Декупаж кухні – 63 фото ідеї оригінального прикраси старих кухонь

Зробити декорування старої меблів відмінний спосіб прикрасити кухню. Все про особливості декупажу кухні своїми руками – вибір стилю, матеріалів. Для поліпшення інтер’єру квартири професійними дизайнерами і любителями використовуються різні методи і прийоми. Серед них не останнє місце займає техніка декорування в стилі декупаж. Декупаж кухні Кожна техніка має свої особливості, які необхідно враховувати в роботі. Далі розглядаються нюанси роботи в техніці декупаж, стосовно до декору кухні.

Сутність декупажу

Використовуючи цю технологію, поверхню предметів прикрашають графічними деталями, включаючи візерункову розпис і малюнки, а потім покривають лаком. Декупаж кухні При цьому виконуються дві задачі – декорування предметів та їх захист від несприятливих зовнішніх впливів. Декупаж кухні

Стилі

Існує кілька різновидів декупажу, серед них:

 1. Сімпл сіті. Підкреслена недбалість демонструється за допомогою розірваних газет, наклейок і іншого. Ця різновид рукоділля не вимагає від автора досвіду і високого професіоналізму.
 2. Шеббі-шик в останні роки набуває все більшої популярності. Робота ведеться над наданням речей ознак «колишньої розкоші». Для цього застосовуються прийоми штучного старіння предметів, викликаючи ефект антикваріату.
 3. Прованс характеризується легкістю і витонченістю. Часто застосовується прийом «вицвілих» фарб.
 4. Вікторіанський стиль повинен викликати відчуття класицизму і химерності. В цьому стилі сусідять теми з античності, стримані тони і позолота. Вимагає особливої кваліфікації від авторів, оскільки не прощає помилок у структурі декору.

Декупаж кухні

Вибір стилю

Декупаж дозволяє перетворити кухню в затишне приміщення, перебувати в якому комфортно. Декупаж кухні Різні поверхні вимагають окремих прийомів обробки перед використанням цієї техніки:

 • Лінолеум і ламінат не вимагають спеціальної обробки, якщо їх поверхня рівна. Паркет необхідно відшліфувати і закрити поверхню малярським скотчем. Після цього можна використовувати будь-які прийоми для художнього втілення своїх задумів. Прикрашену поверхню слід покрити щонайменше двома шарами захисного лаку, який дозволить у кілька разів продовжити термін служби результатів творчості.
 • Останнім часом домашніх майстрів захопила досить незвичайна ідея імітації килимка на підлозі або підлоги, покритої тканиною.
 • У продажу є шпалери, що імітують декупажную техніку. Однак, створені своїми руками унікальні шпалери, зроблять набагато більше враження. При цьому комбінації з кольором часто призводять до чудових результатів.
 • Велике поширення одержало прийом безладного розміщення на стінах невеликих старих фото і малюнків.
 • Стеля також може бути декорований в цій техніці. Для цього застосовуються газети, сторінки журналів та інші матеріали. Велику допомогу у створенні візерунків і орнаментів можуть надати спеціальні трафарети та шаблони.
 • Також значно розрізняються візерунки або їх відсутність на частини поверхонь можуть застосовуватися для зонування приміщення.
 • На кахлі декупаж використовується не менш успішно. Наприклад, художньо оформлений кухонний фартух набуває набагато більш привабливий вигляд.

Також варто подумати про красу не тільки стін, підлоги і стелі кухні, але і знаходиться там меблів. Декупаж кухні

Оновлення кухонного декору

Для того, щоб зробити повноцінний ремонт кухні, потрібен час і значні фінансові вкладення. Ні того, ні іншого може не бути, і тоді на допомогу приходить декупаж. Декупаж кухні Перетворити звичайні стільці в унікальне художнє творіння досить просто. Досить перенести малюнок або картину на сидіння стільця і покрити його лаком. Крім цього, знадобиться також клей. Декупаж кухні Стиль прованс з його сонячними пейзажами, пастельними тонами і квітами незамінний для сучасного дизайну кухні. Декупаж кухні

Для прикраси спинки стільця застосовуються серветки, а також непотрібні фіранки і штори. Бажано, щоб фактура текстилю була рельєфною або візерунчастою.

Декупаж кухні Декупаж застосовується також для декорування навісних кухонних шаф. Підбираючи картини для дизайну, необхідно зробити так, щоб сюжет кожної з них служив продовженням попередньої. Так, кілька ускладнивши завдання можна досягти значного ефекту. Декупаж кухні Фахівці в області дизайну приміщень радять дрібні витончені візерунки використовувати в невеликих кухнях, а для приміщень значній площі — більш великі деталі орнаменту. Декупаж кухні Холодильник, мікрохвильова піч та духовка також підлягають декорування. Перед тим, як приступити до роботи їх поверхні слід очистити від забруднень і знежирити. Декупаж кухні Поверхня побутових приладів можна покрити мозаїкою з текстилю або барвисто розмалювати. Хороша, якісна окантовка підкреслить контури і додасть предметів додаткову виразність. Декупаж кухні Декоруючи стільницю, слід підібрати термостійке лакове покриття, здатне витримати без пошкоджень високу температуру посуду з гарячою їжею, розміщеної на столі. Декупаж кухні У разі труднощів у виборі стилю або спосіб декорування рекомендується ознайомитися з розміщеними у світовій мережі відповідними майстер класами. Декупаж кухні

Декор аксесуарів

Поради фахівців:

 • Прикраса невеликих кухонних предметів надає кухні ні з чим незрівняний естетичний сенс. Крім цього, декорування дрібних предметів не вимагає спеціальних навичок і знань, і посильно навіть школярам.
 • Посуд, призначену для приготування їжі і піддається впливу високих температур (каструлі, сковороди та інше), декорувати не слід, оскільки ніякі лакові покриття не витримають сильного нагріву.
 • Столовий посуд і прилади вимагають ретельного і уважного відбору компонентів покриття. Вони не повинні містити токсичних речовин.
 • Повтор однакових зображень на декорируемых предметах менш привабливий, ніж різні малюнки, пов’язані одним сюжетом.
 • Можливо декорування навіть дрібних столових приладів. Втім, така робота вимагає значних трудовитрат і може бути успішно завершена тільки терплячими і акуратними майстрами.
 • Декоровані столові прилади, що вийшли з ужитку, можуть використовуватися в якості підвісок.

Декупаж кухні Декупаж – проста, доступна більшості домашніх умільців, техніка декорування. З її допомогою можна прикрасити більшість побутових предметів, і поліпшити дизайн інтер’єру квартири.

Фото ідеї саморобного декупажу кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні

Декупаж кухні