка цікавих майстер-класів з декупажу новорічних іграшок своїми руками – фото ідеї, поради! Декупажем ялинкових іграшок може зайнятися будь-яка людина, навіть не володіє художніми навичками. А з дітьми подібні прикраси на ялинку своїми руками можна виготовляти, починаючи з 3-4 років.
Що таке декупаж
Техніка наклеювання картинок на заготівлю називається декупажем. Вміти малювати для цього зовсім необов’язково, адже ви наклеюєте готове зображення, отримуючи після намазування його клеєм і покривання лаком цілісний виріб.
Як підготувати заготовки
Працювати можна з трьома видами куль:
- дерев’яними;
- скляними;
- пластиковими.
На скляні складно наклеїти малюнок, так і фарби знадобляться спеціальні – вітражні. Пластикові можуть бути шорсткими, тому мають потребу в ретельній шліфовці. А ось куля, зроблений з дошки, прекрасно вбирає фарбу і лак, так що працювати з таким набагато легше. У магазинах для творчості продаються готові картинки для декупажу. Але можна брати і будь вподобане зображення з багатошарових серветок. З них вийдуть теж гарні вироби. Перед тим як приступити до наклеювання малюнка, заготівлю слід підготувати:
- ошкуріть;
- пофарбувати;
- відшліфувати.
Після цього приклеїти малюнок, а потім вже наносити лак, блискітки, візерунки – ідей для декору може бути безліч. Вибраний малюнок з серветки краще обривати, а не вирізати – так він легше приклеїться до кулі.
Майстер-клас по виготовленню декупажу
Приготувавши дерев’яну кулю і вибравши зображення на серветці, можна приступати до роботи:
- Пофарбувати куля-заготовку в потрібний колір і дати висохнути, щоб фарба не бралася.
- Акуратно обірвати краї серветки від малюнка і відірвати зайві шари, залишивши лише той, що з малюнком.
- Додати малюнок до кулі в потрібному місці, проклеїти всю картинку пензликом, умакнув її у клей, і дати висохнути.
- Покрити весь куля разом з малюнком прозорим лаком.
- Прикрасити кулька стрічкою або бантиком.
Якщо будете брати ПВА, то розведіть його перед початком роботи з водою в пропорції 1:1. Для роботи в наступний раз зробіть свіжу порцію розводки.
Використання вітражного контура
Щоб лінії на кулі вийшли об’ємними або у разі прикраси фарбує основи візерунками, використовують вітражний контур. Це густа фарба різних кольорів в тюбиках, якою зручно наносити тонкі лінії, ведучи по малюнку і злегка притискаючи тюбик. Вітражним контуром можна виділити листочки, ягідки або інші елементи зображення. Наноситься він вже приклеєне і висушене зображення. Фарба досить щільна і не розтікається, тому не зашкодить малюнку. Якщо хочете зробити загальний фон за допомогою вітражного контура або зробити товсту рамочку, то використовуйте пензлик. Золотим вітражем можна нанести на основу кулі завитки або намалювати сніжинки, адже у нас новорічна тематика.
Декупаж в стилі пап’є-маше
Якщо ви коли-небудь займалися пап’є-маше, то помітили деяку схожість з декупажем. Правда, в нашому випадку ми наклеюємо один шар, а там використовується кілька шарів. При бажанні ялинкова куля можна прикрасити за типом пап’є-маше. Тільки доведеться заклеювати всю заготовку. Папір з журналу або газети вимочіть в клеї, щоб вона стала м’якою і податливою, і обклейте куля шматочками. Красиво буде виглядати нотна партитура.
Декупаж в стилі вінтаж
На серветці ви навряд чи знайдете старовинні зображення. Тому доведеться пошукати фотографії або листівки зі знімками столітньої давності. Завдавши фото янголятка на іграшку по описаній вище технології, прикрасьте кулю в стилі ретро аплікацією з бісеру або бусинок, нанесіть вітражні візерунки або завитки. Тільки підбирайте колір в тон основного. Яскраві і контрастні кольори не передадуть епоху старовини. Якщо хочете зробити ефект потріскані поверхні, скористайтесь кракелюрним лаком. Коли ви його будете наносити, все буде рівно і гладко, але по мірі висихання лак розтріснеться, утворюючи мальовничі сліди старовини.
Серії новорічних куль
Коли наб’єте руку на декупажі, зможете приступити до виготовлення певної серії, наприклад, знаків зодіаку. У цьому випадку підберіть 12 заготовок однакового розміру і зображення знаків зодіаку в одному стилі. Основу без малюнка на всіх кулях робіть одного кольору, щоб відчувалося, що це колекція. Виріб кулі на новий рік сподобається всім!
Особливості роботи з пластиковими кулями
Щоб виготовити декупаж на пластиковій кулі, слід врахувати деякі особливості матеріалу:
- Насамперед протерти заготівлю спиртом, прогрунтувати, а через 2 години нанести білу акрилову фарбу і дати висохнути. Після чого ошкуріть дрібнозернистою шкуркою.
- Вирвати з серветки зображення Діда Мороза, відокремити верхній шар і зробити виточки, щоб малюнок щільно приліг до кулі. Приклеїти, хорошенечко промазав клеєм синтетичної пензлем і розгладивши складочки.
- Вибрати колір для фону, що перегукується з картинкою. Якщо буде потрібно, розвести дві фарби. Замалювати фон за допомогою губки, акуратно орудуючи навколо малюнка. Білою фарбою нанести замети і сніжинки.
- Покрити двома шарами акрилового лаку.
Прикраса куль
За бажанням, куля можна прикрасити бурульками. Потрібно нанести густий клей шарами знизу вгору, щоб він нагадав обрисами бурульки. Після висихання клею, пофарбувати бурульки в блакитний колір. Поверх бурульок пройтися напівсухий губкою, змоченою в білій фарбі, щоб імітувати сніг. Коли все висохне, покрити 5 шарами лаку. Не забудьте зробити фото такої краси, щоб похвалитися перед знайомими і родичами вашими талантами.
Об’ємні візерунки
Для отримання об’ємного малюнка, можна вирізати квіти і листочки з мережива і наклеїти їх на пофарбований у білий колір куля. Після висихання клею пензликом з контрастною фарбою провести за малюнками. Потім залишки прибрати мокрою мочалкою. Фарба залишиться тільки між візерунками і буде виглядати красивою тінню. Робота в стилі декупаж не вимагає особливих навичок, а результати роботи виходять вишуканими і неперевершеними.
Фото ідеї для декупажу новорічних куль