Плетіння з гумок для початківців на верстаті, виделці, рогатці (64 фото)

Плетені вироби з гумок відмінно підкреслюють стиль власника. Все про плетіння з гумок для початківців – докладний опис, фото ідеї і слушні поради! Браслети дружби (фенечки) – зразки рукоділля, в які вкладена величезна любов людини, що створює дані шедеври. Ці цікаві прикраси – результат сплетення певним чином бісеру, тонких стрічок, кольорових ниток, шкіряних шнурків, ніж-то нагадує метод макраме. Колекція малюнків даних предметів надзвичайно обширна. Сьогодні неймовірно високий рейтинг браслетиків, виконаних з гумок. І не тільки серед підлітків, але і серед людей старшого віку. Плетіння з гумок Як навчитися плести такі приколи, який матеріал потрібен, які способи використовувати – на ці та інші питання спробуємо відповісти в цій статті.

Що потрібно для плетіння фенечок

Плетіння з гумок– rainbowloom привабливо тим, що виготовити предмети за допомогою даної техніки власними руками досить легко. Знадобляться маленькі гумки, які вільно можна придбати не тільки в магазинах «Все для рукоділля», але у відділах канцелярського приладдя. Також комплекти можна придбати в інтернет-магазинах, з доставкою на дім. Плетіння з гумок Набори для плетіння можуть складатися з однотонних або різнокольорових гумок, в різній кількості. В комплект входять рогатки, спеціальні пластикові верстати, гачки, замочки із пластику для застібок. Потрібно відзначити, що верстат буде зручний для дитини (або дорослого), у якого пальчики досить великі. На ньому дуже легко і просто створювати прикраси. Плетіння з гумок Якщо у вас такого верстата немає, не варто засмучуватися – підійдуть інші предмети, такі як звичайна вилка, спеціально призначена рогатка, в’язальний гачок. Навіть на пальцях можна створити прекрасне прикраса. Отримавши достатній досвід, переходимо до створення більш складних візерунків. Потрібно розуміти, що декоративні елементи виконуються строго за певною схемою, застосовуючи тонкий гачок. Гумки служать основою для доповнення вибираємо будь-який інший матеріал: стрічки, бісер, бусинки і т. п. Плетіння з гумок

Даний вид рукоділля є хорошим помічником для розвитку у дітей дрібної моторики, зосередженість, сприяє розвитку творчого мислення, привчає до прекрасного.

Плетіння з гумок

Основа

Навчившись виконувати найпростішу схему – ланцюжок, вам підкоряться візерунки, з більш ускладненими конфігураціями. Плетіння з гумок Спробуємо сплести «Подвійну косичку» звичайним в’язальних гачком з різнокольорових гумок.

 1. Приступаючи до створення виробу, беремо гумку, загортаємо її на гачок таким чином, щоб вийшла вісімка.
 2. Далі на палець поміщаємо наступне гумове колечко. Легенько притримуючи його на гачку, беремо гумку з пальця і протягуємо її через «вісімку», виходить друга петля.
 3. Подальше колечко витягуємо аналогічним способом, в результаті утворюються дві петлі.
 4. Спробуємо сплести косу одноколірну (наприклад, рожевого), що складається з восьми рядів.
 5. Після закінчення плетіння, повертаємося назад.
 6. Продовжуємо працювати, обравши інший колір гумок (помаранчевий). Процес повторюється – гачком через петлю протягуємо нову гумку. Паралельна косичка складається приблизно з п’яти рядів.
 7. Крізь утворилися чотири петельки з’єднуємо плетіння гумкою.
 8. Плетемо далі гумками цього ж кольору (використовуючи п’ять кілець).
 9. Поверніться до частини, яка з’єднувалася першої і, застосовуючи гачок, продовжуйте оформляти візерунок з гумових кілець рожевого кольору. Нею ж виконайте сполучну петлю.
 10. Всі дії плетіння чергуємо до обраної вами довжини.

З’єднавши кінці ланцюжка, отримуємо красивий двоколірний браслет. Плетіння з гумок

Фенечка, виконана на райдужному верстаті

Спробуємо сплести оригінальний браслет кількома способами. Необхідні атрибути:

 • верстат;
 • гумки трьох кольорів;
 • гачок.

Плетіння з гумок Покрокове виконання браслета

 1. Перша гумка вибраного кольору надівається на верстат – задіють середній стовп і ліворуч.
 2. Гумове колечко іншого кольору надягаємо на крайній лівий стовпчик, де вже знаходиться перша гумка. Перемістіть її до зубцю, розташованому посередині. Кільця розташовуйте на зубчиках райдужного верстата зигзагоподібний вигляді.
 3. Аналогічно продовжуйте плетіння, чергуючи різнокольорові гумки на всьому протязі роботи.
 4. Верстат поверніть таким чином, щоб легше було підхоплювати гумові кільця під час роботи над створенням браслета.
 5. Продовжуйте працювати, обравши стовпчик, що знаходиться на стороні верстата, яка знаходиться перед вами. Гачком підхопите гумку, що знаходиться в середньому ряду внизу і протягніть її наверх. Одночасно поміняйте місцями розташовані поруч кільця.
 6. Зняту гумку перенесіть на сусідній ряд, не забуваючи про з’єднанні вісімкою. Процес повторіть з рештою кільцями. На що варто звернути увагу – протягом плетіння, незалежно від розташування верстата, полотно повинно рухатись вліво.

Плетіння з гумок Не варто хвилюватися, якщо на початку перших робіт не буде виходити діяти гачком так швидко, як хотілося б. Така техніка прийде з досвідом, і вся процедура значно прискориться. В кінцевому результаті (наш приклад), ви повинні отримати два круглих обода різних колірних відтінків. З обох сторін створеної фенечки прикріпіть застібки (вони продаються у формі S в комплектах, або ж окремо). У висновку всі плетіння зі стовпчиків верстата потрібно гачком акуратно зняти і з’єднати обидва кінці вироби за допомогою спеціального пристосування. Вийшло чудове прикраса. Плетіння з гумок Беручи за основу цю техніку плетіння, можна виготовляти аксесуари набагато складніше, ніж браслети. Плетіння з гумок

Плетіння красивою фенечки на вилці

Тепер спробуємо виконати виріб на столовому приладі. Плетіння з гумок Для даного процесу потрібні лише столовий прилад і різнокольорові гумові колечка. Спосіб виконання не так вже складний, а засвоївши попередній урок, працювати буде вже легше і приємніше. Почнемо: потрібно взяти три гумових кільця і надіти їх на виделку таким чином:

 • спочатку гумку маємо на лівих зубчики (три), перекручуємо її, зробивши схожою на цифру 8, переносимо на праву сторону (теж три); в результаті утворюється перетин петель на середніх зубцях;
 • наступну гумку розміщуємо вже на чотири зубчики, простягаючи на два середніх вістря її задню частину;
 • за аналогією надягаємо наступне гумове кільце;
 • акуратно протягуємо між двома середніми рядами зняту гачком з вилки ліве кільце; таку ж маніпуляцію зробіть і з черговою петлею;
 • далі повторюємо плетіння з першого ряду до потрібної довжини;
 • по черзі протягуємо петлі з обох сторін вилки за допомогою гачка.

Плетіння з гумок Така фігурка серед рукодільниць отримала назву «Риб’ячий хвіст». Дане прикраси має деякий нюанс – при виконанні його потрібно періодично знімати, щоб визначитися з довжиною. Робиться це таким чином: крайні гумки захопіть гачком і потім максимально акуратно підніміть їх за зубчикам вилки наверх. Так ви зніміть продукцію повністю, потім одягнувши назад крайні петлі, повторіть весь процес плетіння ще раз. Краї виробу оформіть застібками і носіть на здоров’я. Плетіння з гумок В комплектах для плетіння ви знайдете крім безлічі гумок, ще й рогатку. Використовуйте її для створення індивідуального браслети дружби. Розглянемо етапи виготовлення:

 1. Три гумки надіваються на краю пристосування: перша повинна мати форму вісімки, друга і третя просто чіпляються за краєчки рогатки.
 2. Піддягніть гачком праву петлю нижнього гумового кільця, розмістіть її між стовпцями, протягнувши через верх, повторіть процес з петлею, що знаходиться зліва.
 3. Надіньте нову гумку (бажано використовувати вироби різних кольорів, можна зупинитися і на однотонному варіанті). Праву нижню петлю підніміть гачком, те ж саме зробіть і з лівим кільцем.
 4. Дотримуючись вищеописані дії, надягайте всі наступні кільця. Таким чином, ви сплетете форму обраної вами довжини.
 5. Браслет оформляється різними застібками. Обережно зніміть готове чудове прикраса. Зайве кільце потрібно відрізати.

Плетіння з гумок Трохи потренувавшись, ви будете дуже швидко створювати дивовижні предмети рукоділля. Плетіння з гумок Познайомимося з ще одним видом плетіння виробів з гумок. В даній технології використовують два пальця руки (вказівний і середній). Гумки краще використовувати яскравих, контрастних кольорів. Почніть роботу з наступного кроку: перекрутивши вісімкою гумку, помістіть її на дані пальці. Інші два кільця просто надіньте такими, які вони є, без перекручень. Далі робимо ось що:

 1. Знявши нижню петлю зліва, затисніть її двома пальцями, також повторіть з петлею праворуч. Обидві петельки розташовані посередині.
 2. Одягайте нове кільце, роблячи аналогічні дії з нижніми кільцями.
 3. При плетінні предмета повинні бути видні всі три гумки разом. Додаючи гумки, повторюйте такі ж процеси і плетіть потрібну довжину майбутнього браслета.
 4. Не панікуйте, якщо раптом виявили нерівності в плетінні, по закінченні роботи предмет прийме потрібну форму.
 5. В кінці процесу, не надягаючи нову петлі, залиште дві гумки, акуратно знявши з пальців. Використовуйте застібку.

Плетіння з гумок Не дарма кажуть, що краще один раз побачити, ніж кілька разів прочитати. Це стосується техніки плетіння з гумок. На спеціальних сайтах з рукоділля можна переглянути безліч відео не тільки для бажаючих навчитися цього ремесла, але і для досвідчених майстринь. Тут можна вибрати з величезного асортименту фото з чудовими візерунками, і прилагающими схемами по їх виконанню. Плетіння з гумок

Варіації плетіння

Техніка rainbowloom дозволяє зробити свій образ єдиним і неповторним стилем. Адже не тільки браслети можна плести з гумок. Колекцій набагато більше, ніж здається. Таким способом можна виготовити брошки, сережки, різні кольє, навіть кільця. Плетіння з гумок Чудово виглядають плетені обідки, шпильки або пов’язки для волосся. Потренувавшись на більш дрібних предметах, засвоївши всі ази, у вас можуть вийти більш ємні предмети, починаючи з сумочок та шапочок, закінчуючи ексклюзивним сукнею, або унікальним купальником, а також різними фігурками-сувенірами. В цьому виді рукоділля ви можете втілити будь-які ідеї та фантазії в реальність. Плетіння з гумок Плетіння з гумок принесе велику радість вам, вашим друзям і близьким.

Фото ідеї саморобних виробів з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок

Плетіння з гумок для початківців на верстаті, виделці, рогатці - докладні інструкції і цікаві фото ідеї i

Плетіння з гумок