Новорічний вінок відмінний спосіб прикрасити вхідні двері будинку. Докладний майстер-клас зі створення новорічного вінка своїми руками – історія, підбір матеріалів, незвичайні ідеї і фото приклади! Новорічний або, як його частіше називають, різдвяний вінок довгий час вважався прикрасою західних, а точніше, американських будинків. Але останнім часом він все частіше став з’являтися і в російських квартирах. Правда, поки що такі прикраси вішають виключно в квартирі. Ці яскраві і милі віночки прикрашають вхідні та міжкімнатні двері, вікна. Лежачи, вони стають чарівним прикрасою повного страв столу або підставкою для підсвічника.
Трохи історії
Прийнято вважати, що історія різдвяного вінка почалася десь у Європі. Проте, ще в глибоку давнину наші предки прикрашали свої хати волохатими ялиновими лапами. При цьому зелений колір вважався символом надії на відродження, а коло здавна був покликаний уособлювати нескінченність, кругообіг усього сущого. З початком зими в такі пухнасті кільця впліталися сухі колоски і прикріплювалися горіхи. Таке яскраве прикраса вішались над столом для залучення удачі і щастя. Трохи пізніше у вінок стали вплітати омелу, а в Західній Європі використовували гостролист. Сьогодні в ошатне творіння додають яскраво-червоні листя пуансетії, відомої біологам як Молочай найпрекрасніший.
Принципи створення вінка та його відмінності
Незважаючи на те, що в кожній країні в святковий вінок прийнято додавати щось своє, особливе, принципи створення вінків не відрізняються один від одного. Може бути, цьому сприяють загальні корені пухнастого прикраси. У Шотландії у вінок вплітають шматочки картатої тканини, а в США більш популярні червоні стрічки, у Франції прикрасою вінка стають сухоцвіти. У Росії ж особливих традицій поки немає, так що в будинках друзів і приятелів цілком можна зустріти ялинові лапи, перев’язані краватками, забавними шкарпетками, мішурою. Так що матеріалом для створення вінка може бути все що завгодно.
Матеріали для створення новорічного вінка
Магазини пропонують величезний вибір вінків для яскравого та святкового прикрашання житла перед новорічними святами. Вони розрізняються розмірами, використовуваними квітами, наповненням. Але ціна таких фабричних вироби досить відчутно б’є по кишені. В той же час матеріал для виготовлення симпатичного вінка можна легко знайти в кожному будинку або абсолютно безкоштовно підібрати в лісі або парку.
Каркас
Основою вінка служить дріт або картон. Хоча деякі майстри здатні зробити новорічну поробку з паперу, пінопласту, дерева. Однак перші два варіанти більш легкі у використанні.
Матеріал для створення вінка
Тут набагато більше варіантів. Для оформлення каркасу в яскраву річ можна взяти:
- ялинові лапи (справжні чи штучні);
- мішуру з яскравої фольги або зеленого м’якого поліетилену, що імітує голки ялини;
- невеликі гілки дерев;
- мішковину або мотузку.
Декор
В якості прикрас можна використовувати все, що захочеться творця. Це можуть бути:
- шишки;
- новорічні іграшки, зокрема, кулі;
- горіхи і жолуді;
- стрічки і банти;
- цукерки;
- мандарини;
- палички кориці;
- штучні квіти (можна використовувати і справжні бутони, але їх доведеться часто міняти) або ягоди;
- іграшки з фетру;
- сніжинки;
- електрична гірлянда;
- листя пуансетії, гостролиста.
Щоб вінок довгий час залишався привабливим, листочки доведеться періодично міняти на нові.
Створення вінка
Найпростіший вінок можна, не поспішаючи, зробити вільний вечір або присвятити цьому заняттю вихідний день. Часу на це дійство піде не багато, зате радість і задоволення отримає вся сім’я, так що краще залучити до цієї роботи всіх домочадців. Цікаве заняття можна знайти для кожного члена сім’ї. Покроковий майстер-клас легко знайдеться в інтернеті, хоча техніка створення досить проста. Головне – приготувати всі матеріали та інструменти, продумати ідею і колірний фон майбутньої вироби. Допоможуть в цьому фотографії різдвяних вінків. Покроково виготовлення вінка виглядає наступним чином:
- Для створення найпростішого вінка необхідно зігнути м’яку дріт в коло і закріпити кінці, щоб вони не розліталися. Допоможе в цьому щільна нитка або скотч звичайний.
- На складену кільцем дріт накладають зім’ятий папір або газету. Це допоможе зробити творіння більш об’ємним. Папір обмотується скотчем.
- Зверху щільно намотується мішура або прикріплюються хвойні лапи. Допоможе закріпити гілочки або пухнасте вбрання щільні нитки, скотч або клейовий пістолет.
- Проміжки заповнюються вибраними елементами декору і ошатною стрічкою.
- Зверху на вінку робиться петелька.
Новорічний вінок готовий прикрашати будинок.
В якості основи можна вирізати кільце з щільного картону або зігнути гілочки верби. В останньому випадку каркас не декорується. Інша техніка не змінюється.
Незвичайні варіанти
Якщо хочеться зробити абсолютно незвичайне прикраса, можна використовувати замість мішури тканину або мішковину, стрічки або шпагат. Можна заповнити декором тільки частина вінка. Цікавою ідеєю може стати вінок, повністю або частково складається з шишок. Цей природний матеріал можна залишити в природному кольорі, пофарбувати білою або сріблястою фарбою, а то і зовсім зробити кожну шишку різнобарвною. Незвично виглядає віночок з різнокольорових або однотонних клубочків вовни. Для цього необхідно буде змотати легкі клубки і приклеїти їх на основу, проміжки заповнити елементами прикраси, у верхні клубки увіткнути спиці. І простежити, щоб до них не добрався цікавий малюк.
Використовувані кольори
Ніяких обмежень по колірній гамі немає. Однак традиційно використовуються зелені, червоні і золоті тони. Останнім часом набирає популярність поєднання сріблястих і блакитних тонів на зеленому тлі, відтінки жовтого і зеленого, срібного та золотого кольорів.
Не слід змішувати більше трьох кольорів, в іншому випадку виріб придбає занадто аляпистый вигляд.
Як видно, створити новорічний вінок своїми руками зовсім нескладно. Але красива виріб внесе в будинок затишок і очікування чогось дуже радісного, яке станеться зовсім скоро, буквально на днях.
Фото ідеї саморобних новорічних вінків