Оригінальні вироби у вигляді пташок справжнє мистецтво. Все про створення пташок своїми руками – поради з вибору матеріалу, цікаві покрокових майстер-класи, фото ідеї та приклади! Оригінальні вироби у вигляді пташок – справжнє мистецтво. Такі іграшки з підручних матеріалів прекрасно декорують приміщення, їх можна розміщувати на книжкових полицях або вішати у формі аплікації на стіну кімнати. Для шкільної виставки поробок легко виготовити красивого павича зі звичайного курячого яйця та кольорового пір’я. Багатогранність фантазії і творчий настрій – головна основа успіху.
Матеріали для виготовлення птиці
В першу чергу необхідно визначитися з основою для створення вироби. На сьогоднішній день найбільш цікавими матеріалами є:
- Солоне тісто.
- Шкаралупа з-під курячого (або гусячого) яйця.
- Дрібні сипкі крупи.
- Ялинові шишки.
- Пластикові пляшки.
- Пластилін.
Найчастіше використовуються навіть ватні пресовані ватяні диски. Будь-яку із зазначених моделей можна зробити разом з дитиною в якості позаурочної творчої діяльності. Для роботи необхідно приготувати організоване робоче місце: широкий стіл, яскравий джерело світла, підставки для кистей, ножиць, игольниц. Також можуть знадобитися в процесі створення вироби:
- Клей.
- Нитки.
- Звичайні акварельні фарби.
- Лак для волосся.
- Елементи декору (бісер, стрази, пір’я різної форми і розміру, ґудзики).
Далі в процесі діяльності, майстер може імпровізувати в будь-якому напрямку, застосовуючи та інші матеріали.
Майстер-класи зі створення пташки
Сьогодні ми познайомимося з такими оригінальними моделями пташок з підручних матеріалів:
- Синичка з солоного тіста.
- Павич з яєчної шкаралупи.
- Композиція «Птахи в саду» з пластиліну.
- Рельєфна аплікація з пшоняної крупи.
- Пташки з шишок.
До кожної представленої моделі є покрокова інструкція з описом роботи. Однак, при бажанні можна попередньо ознайомитися з відео-уроками по виготовленню оригінальних птахів своїми руками.
Синичка з солоного тіста
Для роботи приготуємо наступні матеріали:
- Борошно.
- Вода.
- Крохмаль.
- Сіль.
- Фарби.
- Кисті.
- Елементи декору для очей нашої пташки.
Далі працюємо на своєму підготовленому місці, використовуючи схему-інструкцію:
- Замішуємо солоне тісто: крохмаль замочується у воді, а потім заливається окропом. Основа змішується з сіллю і борошном у рівних пропорціях, ретельно розмішати. Тісто готове до роботи.
- На пластиковій заготівлі для птиці ліпимо синичку, приділяючи основну увагу деталям: головка з дзьобом, хвостик, лапки. У процесі роботи краще скористатися готовою картинкою-шаблоном.
- Сушка вироби виробляється в духовій шафі протягом години. Температура не повинна перевищувати 55 градусів.
Пташку покривають фарбами відповідно до обраної моделлю, а для додання глянцю після просушування виріб покривають прозорим лаком.
Павич з яєчної шкаралупи
Оригінальний і яскравий представник фауни прикрасить дитячу кімнату або стелаж в передпокої. Для роботи необхідно приготувати:
- Куряче або гусяче яйце.
- Товсту голку.
- Фарби, пензлі.
- Кілька пір’я.
- Міцний клей.
- Прозорий лак.
Для зручності варто скачати готовий макет-картинку, на яку ви будете орієнтуватися в процесі роботи. Далі діємо по інструкції:
- За допомогою товстої голки необхідно проткнути яйце з обох сторін і вилити звідти жовток.
- Обсушити заготівлю легкими рухами, щоб не пошкодити шкаралупу.
- Нанести на поверхню яйця кілька шарів фарби, дати висохнути. Поверх фарби покрити виріб прозорим лаком.
- Тепер можна приступати до створення хвоста – пофарбуємо пір’я в красиві яскраві відтінки, прикрасимо бісером або дрібними намистинами.
- Пір’я кріпимо до шкаралупі за допомогою міцного клею.
- Дзьоб виготовляють з пластиліну, а очі – намистини або темні стрази.
При бажанні таку пташку можна підвісити, а можна виготовити ніжки з пластиліну і поставити на полицю стелажа.
Композиція «Птахи в саду» з пластиліну
Робота з пластиліном – відмінна задумка, особливо для дітей. Ліплення виробів розвиває дрібну моторику пальців малюків, дозволяючи їм швидше розвиватися. Для створення декоративної композиції знадобиться тільки дошка для ліплення, ніж для пластиліну, набір кольорового матеріалу і пластикова основа. Власне, вибрати малюнок для своєї композиції може кожен за бажанням: лісові птахи на гілці, курчата або голуби. Сьогодні ми попрацюємо над яскравою картиною у вигляді виводка курчат. Далі діємо по інструкції:
- На пластиковій основі можна зробити оригінальний парканчик з дрібних гілок і пластиліну, «посадити» під ним кілька зелених кущів.
- На дошці за допомогою ножа ріжемо на смужки матеріал жовтого кольору. Зі смужок формуємо округлі тільця наших курчат, розташовуємо на основі.
- Головку кожної пташки прикрашаємо віночком жовтого гармата, а оченята робимо з намистин.
Для декорування вироби можна зробити з одного краю плетене гніздо з гілок і пластиліну, а в ньому розташувати кілька яєць з білого матеріалу.
Рельєфна аплікація з манної крупи
Пшоняна крупа – матеріал, що дозволяє працювати з величезною кількістю моделей і картин. Для створення вироби приготуємо наступні матеріали:
- Основа для аплікації (найчастіше, це щільний картон).
- Клей.
- Фарби, пензлі.
- Пшоняна крупа.
- Шаблон по якому будемо формувати образи.
В процесі роботи необхідно звірятися з малюнком. Шаблон можна знайти в готовому вигляді в будь-якому журналі рукоділля. Далі слідуємо по інструкції:
- На лист картону нанесемо шар клею.
- Орієнтуючись на малюнок, укладаємо на картоні пшоняну крупу. Краї фігур обкреслюємо голкою або пінцетом.
- Після того, як клей висохне, можна розфарбовувати виріб, згідно обраного малюнка.
Деякі майстри пропонують виготовляти справжні аплікації з кількох видів круп, де основа орнаменту – це не фарба, а контраст використовуваних матеріалів.
Пташки з шишок
Найбільш оригінальними серед виробів з ялинових шишок є красиві пінгвіни. Для роботи нам потрібно приготувати:
- Шишки.
- Пластилін.
- Іграшкові оченята.
- Щільний аркуш картону для розташування фігурок.
Для початку підготуємо лист картону, для цього його слід пофарбувати в будь-який обраний колір, дати висохнути. Далі слідувати інструкції для майстра:
- З пластиліну чорного кольору зліпити голівку, лапки, крила.
- Прикріпити їх до шишкам.
- Черевце зробити з тонкого шару білого пластиліну.
- Дзьоб для контрасту краще виконати з матеріалу оранжевого відтінку.
- Лялькові очі дозволять зробити нашу саморобку більш реалістичною.
В якості додаткового декорування використовуйте шапочку і шарф, зав’язаний поверх шиї пінгвіна. Виготовте кілька пташок і розташуйте на основі декоративної у вигляді білосніжних крижин (з пінопласту та прозорого лаку).
Представлені варіанти далеко не єдині моделі. Дуже часто рукодільниці виконують пташок з клаптів тканини, в’яжуть гачком в стилі Амігурумі, ріжуть з пластикових пляшок у вигляді величезних декоративних павичів. На сьогоднішній день існує величезна кількість творчих ідей, які зможе втілити в життя будь-який, навіть початківець майстер.
Фото ідеї саморобних пташок