Розвиваюча дошка відмінний спосіб зайняти дитину. Все про бизиборд своїми руками для хлопчиків і дівчаток – корисні поради, прості майстер-класи, фото ідеї! З кожним днем дитина стає все старше, йому цікаво пізнавати навколишній світ, предмети навколо себе, він з цікавістю намагається все розглянути, поторкати руками, дослідити кожен сантиметр свого простору. Часто це призводить до травм і ударів. Батьки починають думати чим би захопити малюка, яке б безпечне заняття йому знайти… Відмінним варіантом буде — розвиваюча дошка (busy board).
Що означає бизиборд, навіщо він потрібен
Бизиборд — спеціальна розвиваюча дошка, яка добре впливає на дрібну моторику дитячих рук, сприятливо впливає на логіку і мислення, допомагає малюкові, ознайомиться з цікавлять його предметами, розвиває терпіння, уяву і посидючість, синхронізацію дій, концентрує увагу. На розвиваючої дошці можуть знаходитися різні предмети: гудзики, шнурки, шпінгалет, лампочка з вимикачем, замок, всілякі кнопки, гачки, циферблати від годин, пульт, кнопковий телефон, дзвінок від дверей, замкова свердловина з ключами, що працює калькулятор, рахунки, пупирчата плівка, лупа на мотузочці, різні коліщатка. У розвиваючих дитячих магазинах є широкий асортимент даної продукції, на різний вік дитини, різні за розмірами, з різноманітними складовими деталями. Але набагато цікавіше, вигідніше і практичніше зробити таку розвиваючу іграшку самостійно, враховуючи захоплення, інтерес дитини до певних предметів.
Ідеї бизиборда хлопчику
Як показує практика, хлопчику більше по душі заборонені предмети, які можуть зашкодити. Непоганою ідеєю буде створити розвиваюче дошку у вигляді танка, яхти, автомобілі, хоча можна і за основу взяти простий квадрат, прямокутник. Предмети які точно зацікавлять хлопчика і викличуть у дітлахи непідробний інтерес:
- різноманітні замки та засуви;
- шурупи, гайки і болти;
- вимикачі, лампочки;
- циферблати, кнопкові телефони, автомобільний кермо;
- водопровідний кран;
- компас, спідометр.
Все що натискається, крутиться, блимає, відкручується здатне захопити малюка на довгий час.
Ідеї бизиборда дівчинці
При створенні бизиборда для дівчинки краще використовувати світлі відтінки дерева. Прикрасити дошку можна з допомогою сердечок, метеликів, фей, принцес, казкових замків. Популярні предмети для розвиваючої дошки дівчинці:
- гудзики, блискавки, шнурівки;
- пластикове дзеркало;
- кнопковий телефон;
- планшет для малювання;
- дзвіночок.
Також можна взяти за основу квадрат або прямокутник, а можна створити основу у вигляді туфельки, корони, сердечка.
Приклад створення розвиваючої іграшки своїми руками
Для початку варто підготувати лист фанери або ЛДСП бажаного розміру. Якщо потрібно, то ошкуріть, розкрити лаком без запаху, щоб малюк не поранився, не загнав скалку в пальчики. Підготувати деталі, які будуть розміщені на дошці. На дерев’яному аркуші намітити місця для кріплення предметів. Якщо є бажання можна пофарбувати дошку, приклеїти на неї декоративні малюнки, а потім ретельно прикріпити всі деталі. Всі кріплення робити використовуючи шуруповерт і саморізи, щоб деталі були міцно зафіксовані. Готову розвивається дошку закріпити і можна кликати дитину, щоб він оцінив! В інтернеті можна знайти покрокові інструкції з фото різноманітних бизибордов для самостійного виготовлення. Дуже цікаво і оригінально виглядають дані розвиваючі дошки у вигляді будиночка, куба, літаки, машинки, різноманітних тварин.
М’який бизиборд для діточок
Така розвивається іграшка на основі методики Марії Монтессорі — найбільш зручна і безпечна, з нею може починати знайомство піврічна дитина. Найчастіше за основу використовують фетр, а предметами для кріплення служать: брязкальця, різнокольорові стрічки і мотузочки, невеликі м’які іграшки, ґудзики, намистинки різних розмірів, аплікації з тканини. Формат може бути різним: просто у формі квадрата або прямокутника, у вигляді текстильної книжечки, кубики, диванної подушки, у вигляді якого-небудь звіра. Правила безпеки при використанні саморобного бизиборда:
- Все що складаються предмети повинні бути добре закріплені.
- Всі світяться предмети повинні працювати тільки від батарейок.
- Ніде на розвиваючої дошці не повинно бути гострих кутів, сколів, дрібних легко отрывающихся предметів.
- Бажано грати разом з дитиною або тримати під наглядом.
- Сама дерев’яна основа повинна бути добре закріплена, щоб дитина не зміг впустити на себе іграшку.
- При використанні м’якого розвиваючого центру не повинно бути стирчать ниток.
Як за віком підібрати бизиборд
Для дитини віком до року краще використовувати іграшку з м’якого матеріалу, наприклад з фетру, бавовяної папери Додатковими предметами добре служать липучки, гудзики, стрічки. Дітям від одного року до двох краще підійде розвиваючий центр на дерев’яній основі. Головне виключити гострі кути, відколи, небезпечні предмети. Дітям старше двох років подобаються бизиборды незвичайної форми, наприклад: у вигляді будиночка, тварини, машинки, корони… Додатковими предметами можна взяти цифри, букви. Бизиборд — захоплююча розвиваюча гра, яка здатна на довгий час зацікавити дитину, допомогти йому дізнатися багато окружающиеся предмети, прищепити йому терпіння, послідовність дій. Також така гра добре впливає на логіку і мислення, розвиває дитину з багатьох аспектів. А якщо змайструвати самостійно такий розвиваючий центр, то можна врахувати інтереси і смаки дитини, тоді він буде радий такому подарунку подвійно. При виготовленні головне потрібно визначитися з предметами і розміром самої дошки. За основу можна знайти ідеї в інтернеті або в тематичних журналах, додати за своїм бажанням інші предмети і зібрати індивідуальний, оригінальний бизиборд.
Фото ідеї саморобних бизибордов