Випалювання по дереву чудове захоплення для дітей і дорослих. Все про випалювання по дереву для початківців своїми руками – підготовка, корисні рекомендації, гарні фото приклади. Випалювання по дереву – це одне з улюблених захоплень у дітей. Якщо раніше хлопцям доводилося проявляти винахідливість і випалювати картинки за допомогою лупи і сонячних променів, то зараз справу з цим все набагато простіше. В даний час діяльність, пов’язана з випалюванням картин, носить певну назву – пірографія і здійснюється вона за допомогою спеціального інструменту, що перетворює її дійсно захоплююче заняття для людей всіх віків. Розберемо цю тему докладніше.
Що знадобитися для випалювання?
Основний атрибут, який повинен бути в арсеналі людини, що вирішила спробувати себе в пирографии – це выжигательный апарат, званий пирографом. Перші апарати являють собою невеликі за розміром паяльники з пером, схожим на канцелярську скріпку. Сучасні пирографы найчастіше оснащують більш міцними, твердими пір’ям, які набагато зручніше в застосуванні і практичніше. Відразу відзначимо, що в сучасних приладів є ряд недоліків:
- Тривалий час нагрівання й охолодження.
- Якщо випалювати картину тривалий час, то рукоятка приладу може нагрітися і майстру доведеться зробити вимушену перерву.
- Апарат може не витримати занадто довгої роботи і перегоріти.
Мінуси є також і у старих пирорафов і зокрема це:
- Висока ціна;
- Дорогий ремонт;
- Необхідність частої заміни наконечника;
- Труднощі в підборі запасних частин.
Вибір приладу – це справа добровільна і індивідуальне і кожен майстер може підібрати пирограф, що відповідають його вимогам та очікуванням. Підвищена увага все ж варто приділити сучасним приладам, оснащеним безліччю насадок різної товщини і позитивно зарекомендували себе серед користувачів. Зазначимо, що більшість сучасних пристроїв можна використовувати для випалювання по дереву будь-якої породи. При виборі пристрою зверніть увагу на його комплектацію. Якісні пирографы найчастіше продаються в спеціальних кейсах, що полегшує їх зберігання і транспортування. У комплект зазвичай входять насадки і підставка. Якісний прилад стане чудовим подарунком як для початківця, так і для досвідченого майстра. Визначившись з придбанням пирографа, можна перейти до вибору набору для випалювання. На полицях магазинів в даний час можна знайти широкий асортимент товарів даного роду. Зазначимо, що купити готовий набір набагато простіше і дешевше, ніж шукати матеріали самостійно. Готові набори для випалювання являють собою досочки з нанесеним ескізом малюнка, який і потрібно випалити.
Підготовка до роботи
Якщо ви вирішили самостійно підібрати матеріал, то зверніть увагу, що найкраще для створення творів мистецтв пирографом підходять сосна, липа, береза, ясен. Перш ніж приступати до роботи, дерево потрібно відшліфувати. Дотримуючись наведених нижче рекомендацій, ви отримаєте акуратне, рівне полотно для роботи:
- Щоб позбутися нерівностей на поверхні дерева, шліфувати його необхідно вздовж волокон.
- Після якісного шліфування дерево необхідно протерти вологою, м’якою тканиною.
- Після повного висихання поверхні, слід акуратно нанести на неї ескіз малюнка за допомогою простого олівця.
Пірографія – це мистецтво, яке не терпить поспіху. Щоб отримати справжнє задоволення від процесу, необхідно з головою зануритися в нього, ретельно осмислюючи кожен крок.
Поради по виконанню роботи
- Якщо ви не володієте навичками малювання, то для створення ескізу скористайтеся шаблоном або копіювальної папером.
- Випалюючи малюнок, намагайтеся виводити лінії з однаковим натиском на паяльник, щоб вони були рівними, однакової товщини і без пробілів.
- Розраховуйте час випалювання одного елемента. Якщо ви передержите розпечену насадку в одній точці, то вона буде темніше інших і це негативно позначиться на готовій роботі.
- Розташуйте дошку так, щоб волокна були спрямовані вниз. Так насадка буде безперешкодно рухатися по лініях ескізу, і готовий малюнок буде рівним і акуратним.
Випалювання на фанері
Процедура випалювання по листу фанери не має принципових відмінностей від процедури випалювання по дереву. Перевагою даного способу випалювання можна назвати доступність матеріалів. Фанеру можна купити в будь-якому магазині будівельних товарів за доступною ціною. Крім цього, за замовленням покупця, матеріал розділять на листи потрібного розміру. Покроковий алгоритм випалювання малюнка на фанері виглядає наступним чином:
- Розташуйте аркуш фанери на робочій поверхні і ретельно зачистити його від зазубрин і нерівностей за допомогою дрібної наждачного паперу.
- Розчиніть у воді кімнатної температури крейда і просочіть лист отриманою рідиною.
- Після повного висихання матеріалу, нанесіть на нього ескіз простим олівцем.
- Розмістіть пирограф на спеціальній підставці і включіть в мережу. Дочекайтеся, коли він нагріється.
- Після достатнього нагрівання приладу і готовності ескізу можна приступати до основної роботи – випалювання.
Працюючи пирографом, пам’ятайте про елементарні правила техніки безпеки при роботі з електричними, нагрівальними приладами.
Рекомендації
- Не варто економити на купівлі пирографа. Пам’ятайте, що в даному питанні від якості продукції залежить безпека її використання.
- Якщо ви купуєте прилад в подарунок дитині, то ні в якому разі не вручайте його, поки не спробуєте попрацювати з ним самі. Не слід залишати дитину наодинці з пирографом, включеним у мережу.
- Не поспішайте купувати відразу всі види насадок для приладу. В ході роботи вам буде простіше визначитися з вибором і необхідність того або іншого пера.
Випалювання по дереву – це мистецтво, яке доступне кожному. Купуючи пирограф, у вас з’являється унікальна можливість познайомитися зі світом прекрасного в мистецтві і познайомити з нею своїх дітей. Картини, виготовлені цим способом, стануть чудовим подарунком і прикрасою інтер’єру, а робота з безпечним та екологічно чистим матеріалом – деревом принесе неймовірне задоволення всієї вашої сім’ї.
Фото приклади та ідеї випалювання по дереву