Підвісні і підлогові підставки для квітів відмінний способу фарбувати декор кімнати. Все про створення підставок для квітів своїми руками – опис видів, майстер-класи, фото ідеї та поради! Кімнатні рослини служать не тільки гарним доповненням декору приміщення, але і насичують повітря киснем. Любителі кімнатних квітів рано чи пізно стикаються з браком місця для нових екземплярів. І тоді на допомогу приходять підставки для квіткових горщиків. Можна придбати готову конструкцію в магазині. Але стійка, виготовлена своїми руками, виявиться більш функціональною, набагато краще впишеться в інтер’єр. Крім того, це буде унікальний виріб.
Види підставок для кімнатних квітів
Варіанти розміщення кімнатних рослин припускають велику різноманітність форм і видів підставок для них. В залежності від розміру стійки можуть бути:
- поодинокі,
- двомісні,
- розраховані на велику кількість горщиків.
В залежності від місця установки підставки умовно ділять на:
- підлогові,
- настінні,
- балконні,
- для підвіконь.
Перед початком роботи з виготовлення квіткової підставки треба розрахувати її розмір в залежності від планованого розміщення рослин. Потім визначитися з місцем установки. Потім можна продумати дизайн конструкції, і вибрати матеріал для її виготовлення.
Основні вимоги до конструкції підставки:
- міцність,
- стійкість,
- довговічність матеріалу.
Вибираючи місце для установки в приміщенні майбутньої підставки, важливо пам’ятати, що рослинам необхідно достатньо світла. При цьому конструкція не повинна захаращувати кімнату або сильно затінювати вікно.
Саме саморобна підставка буде максимально зручна любителям кімнатних рослин, адже при її виготовленні можна досконально врахувати всі дрібні нюанси.
Для виготовлення квіткової підставки можна використовувати в якості матеріалу:
- дерево,
- метал,
- скло,
- пластик.
Іноді зустрічаються цікаві комбіновані варіанти стійок. Наприклад, дерев’яні полиці на металевих стійках. Вибір рішення залежить від фантазії домашнього майстра і потреб господині. Підставки і стелажі з дерева зручні, довговічні і екологічні, але матеріал вимагає попередньої обробки від вологи. Металеві конструкції здатні витримати велику вагу, виглядають оригінально. Крім попередньої обробки вимагають регулярного догляду, щоб уникнути появи корозії. Вироби з скла під силу фахівця, вимагають обережного поводження. На них розміщують не більше двох вазонів з рослинами.
Пластикові підставки прості у догляді, але їх зазвичай набувають у готовому вигляді.
Полиці і підставки для квітів, зроблені своїми руками, найбільш зручні і дешеві. Їх виготовляють у відповідності з потребами для розміщення в певному місці. Ідеї для дизайну можна почерпнути в інтернеті.
Підставки для квітів своїми руками
Найдоступнішим матеріалом для виготовлення квіткової підставки в домашніх умовах служить дерево. Для роботи можна застосувати старі полички, непотрібні деталі домашніх меблів.
Класична настінна підставка для квітів
Для того, щоб змайструвати таку конструкцію, знадобиться зовсім небагато підручного матеріалу, інструменти і трішки терпіння. Треба підготувати заздалегідь:
- поличку або дошку з дерева або ДСП,
- декоративний елемент для з’єднання конструкції (в даному випадку міцний сук дерева підходящої конфігурації),
- дриль,
- пилку або лобзик,
- шурупи,
- фарбу,
- лак,
- олівець,
- кисть,
- рулетку.
Вибір матеріалу і кріпильних елементів залежить від майбутньої навантаження на підставку. Зрозуміло, чим більше габарити виробу, тим надійніше потрібен кріплення.
Майстер-клас з виготовлення підставки для кімнатних рослин
- Виконати виміри всіх габаритних розмірів майбутнього виробу з урахуванням місця його розташування і горщиків з квітами.
- Випиляти всі деталі виробу у відповідності з кресленням і вимірами, просвердлити отвори для кріплень.
- Обробити деталі, краї зрізів, сучок-основу для підставки.
- З’єднати деталі між собою відповідно до ескізу виробу.
- Пофарбувати готовий виріб, покрити поверхню лаком.
Підставки, стійки, полиці або стелажі для кімнатних рослин з дерева потребують додаткової обробки поверхонь від впливу вологи. При якісному підході вони прослужать довго і відмінно прикрасять інтер’єр приміщення.
Підвісна конструкція для квітів
Оригінально виглядає підвісна конструкція для горщиків з ампельними рослинами. Вона зручна і проста у виготовленні. Для здійснення задуманого знадобляться кілька заздалегідь заготовлених поличок, міцний канат і дриль.
- В поличках необхідно просвердлити два отвори з кожного боку. Їх діаметр повинен відповідати діаметру каната.
- Канат пропускають через готові отвори, фіксують на потрібному рівні за допомогою вузлів.
- Кріплять оригінальну підставку з допомогою канатів.
Такий варіант розміщення квітів ідеальний для підвіконня або лоджії. Подібна конструкція не масивна, тому не буде сильно затінювати приміщення. З дерева можна виконати різноманітні стелажі. Їх форма може бути класичною, у вигляді драбинки, асиметричною і так далі. Конструкція може бути прямою або кутовий форми. Головна вимога до виробу полягає в його естетичності і міцності.
Металеві підставки для квітів
Металеві стійки і підставки для рослин красиві, надійні і дуже популярні. Важливо врахувати, що така підставка буде вельми оригінальним декоративним елементом, тому над задумом треба потрудитися, щоб вона добре вписалася в інтер’єр. Для виготовлення таких виробів застосовують кування або виконують зварну конструкцію. Над нею доведеться потрудитися. Потім виріб необхідно ретельно обробити від корозії, ретельно пофарбувати.
При експлуатації необхідно стежити за станом покриття, щоб уникнути появи іржі.
Подібні підставки зазвичай роблять підлоговими або кріплять на стіні. Вони мають великий запас міцності і здатні витримати великі вазони. Форма металевих підставок дуже різноманітна. Це можуть бути і класичні стійки на два-три місця, знайомі ще з радянських часів, і ажурні конструкції у формі старовинного велосипеда, колеса, драбинки і так далі.
Підставки із пластику
Зазвичай подібні підставки майструють із залишків ламінату або пластикових панелей. Матеріал зовсім не боїться вологи, елементи конструкції можна пофарбувати у будь який колір за допомогою акрилової фарби. Крім того, в роботі часто використовують готові вироби з пластику, доповнюючи їх декоративними елементами. До цієї категорії виробів можна сміливо віднести підставки з відслужили своє пластикових ємностей.
Підставки із скла
Складні у виготовленні, тому що вимагають досвіду роботи і ретельної обробки зрізів. Крім того, вони потребують постійного догляду і не здатні нести велике навантаження.
Об’єднані підставки
Варіантів дизайну виробу і матеріалів для втілення задуманого існує дуже багато. Часто дерев’яні полички кріплять на металеві опори і стійки. Це надає конструкції додаткову міцність. Виглядають такі підставки оригінально. Можуть бути підлоговими, кріпитися до стіни або прикрашати підвіконня. Від місця установки залежить їх розмір і зовнішній вигляд. Змайструвати своїми руками оригінальну і зручну підставку або поличку для квітів нескладно. Крім того, це значно дешевше, ніж купувати в магазині готовий виріб. До того ж індивідуально виготовлена підставка максимально зручна і відповідає всім вимогам.
Фото ідеї саморобних підставок для квітів