Білка своїми руками – 66 фото ідей білок, будиночків і годівниць, костюмів

Створення саморобних іграшкових звірят відмінне заняття для дітей і батьків. Докладні майстер-класи зі створення саморобних білок, будиночків і годівниць, костюмів. Робота над виробами разом з дитиною не просто цікавий спосіб проведення урізноманітнити дозвілля. Вона дуже корисна для загального розвитку малюка, оскільки дозволяє активувати дрібну моторику і задіяти фантазію. Спільна творчість стане ще цікавіше, якщо в результаті вийде саморобка, з якої можна повноцінно грати. Білка своїми руками Одним з наймиліших і цікавих представників тваринного світу вважається білка. Крім того, дітям вона знайома з казок.

Проста білочка з паперу

Для занять з малюками краще віддати перевагу найпростішим виробам, в роботі над якими може взяти участь і дитина. Просто спостерігати за роботою дорослих малюкові буде нудно. Білка своїми руками А ось над білкою з втулки від туалетного паперу малюк зможе разом з дорослими потрудитися і сам. Білка своїми руками

Білка з картону

Для цієї вироби найпростіше взяти за основу тваринного втулку від рулону туалетного паперу. Якщо втулки немає, ситуацію виправить циліндрична основа, склеєна з картону. Білка своїми руками Для роботи знадобиться:

 • картон або втулка,
 • кольоровий папір,
 • клей,
 • ножиці.

Білка своїми руками Покроковий майстер-клас.

 1. В першу чергу необхідно загнути всередину два протилежних краю з одного боку втулки. Виступаючі частини, які сформуються в результаті, будуть вушками звірка.
 2. З аркуша паперу оранжевого або коричневого кольору необхідно вирізати коло для мордочки, чотири овальних деталі для лапок і довгу смужку для хвоста.
 3. Смужку для хвоста необхідно скрутити в трубочку, так вона потім прийме потрібну форму.
 4. Готові елементи наклеюють на втулку.
 5. Мордочку оформляють за допомогою фломастерів, фарби або деталей з кольорового паперу.

Іграшка готова. Білка своїми руками При бажанні можна роздрукувати готові шаблони з мережі і склеїти білочку з паперу у відповідності з інструкцією. Як варіант для самих маленьких майстрів відмінно підійде аплікація білки. Білка своїми руками Цікаві фігурки білок можна скласти з паперового аркуша, використовуючи техніку орігамі. Для початку можна взяти в роботу найпростіші схеми, потім перейти до більш складним. Докладні схеми для створення таких виробів можна знайти на тематичних сайтах в інтернеті. Білка своїми руками

М’яка іграшка білка

Традиційними виробами для дитячих ігор є м’які іграшки, зшиті своїми руками. Найпростіші з них не вимагають великого досвіду роботи, а змайструвати їх недовго. Білка своїми руками

Білка з пряжі

Цікава і проста у виготовленні білочка вийде з помпонів. Білка своїми руками Для роботи треба приготувати:

 • пряжу оранжевого (жовтого або червоного) кольору,
 • картон,
 • намистини,
 • ножиці,
 • нитки,
 • голку.

Білка своїми руками Покроковий майстер-клас.

 1. Із аркуша картону треба вирізати два кола діаметром 4 і 6 см, в них треба зробити отвори діаметром 2 див.
 2. На картонні диски намотати пряжу щільно, розрізати її дуже акуратно по зовнішньому краю.
 3. Середину фіксують і щільно обв’язують ниткою. Картонний круг знімають, струшують готовий помпон. Два помпона утворюють голову і тіло тварини.
 4. Для хвостика ефектніше змайструвати помпон з кучерявою пряжі. Круг з картону вирізають діаметром 10 см, майструють помпон.
 5. Вушка можна зробити у вигляді маленьких кісточок. Для цього пряжу треба намотати на прямокутний шматочок картону, розрізати пряжу з одного боку, зібрати на нитку з іншого. Додатково обмотати ниткою частина вийшла пензлики для додання вушка потрібної форми.
 6. Вушка кріплять до голови за допомогою ниток, що ними з’єднують голову, тіло і хвіст білки.
 7. Намистинами оформляють мордочку білки.

Іграшка готова. Білка своїми руками При бажанні можна зшити і м’яку іграшку-білочку з тканини. Численні викрійки можна знайти в інтернеті. Варіанти різної складності розраховані на досвідчених майстринь і новачків. Білка своїми руками Цікавих білочок можна зліпити з пластиліну або солоного тіста. Фігурки з тіста можна розфарбувати гуашшю або акриловою фарбою. Білка своїми руками

Годівниця будиночок для білки

Кумедних звірів можна зустріти не тільки в лісі, але і в міських умовах. При бажанні можна виготовити з дерева або підручних матеріалів годівницю для білок і навіть будиночок. Білка своїми руками Це дасть можливість спостерігати за цими цікавими тваринами разом з дітьми. Білка своїми руками

Годівниця з коробки

В якості основи для білячої годівниці потрібно коробка середнього розміру, більше тих, з яких прийнято майструвати пташині годівниці. Підійде велика взуттєва коробка або упаковка від побутової техніки. Білка своїми руками Найпростіше пропустити шнур під тією частиною коробки, яка буде служити дахом. І підвісити годівницю з його допомогою на гілку дерева. У коробці збоку повинно бути велике “вікно” для доступу до корму тварин. Білка своїми руками Більш довговічним варіантом буде дерев’яна годівниця. Робити її треба за тим же принципом, що і для птахів. Але з урахуванням розміру звірків. Білка своїми руками

Будиночок для білки

При бажанні можна зробити своїми руками бельчатник. Це будиночок для білок з деревини. Для роботи придатні дошки або колоду. Важливо не піддавати матеріал ніякої хімічної обробці. А ось механічна обробка деталей обов’язкове. Інакше звір може отримати травму. Білка своїми руками Шматок колоди, видовбаний зсередини, називається дуплянкою. Інший варіант бельчатника більш звична форма будиночка. Важливо зробити розмір отвору зручним для білки. Розмір будиночка не повинен бути занадто великим. Так в морози у ньому білків буде тепліше. Білка своїми руками Розмір стандартного будиночка:

 • бічні стінки 25 х 45 см,
 • дно 55 х 30 див.

Білка своїми руками Дах можна зробити плоскою. Усередині краще зробити перегородку 20 х 25 см, оскільки звірі селяться сім’ями, але люблять мати окремий простір. Білка своїми руками Майструють житло для білок з просушеної дошки, поверхня якої ретельно зашкурівают. При з’єднанні деталей важливо, щоб елементи кріплення не вийшли всередину будиночка. Білка своїми руками

Будиночок можна доповнити декоративними елементами у вигляді балкончика, ступенів, ганочка.

Білка своїми руками

Костюм білки

Новорічний ранок буде відмінним приводом взятися за створення костюма веселій білки. Виготовлення костюма білки для дівчинки не є трудомістким процесом. Білка своїми руками Для роботи треба приготувати:

 • 1 метр яскраво-оранжевого фатину, приблизно пів-метра коричневого для оформлення кінчика хвоста,
 • гумка для пояса,
 • для шиття хвостика, нагрудника і виготовлення вух близько метра тканини або хутра,
 • дріт,
 • ножиці,
 • швейні приналежності,
 • дитячий обідок для волосся (для кріплення вушок).

Білка своїми руками

Покроковий майстер-клас

 1. Спідницю роблять шляхом зав’язування фатиновых стрічок на пояс-гумку. Чим більше стрічок, тим пишніше вийде спідниця-пачка.
 2. Манішку-нагрудник шиють з тканини або хутра.
 3. Хвіст є важливим елементом костюма. Для основи знадобиться дротяний каркас. На нього кріплять квадратні шматочки фатину, складені в чотири рази (схема складання аналогічна схемі складання паперу для вирізання сніжинки).
 4. Хвостик кріплять до пояса спідниці.
 5. Вушка трикутної форми приклеюють до обідка для волосся.

Костюм готовий. Білка своїми руками Для зручності хвіст можна додатково вкласти в спині футболки кількома акуратними стібками. Якщо фатину немає, спідницю можна змайструвати з іншої тканини. Але в цьому випадку пишною пачки не вийде, зручніше знаходити і зшивати деталі спідниці класичного дитячого фасону. Білка своїми руками Костюм Для хлопчика теж зшити нескладно. Замість спідниці можна взяти за основу шорти оранжевого кольору і прикріпити до них хвіст. Манішку при бажанні можна замінити короткої жилеткою. Білка своїми руками Творчий підхід і бажання змайструвати своїми руками допоможе урізноманітнити домашній дозвілля з максимальною користю. Спільні вироби зближують членів сім’ї, допомагають дитині гармонійно розвиватися у всіх напрямках.

Фото ідеї саморобних білок

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками

Білка своїми руками