Візок своїми руками – 63 фото ідеї красивих тачок для саду

Саморобна садова візок обов’язкова річ у кожному будинку. Все про створення візки своїми руками – види, основні типи конструкцій, фото ідеї та поради! Садова тачка – один з найбільш необхідних атрибутів на дачній ділянці. За допомогою такої конструкції можна легко перевозити сухі гілки, листя восени, сипучі матеріали (щебінь, цемент, грунт) при проведенні будівельних робіт. Придбати зручну і міцну візок можна в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Однак, користуючись докладними інструкціями, можна зробити садову тачку самостійно при мінімальному наборі матеріалів.

Типи садових тачок

В залежності від кількості колісних пар на конструкції виділяють наступні типи тачок:

  1. Тачка одноколісна. Така конструкція менш маневрена і стійка в порівнянні з двоколісними моделями. Колесо розташовується по центру передньої частини візка, а в якості противаги використовується важка ручка і упор.
  2. Тачка з двома колесами. Найбільш поширена модель. Симетрична колісна пара створює додатковий упор, тому даний тип конструкції відрізняється особливою стійкістю.
  3. Тачка з чотирма колесами. Не надто поширена модель садової візки. Дві колісні пари створюють максимальний упор, дозволяють працювати з важкими і габаритними вантажами.

Візок Істотним недоліком тачок з двома і чотирма колесами є необхідність модифікації садових доріжок. Осі таких тачок набагато ширше одноколесной візки, тому і ширина доріжок повинна відповідати вимогам. Візок

Покрокове виготовлення візка

Щоб зробити садову візок в домашніх умовах, необхідно приготувати наступні деталі та інструменти:

  • Основний матеріал – пластик, деревина, листове залізо.
  • Кріпильні механізми.
  • Колісні пари.
  • Осі кріплення коліс.
  • Допоміжна фурнітура: ручка, напрямні конструкції, упор.

Візок Також слід запастися готовими кресленнями, але схема пристрою буде залежати від обраної моделі. Весь процес будівельних робіт можна умовно розділити на кілька етапів:

  1. Вибір розмірів і створення креслення.
  2. Облаштування каркасної установки.
  3. Монтаж ходової частини.
  4. Кріплення ручки.
  5. Облаштування основного корпусу.

Візок Кожний етап виконується послідовно, і з орієнтуванням на схему-інструкцію. Як майстер-класу варто розглянути інструкцію по створенню дерев’яної візки для садових робіт. Візок

Розміри і креслення для візка

Від розміру та форми візки залежить її стійкість до подальшої експлуатації. Стандартними розмірами володіє тачка з наступними параметрами:

  • Поперечник не повинен перевищувати 60 див.
  • Максимальна протяжність каркасної установки 100-110 див.
  • Висота корпусу в дапазоне 55-60 див.

Візок

З дотриманням всіх вимог за розмірами тачка садова вийде максимально стійкою, навіть без урахування додаткового упору.

Візок

Облаштування каркасної установки

Попередньо дерев’яні заготовки піддають спеціальній обробці: просочують антипиретиком, антисептиком і протигрибковими розчинами. Цей крок дозволить значно продовжити термін експлуатації конструкції, підвищити стійкість до вологи, захистити від шкідників. Також поверхні можна додатково відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Для кріплення каркаса з’єднують бруски на стиках, використовуючи шурупи і металеві куточки для додаткового посилення монтажу. Візок Якщо ж передбачено виготовлення каркаса з металевих труб, слід використовувати болгарку для різання деталей і зварювання для з’єднання кістяка. Перед подальшим складанням краще всього покрити виріб водоемульсійною фарбою, щоб запобігти можливу корозію. Візок

Монтаж ходової частини

На нижній поверхні майбутньої візки монтують рейки для підшипників. Рейка для одного колеса розташовується уздовж вертикальної осі, центрируя тяжкість. Візок Для 2 або 4 коліс використовуються паралельні дерев’яні смуги, на яких кріплять фурнітуру. Також можна використовувати готову вісь від старої візки. На цьому ж етапі кріплять колеса і проводять пробну прокатку тачки для виявлення несправностей. Візок

Монтаж ручки

За порадами фахівців ручку слід виготовити з міцного залізного прута. Фахівці радять використовувати велосипедний кермо або кріплення від старого самоката. У технології кріпильного механізму вибір залишається за майстром: зробити ручку нерухомої або складаний на шарнірах. Візок

Облаштування основного корпусу

Корпус виконують з міцного матеріалу, що володіє достатньою стійкістю до вологи і механічних пошкоджень. Таким матеріалом найчастіше виступає металевий лист. Для роботи знадобиться приготувати листове залізо, зварювання та болгарку. Візок За попередньо зробленим розрахункам вирізають заготовки з металу, обварюють або сточують гострі краї. Кріплення корпусу виконують, використовуючи шурупи і металеві заклепки. Бажано, щоб корпус був максимально герметичним, особливо, якщо передбачається перевозити сипучі вантажі. Візок

Варіанти садових конструкцій

Вибір основи для виготовлення самохідних садових тачок на сьогодні досить великий для покупця. Найпопулярнішими і практично значущими варіантами тачок є:

  1. Дерев’яні візки. Відмінний натуральний матеріал, з яким зможе працювати навіть недосвідчений майстер.
  2. Метал. Труби достатнього діаметру каркасу, листове залізо – для корпусу. Єдина вимога – попередня обробка поверхонь і стиків розчином від корозії.
  3. Пластик. Для каркаса використовують старі трубки ПВХ, а також пластикові панелі підходять для формування корпусу. Матеріал порівняно недорогий, а трубки ПВХ з куточками дозволяють зробити оригінальну складну візок.
  4. Комбіновані моделі. Найпоширеніший варіант конструкцій, виконаних своїми руками. Для каркаса використовуються металеві труби, а оброблена від вологи деревина виступає в ролі основи для корпусу.

Візок На сьогоднішній день існує величезний вибір покрокових інструкцій для початківців майстрів. Використовуючи дані майстер-класи, а також ознайомившись з відео-уроками, можна легко зробити зручну, легку й маневрену садову тачку для підсобних робіт.

Фото ідеї саморобних візків

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок

Візок