Кращий спосіб виділити фотографії, прикрасити їх фоторамками зробленими в домашніх умовах. Підбірка покрокових майстер-класів і рад по виготовленню фоторамки своїми руками з підручних засобів! Рамка для фотознімку, зроблена своїми руками, допоможе не тільки прикрасити інтер’єр, але і стати унікальним подарунком для друзів і родичів.
З чого можна сконструювати підстава для фоторамки
Фантазії майстрів безмежні. Вони можуть створити свої шедеври абсолютн з будь-яких матеріалів. Виготовлення рамки з картону і паперу є найбільш легким з наявних способів.
З картону
Картон є досить міцним матеріалом. Ця якість допомагає у виготовленні міцної фоторамочки, яка в подальшому прикрасить стіну чи поличку. Розглянемо поетапно, як зробити красиву фоторамку з картону своїми руками.
- Вирізаємо два прямокутника, довжина і ширина яких на 8 см більше відповідних сторін фотографії.
- В одній з деталей по центру вирізаємо прямокутник, трохи менший за розміром, ніж фото.
- Склеюємо бокові і нижню сторони вирізаних частин між собою.
- З картону вирізаємо опорну ніжку і приклеюємо з оборотної частини рамки.
- Якщо рамка з фотознімком буде висіти на стіні, то потрібно буде прикріпити петельку.
- Вставляємо фото у верхню непроклеєний частину вироби.
Нами розглянуто стандартний вигляд виробу у вигляді прямокутника, але можна підключити фантазію і зробити овальну, квадратну або багатогранну рамочку.
З паперу
У кожному будинку напевно є що залишилися після ремонту шпалери або старі газети і журнали. Умільці, які володіють технікою орігамі, можуть виготовити з них мудрі, зібрані з декількох секцій рамочки для знімків. Також можна виготовити фоторамку з жорстким каркасом їх газетних трубочок. Вони переплітаються між собою різними способами і розфарбовуються. Виріб буде виглядати незвично і барвисто, якщо замість газет використовувати згорнуті в трубочки з листів кольорових журналів.
З дерева
Дерев’яні елементи є відмінним матеріалом для конструювання рамки. При виготовленні фоторамки з дерева найбільш зручними вважаються гілки верби, верби та очерету. Хід роботи:
- Заготовляємо необхідну кількість тонких прутиків.
- Гілочки збираємо в пучки і скріплюємо між собою за допомогою гарячого клею.
- З отриманих заготовок секатором формуємо потрібні по довжині боку майбутньої рамки.
- Для міцності конструкцію обв’язуємо і скріплюємо їх за допомогою тонкої мотузки або тасьми.
- Покриваємо виріб прозорим лаком.
Не менш оригінально виріб буде виглядати, якщо в якості елементів каркаса використовувати дерев’яні палички для морозива.
З підручних матеріалів
Для виготовлення фоторамки своїми руками з підручних матеріалів розглянемо вже готові ідеї майстрів або використовуємо свою фантазію.
Із стельових плиток
У будівельних магазинах представлена величезна різноманітність даної продукції. Досить з вподобаної заготівлі з допомогою канцелярського ножика вирізати рамку прямокутної, круглої форми або у формі сердечка, і задекорувати її.
З плінтуса
Стіновий або стельовий плінтус відмінно підходять при конструюванні рамочки для фото. Для цього під кутом 45° отпиливаем від них відрізки необхідного розміру і склеюємо торці.
З тіста
Для виготовлення фоторамки слід приготувати тісто, замішане особливим способом. Потрібно:
- борошно-1 склянка;
- сіль-0,5 склянки;
- вода-0,5 склянки;
- масло рослинне-50 мл;
- харчові барвники.
Приготування тіста:
- Розчиняємо у воді харчової барвник.
- Змішуємо борошно з сіллю і заливаємо забарвленою водою. Вимішуємо масу.
- В отримане тісто додаємо рослинне масло і знову вимішуємо.
- З солоного тіста формуємо кулю, накриваємо його рушником і на дві години залишаємо відпочивати.
З готової пластичної маси ліпимо рамку і просушуємо її в духовці, розігрітій до 100°С. В процесі сушіння, виріб слід періодично перевертати. Готовий виріб охолоджують і покривають лаком. Спочатку тісто можна не фарбувати, а декорувати вже готову рамочку.
З склотари
Дуже незвично виглядає оформлення фотографії скляною прозорою пляшкою. Спочатку дно тари заповнюємо різнокольоровими скляними кульками, зернами кави або будь-якою іншою крупою. Потім фото скручуємо трубочкою і просовуємо через шийку в пляшку. Залишився порожній простір можна заповнити висушеною травою і сухоцвітами, а шийку і дно пляшки зовні обв’язати тоненькою мотузкою.
Способи декорування фоторамок
Якщо готова рамка для фото здається простою і непоказної, можна прикрасити її, перетворивши на унікальну річ, здатну стати оригінальним елементом декору. Розглянемо найбільш прості прийоми декорування рамочок для фотографій.
Прикраса у стилі квіллін
В будинку напевно є старі листівки. Розрізаємо їх на смужки, які звертаємо спіральками. Клеєм фіксуємо кінчики смужок, і прикріплюємо квиллинговые рулончики до рамки.
За допомогою різнокольорових паперових серветок
Розрізаємо серветки на квадрати, робимо з них грудочки і приклеюємо до основи. Акуратно розправляємо «трояндочки» і надаємо виробу закінчений вигляд.
Використання дарів моря
Для прикраси підійдуть черепашки різних розмірів і гладка галька. Розкладаємо елементи на рамці і фіксуємо гарячим клеєм. Можна готову виріб розмалювати чи покрити лаком.
Декорування «золотими» шкарлупками
Підготуємо половинки скорлупок волоських горіхів. Розкладемо їх на папері і пофарбуємо золотистою фарбою-спреєм. Після висихання кріпимо шкаралупу до фоторамки за допомогою клейового пістолета.
Застосування яєчної шкаралупи
Вимиту і висушену шкаралупу кришимо на невеликі осколки і приклеюємо до основи. Пензликом розфарбовуємо шкарлупки в різні кольори і покриваємо готовий виріб лаком.
Арома-декор
Фоторамки можуть бути не тільки красивими, але і ароматними. В цьому випадку в якості прикраси застосовуються зірочки анісу або коричневі палички. Приклеєні елементи мають гарний натуральний колір, тому їх досить буде облагородити лаком.
Берестяний декор
Як зрозуміло з назви, для прикраси рамки застосовується береста. Ножицями нарізаємо необхідну кількість заготовок гарячим клеєм прикріплюємо до основи. Дуже ефектно така фоторамка буде виглядати для обрамлення чорно-білих знімків.
Оформлення тасьмою
У цьому випадку основа для рамки повинна бути пофарбована в контрастний темний колір. Обрана тасьма приклеюється по периметру рамки. Для завершення композиції її можна прикрасити різнокольоровими гудзичками.
Прикраса шнуром
Для декорування знадобиться кручений шнур і двосторонній скотч. Мотузка прикріплюється по колу у кілька рядів, заповнюючи всю поверхню заготовки.
Джинсовий декор
Відрізаємо від непотрібних джинсових речей ремені, клаптики з заклепками і іншими елементами декору. Приклеюємо їх за допомогою клейового пістолета на основі і ставимо під прес для кращого зчеплення з поверхнею.
Декорування за допомогою пряжі
Беремо в’язальні нитки потрібних кольорів і щільно обмотуємо ними краю рамки. Особливо ніжними виходять вироби для дитячих фотографій.
Використання дисків
Непотрібні диски розбиваємо на шматочки і викладаємо ними поверхню фоторамки. Для заповнення пустот застосовуємо акрилову фарбу в тюбиках.
За аналогією з дисками, можна прикрасити рамку уламками старих вітражних стекол. В цьому випадку виріб вийде яскравим і унікальним.
Нами розглянуті далеко не всі способи виготовлення фоторамок своїми руками. Матеріали для роботи використовуються самі різні. Це фетр, велюр, атлас, гіпюр і мережива. А для прикраси знадобляться гудзики, брошки, монетки, бісер, бусинки і пайетки. Завжди можна знайти застосування підручними матеріалами для створення унікальної фоторамки.
Фото ідеї незвичайних саморобних фоторамок