Саморобний блокнот відмінно замінить щоденник. Все про створення блокнота своїми руками, покрокові майстер-класи, поради з вибору оформлення, матеріалів, унікальні фото ідеї! Особисті і творчі записи завжди зручніше вести на папері, і для цього використовуються різні по дизайну і розміру, формі і оформлення блокноти. Красиво оформлений і зроблений своїми руками блокнот чудово замінює особистий щоденник, і для його виготовлення знадобиться мінімум матеріалів. Саморобний блокнот, виготовлений в техніці хенд-мейд це дуже корисний і хороший подарунок для близьких і друзів. Його декорування та оформлення відрізняється від дизайну продукції магазину канцелярських товарів допоможуть виділити оригінальний презент і підкреслити своє ставлення до людини,
Різні види блокнотів і їх основні особливості
Будь блокнот легко зробити за загальною і нескладною технологією, але для початку важливо розібратися із видами цих виробів. Вони можуть відрізнятися за оформленням і декором, внутрішнім наповненням і розмірами і у кожного буде своє призначення т цільове використання.
Тревел-бук
Загальна ідея оформлення тревелбука (блокнота для подорожей) схожа альбоми для фотографій, але має свої нюанси:
- під фото з відпустки або поїздки можна писати власні думки і спостереження;
- у тревелбук можна вклеювати пам’ятні квиточки і етикетки, записки і побажання;
- вільні листки використовуються для планування майбутніх поїздок та відпусток.
Цей подарунок відмінно підійде тим, хто цінує свою свободу і любить туризм у всіх його проявах, від поїздок за місто, до турів в екзотичні країни.
Арт-бук
Книга для мистецтв, а саме так перекладається назва таких блокнотів найчастіше даруються творчим особистостям, які не можуть і дня прожити без малювання. Для оформлення такого подарунка собі або другу вибирається будь-яка цікава тема, що стосується захоплень і улюбленого заняття майбутнього власника. Для зручності малювання такі блокноти найчастіше бувають з жорсткою обкладинкою чи картонним підставою і перекидними аркушами. Нерідко їх оформляють у вигляді невеликого альбому з якісної і щільного паперу, на якій добре малювати маркерами і блискітками, фарбами або олівцями.
Смеш-бук
Свою назву смэшбук отримав від англійського слова, яке буквально перекладається як “знищувати”, що і визначає його специфіку. Такі особисті щоденники можна вести протягом року, записуючи в них свої смысли, мрії і переживання, а потім знищити і почати новий щоденник.
Які ще існують види блокнотів за цільовим призначенням
Використовуючи свої творчі навички та натхнення можна виготовити різні паперові вироби з оригінальним оформленням:
- Джанк-бук, такий виріб дуже цікаво робити разом з дітьми, мотлох-бук це кольорове і строкате створення з обрізок кольорового паперу і етикеток, залишків кольорового паперу і листівок, журнальних листів та інших дрібниць;
- Кук-бук, в таких блокнотах зображення страв поєднується з рецептом, причому картинки можна вирізати з журналів або малювати своїми руками, поварена книга самостійного виготовлення прекрасний подарунок для любителів кулінарії;
- Дрім-бук, блокнот для мрійників і тих, хто любить занурюватися в потоці своєї свідомості, у таких поробок немає обмежень по стилістиці оформлення і якщо використовувати підручні засоби його вартість буде нульовою, а задоволення вийде максимальним.
Для повсякденного використання виготовляють найпростіші міні блокноти у яких може бути відсутнім обкладинка, а білу папір замінюють кольорові аркуші.
Зовнішнє оформлення і конструкція блокнотів
Блокнот це не щоденник, навіть якщо він використовується для вираження власних почуттів і конспектування своїх думок. Зовнішня естетика оформлення обмежується тільки творчим польотом фантазії майстра, наявними матеріалами та обраним ескізом, що допомагає втілити різні ідеї:
- блокноти в твердій обкладинці з різними за тематикою та дизайну прикрасами;
- вироби з щільним картонним підставою і різною кількістю аркушів;
- з’єднання листів може здійснюватися способом склеювання або прошивки.
Для простого і швидкого виготовлення блокнотів використовується технологія склеювання листів, завдяки чому вони легко відриваються. Відривні блокнотики часто використовуються для повсякденних записів, в них можна вписувати робочі завдання або нагадування, списки покупок і цікаву інформацію.
Які матеріали можна використовувати для записника
Щоб виготовити навіть невеликий за розмірами і скромний по оформленню блокнот потрібно не тільки папір. Виходячи з наявності певних складових цього виробу визначаються і використовуються матеріали, різні за складом і мають своє цільове призначення:
- для заснування або обкладинки можна використовувати щільний картон, він обтягується тканиною, штучною або натуральною шкірою прикрашається в різних техніках;
- для плетіння можна використовувати клей або нитки з голками, нерідко листочки блокнотів нанизуються на спеціальні спіралі з кольорового і міцного дроту;
- внутрішнє наповнення блокнота виготовляється із звичайної офісної або газетного паперу, можна використовувати линованные листи з зошитів у клітинку або лінію.
Підвищити практичність вироби, і підкреслити її оригінальність допоможуть спеціальні вставки між листами. Такі разграничители можна зробити з кольорового картону або розрізаних фалів (тонкого, кольорового або прозорого пластика).
Робимо відривний блокнот для записів на холодильник – майстер-клас
Цікавий і простий майстер-клас допоможе створити блокнот для записів на холодильник для виготовлення якого буде потрібно мінімум часу. В якості витратних матеріалів використовуються магнітна основа (можна від старого блокнота), кілька аркушів офісного паперу, клей ПВА і великі затискачі для паперу, ножиці і олівець з лінійкою:
- листи офісного паперу розмічаються і розрізаються на однакові елементи, для роботи достатньо 4-5 аркушів, вони розрізають на 10 рівних частин;
- торець, де листи будуть скріплюватися з допомогою клею, ретельно вирівнюється і фіксується за рахунок канцелярських затискачів або звичайних великих скріпок;
- закріплена поверхню торця покривається тонким шаром ПВА, після повного висихання клею процедуру нанесення клейового складу можна повторити 2-3 рази;
- після повного висихання сполучених листів блокнота останній лист ретельно приклеюється до картонного основи, після чого його можна використовувати.
Розмір майбутнього блокнота можна регулювати на свій розсуд, підганяючи довжину і ширину під габарити магнітного підстави. Для зручності використання блокнота до нього можна прикріпити олівець з допомогою нитки, олівці пишуть під будь-яким кутом на відміну від кулькової ручки. Відрізняючись зовнішнім і внутрішнім оформленням блокноти використовуються на роботі і вдома як записні книжки і корисні аксесуари. Не обов’язково купувати шаблонні і стандартні вироби, адже приклавши мінімум зусиль і витративши трохи часу можна створити своїми руками справжні шедеври.
Фото ідеї саморобних блокнотів