Ляльковий будиночок своїми руками – 70 фото ідей будиночків з фанери, картону, дерева

Саморобний ляльковий будиночок буде улюбленою іграшкою для дитини. Все про створення лялькових будиночків своїми руками з фанери, картону, дерева – фото ідеї та поради! Оригінальний будиночок для ляльок не завжди є дитячою іграшкою, а інколи виступає в якості декоративного елемента інтер’єру в приміщенні. На сьогоднішній день відомо безліч матеріалів, готових схем і креслень для створення лялькового будиночка.

Вибираємо матеріал для будиночка

Розглянемо найвідоміші матеріали для створення лялькового будиночка:

  1. Фанера. Відмінний варіант, що ідеально підходить для роботи. В якості переваг виступають міцність каркаса, стійкість до механічних впливів і легкість процесу роботи.
  2. Гіпсокартон. Також є досить міцним варіантом для виготовлення будиночка. Найчастіше з цієї основи формують масивні багатоповерхові моделі. Для скріплення знадобиться кілька металевих кутників та будівельні інструменти. Явним плюсом служить зручність нанесення декоративних елементів: фарба, акриловий лак, тканинні заготовки.
  3. Плити з ОСБ. Пресована тріска має ряд приємних властивостей: міцність каркаса, стійкість до підвищеної вологості, не вбирає неприємні запахи. На поверхню будиночка з ОСБ неважко наносити фарби, лак.
  4. Картон. Найдешевший і простий у практичному використанні матеріал. Найчастіше подібний варіант застосовують для спільної роботи з дітьми: картон легко різати за допомогою канцелярського ножа або ножиць, не знадобиться використання будівельних інструментів. Недоліки – це крихкість картону, нестійкість до впливу вологи.
  5. Меблеві щити. Дана основа користується особливою популярністю серед майстрів: матеріал володіє хорошими екологічними показниками, легкий в практичному використанні. Щити мають приємний декоративний вигляд, заготовки легко можна з’єднати за допомогою міцного клею.

Ляльковий будинок Як можна помітити, кожен із запропонованих варіантів має масу плюсів і певних недоліків. Вибір матеріалу у кожному конкретному випадку залежить від побажань майстра, призначення майбутнього виробу, планованих витрат на матеріали і декоративну обробку. Ляльковий будинок

Створюємо ляльковий будиночок з фанери

Найбільш часто використовуваний матеріал – це фанерні листи. Вони дозволяють створити міцний каркас, рівну поверхню. Така конструкція буде стійкою, а стіни будиночка легко прикрасити за допомогою звичайної фарби і прозорого лаку. Вся робота складається з послідовних етапів:

  1. Створення креслення.
  2. Робота над виготовленням каркаса.
  3. Складання даху.
  4. Оформлення вікон і дверей.

В процесі роботи можуть з’являтися невеликі зміни, що стосуються особливостей декоративного оздоблення. Ляльковий будинок

Створення креслення

Правильно і ретельно оформлений план-схема дозволить провести роботу з мінімальними помилками і складнощами. Основні моменти, які повинні бути зазначені в кресленні:

  • Висота будиночка.
  • Глибина кімнат.
  • Кількість поверхів.
  • Кількість і розташування віконних і дверних прорізів.
  • Пристрій даху.

Ляльковий будинок Креслень можна зробити кілька: головна схема, на якій будуть вказані загальні розміри, і допоміжні креслення із зображеннями окремих елементів. Ляльковий будинок

Виготовлення каркасу

Виготовлення кожної стіни і її декоративна обробка – це окремий процес. Для роботи з фанерними листами знадобиться наступний набір інструментів:

  • Електричний лобзик.
  • Будівельний олівець.
  • Лінійка.
  • Рубанок для шліфування поверхонь.

Ляльковий будинок Для декоративної обробки слід приготувати:

  • Фарби і пензлі.
  • Шпалери та клей.
  • Акриловий лак.
  • Декоративні вікна та двері.

Ляльковий будинок Роботу над створенням лялькового будиночка слід проводити акуратно і строго по створеному попередньо кресленням. Допомогти в цьому процесі починаючому майстрові зможе покрокова інструкція:

  1. На аркуші фанери розкреслити заготовку для стіни, погодивши її розміри по кресленню. Замалювати вікна та двері.
  2. За допомогою лобзика вирізати заготовку. Далі необхідно відшліфувати краю спила, щоб не утворювалося зазубрин і сучків.
  3. Внутрішню поверхню обклеїти шпалерами.
  4. Якщо на цій стіні передбачено вікно або двері, тоді на даному етапі проводиться їх вклеювання та фарбування.
  5. Зовнішню сторону також можна декорувати саме зараз (хоча зовнішню обробку можна проводити і після складання каркаса).

Ляльковий будинок Дати просохнути заготівлі. Послідовно виготовити всі стіни і проміжні елементи підлоги, якщо будиночок має декілька поверхів. Ляльковий будинок

Складання даху

Найчастіше в лялькових будиночках використовують звичайні подвійні моделі даху, так як вони універсальні у своєму практичному виконанні. Готові креслення для виготовлення верхньої деталі будиночка можна знайти у журналах або на веб-ресурсах з практичного дизайну, рукоділлю. Покрокова інструкція по створенню двосхилим даху:

  1. З фанерних листів необхідно зробити кілька крокв, які утримуватимуть покриття на вазі.
  2. Крокви кріплять до верхніх країв стін, м’яким і красивим матеріалом.
  3. Роблять заготовки для даху: дві пластини з фанери або ОСБ. Перед кріпленням їх потрібно пофарбувати, дати виробів висохнути.
  4. Верхні поверхні крокв промазують клеєм, прикріплюють заготовки для даху.

Ляльковий будинок Каркас лялькового будиночка готовий. Тепер можна зайнятися декоративною обробкою фасаду будиночка, продумати елементи освітлення, меблевої фурнітури, ляльок Барбі або інших мешканців. Ляльковий будинок

Оригінальні авторські моделі лялькових будиночків

Класична модель, подібна до розглянутої раніше, має два поверхи і стандартне розташування кімнат. Але на сьогоднішній день існує величезна безліч ідей з облаштування та оформлення будиночків. Ляльковий будинок

Двоповерховий будиночок з терасою

Для створення такої моделі буде потрібно внести зміни в креслення:

  • До стандартного каркаса роблять замальовку допоміжного приміщення.
  • Саму прибудову можна використовувати в якості гаража, а замість другого ярусу формують літню терасу.

Ляльковий будинок Зміни, звісно, торкнуться й процесу виготовлення заготовок. Потрібно створити:

  • Три додаткові стіни з вікнами і воротами.
  • Односкатную дах для прибудови.
  • Рельєфне огорожу для тераси.
  • Меблі: столики, іграшковий диван, декоративні рослини.

Ляльковий будинок

Робота над створенням даної моделі потребує достатньо часу і майстерності.

Ляльковий будинок

Ляльковий будиночок всередині дерев’яного пенька

Ця авторська задумка відрізняється оригінальним матеріалом і цікавим підходом до роботи. Ляльковий будинок В якості основи і каркаса використовують дерев’яний пеньок, серцевину якого вирізають. Внутрішні поверхні обробляю розчинами антисептика, антипиретиками та протигрибковими засобами. Передбачено збереження декількох дерев’яних перекладин для формування поверхів. Також, згідно дизайнерської задумом, по верхньому ярусу проводиться внутрішнє освітлення. Установка меблевого ряду і розташування приміщень проводиться індивідуально, залежно від задуму майстра. Ляльковий будинок На сьогоднішній день ляльковий будиночок придбав новий статус – не тільки іграшка, але і оригінальний елемент декору. Завдяки цьому факту в мистецтві розвиваються нові техніки виготовлення, цікаві ідеї оформлення і оригінальні моделі. З фото найцікавіших варіантів лялькових будиночків можна познайомитися на сайтах з практичного рукоділлю, а при бажанні – і зробити їх своїми руками.

Фото ідеї саморобних лялькових будиночків

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок

Ляльковий будинок