Саморобний покривало відмінний спосіб прикрасити спальне місце. Все про шиття покривала на ліжко своїми руками – вибір виду, кольору, щільності і розміру. Поради і фото ідеї! Інтер’єр спальні вибудовують таким чином, щоб тут було приємно перебувати протягом вечора і ночі. Однак не слід забувати і про те, що це приміщення повинно радувати своїх мешканців і вдень. Цій меті служать фіранки і пухнасті килими, волохаті пледи і витончені покривала. Гарна тканина здатна не тільки надати ліжка розкішний вигляд, але і зробити приміщення більш затишним і комфортним для проживання. Купити в магазині симпатичне покривало нескладно, але дуже часто воно не відповідає уявленням господині про необхідному оздобленні. У цьому випадку можна зшити покривало самостійно.
Потрібно покривало?
Дійсно, дуже часто про цю деталь хтось просто забуває, а хтось не вважає за потрібне її купувати. Однак роль, а точніше, дві ролі покривала в затишній спальні важко переоцінити:
- Захисна, коли накидка захищає постільна білизна від неприємних наслідків зіткнення з навколишнім світом. І мова йде не тільки про пилу, але і сонячних променях, які швидко змусять вицвісти навіть самі яскраві тканини.
- Декоративна, коли витончене покривало підкреслює вибраний дизайн або приносить в нього певну нотку дисонансу, відволікаючи увагу, наприклад, від невдалих конструктивних особливостей кімнати. Цей предмет спального текстилю чудово закриє постільна білизна, так що його можна буде купувати будь-якого забарвлення і використовуваного матеріалу.
Крім цього, це надійний спосіб надати спальні доглянутий вигляд, особливо вранці, коли немає часу ретельно заправляти ліжко.
Види покривав
Найпростіша накидка на ліжко представлена звичайним прямокутником, зшити який по силам господиням, які володіють мінімальними навичками шиття. Дещо складнішим стануть творіння з:
- рюшами;
- воланами;
- буфами;
- куточками.
Відмінне покривала вийти, якщо зшивати два полотна тканини, створюючи двостороннє виріб. Якщо тканина буде різна, то можна буде швидко змінити інтер’єр у спальні, не прикладаючи особливих зусиль і не витрачаючи багато грошей. Нестандартно і дуже привабливо будуть виглядати покривала, прикрашені вишивкою, атласними стрічками, аплікацією. Стьобане покривало перенесе в далеке дитинство, коли світ здавався великим і безпечним, а проблеми — легко розв’язуються. Покривало в стилі печворк стане гарною прикрасою будь-якого кантрі-стилю і доставить немало радісних хвилин власникам спальної кімнати. Така клаптикова техніка знову стає популярною у майстринь, які хочуть створити незвичайну і яскраву річ.
Щільність і розмір
В залежності від уподобань господині ці предмети декору можуть бути:
- легкими і струмуючими;
- з щільним подкладом, надійно фіксує форму.
Вибір покривала залежить від особистих смаків господині і стилістики спальні. Короткий покривало чудово буде виглядати в мінімалістичному стилі. Довге більше підійде для класичного оформлення і елегантно прикриє нижню частину ліжка. Воно ж створить романтичну обстановку і наповнить спальню затишком. Доріжка закриє лише частину ліжка, залишаючи на огляд постільна білизна.
Тканина
При виборі тканини слід керуватися трьома правилами:
- з нею повинно бути комфортно працювати;
- вона повинна бути приємна у використанні;
- забарвлення повинна підходити до обробці спальні.
В якості матеріалів зазвичай використовується:
- шовк;
- гобелен;
- вовна;
- хутро.
Шовк додасть кімнаті легкість, гобелен — стійкість і надійність, шерсть — затишок і тепло, хутро — об’ємність і комфорт, стьобана тканина подарує доглянуту, домашню обстановку. Якість тканини безпосередньо буде впливати на довговічність і красу створеного покривала. Але молодої майстрині краще для початку спробувати свої сили на простих бавовняних або змішаних тканинах. Вони прості в обробці і не вимагають досвіду. Легкі ковзні тканини вимагають певних навичок, вони вічно прагнуть зісковзнути з раскроечного столу, не люблять процесу розмітки, так і краю у них складні в обробці. Занадто товсту тканину може не взяти звичайна швейна машинка.
Колірна гамма
При виборі кольору тканини майбутнього виробу необхідно керуватися вже наявної обробкою спальні і враховувати її освітленість і розміри. Найчастіше забарвлення покривала підкреслює колір основної обробки, доповнюючи її. Але іноді покривало використовується в якості контрастного або акцентного плями. У маленькій кімнаті не варто робити занадто яскраву накидку, так і кольорові переливи і дзеркальний блиск більше підійдуть для великих спалень. Тьмаве приміщення виграє від приємних світлих відтінків, а холодну кімнату оживлять теплі тони. Пастельні тони здатні дещо розширити межі приміщення. Нудний інтер’єр будинку пожвавлять покривала з орнаментом чи малюнками.
Підготовка до пошиття
Пошиття покривала — справа не складна, якщо не поспішати і йти послідовно.Для початку слід зробити викрійку в зменшеному масштабі. Цей крок дозволить визначити скільки тканини потрібно буде закупити і дозволить краще зрозуміти весь процес. Покрокова інструкція по виготовленню самого простого покривала досить проста:
- Виміряти ліжко в довжину і ширину. При необхідності виміряти висоту до підлоги (якщо планується зробити спадаюче покривало).
- Додати кілька сантиметрів з кожного боку на підгин.
- Якщо плануються оборки, то загальну довжину сторін ліжка з оборками множать на 1,5. Це допоможе зробити красиві складки. Висота оборки буде відповідати висоті до підлоги.
- Купити тканину.
- При необхідності (великий розмір ліжка) зшити два полотна.
- Обробити краї.
- Насборить і пришити оборку.
Якщо оборка не передбачається, то краї просто підгинаються і обробляються.
Трохи рад
Розкрій матеріалу здійснюється тільки на рівній поверхні. Для створення воланів можна скористатися обрізками тканини, єдине правило — всі шматочки повинні бути підібрані в одному напрямку (по довжині або ширині). При створенні клаптикової ковдри шматочки тканини повинні гармоніювати між собою. Доріжку для ліжка роблять зазвичай з контрастних кольорів, інакше вона загубиться на ліжку. Зазвичай її розкладають впоперек або вздовж ліжка, але набагато симпатичніше розташувати її по діагоналі. Ширина і довжина майбутнього виробу вибираються довільно. Можна зшити кілька покривал і змінювати їх в залежності від сезону. Ідея зробити покривало власними руками допоможе зробити будинок незвичайним і наповнити його предметом, зробленим з душею. А якщо трохи потренуватися, то подібним подарунком можна порадувати найближчих родичок, піднісши ошатне прикраса спальні на чергове свято. Невелика накидка підійде навіть для дивана. А підібрати дизайн майбутнього творіння допоможуть фото покривал.
Фото ідеї оригінальних саморобних покривав