Вироби з фольги послужать відмінними елементами декору. Детальний покроковий майстер-клас по виготовленню квітів з фольги своїми руками – слушні поради по роботі з матеріалом і класні фото ідеї! З давніх часів умільців прикладного творчості зацікавив благородний блискучий матеріал, названий «фоліант».
Властивості фольги
Цей тонкий алюмінієвий лист має ряд корисних якостей:
- Він не псується від підвищеної вологості, перепадів температури, від сонячних променів та пилу.
- Матеріал легкий, екологічно чистий, непроникний.
- Фольга пластична, податлива і здатна тримати форму. За ці властивості вона особливо полюбилася майстрів декоративного мистецтва і стала основною складовою різних композицій.
В даний час крім алюмінієвої можна зустріти сталеву, золотисту, посріблену і олов’яну фольгу.
Як зробити квіти з фольги
Квіти, виготовлені з фольги своїми руками, стануть унікальною прикрасою інтер’єру або святковим подарунком. Для цього можна використовувати звичайну харчову фольгу, куплену в господарському магазині. Покупка не стане витратною, а сама саморобка буде добре тримати форму. Тендітні сріблясті квіти особливо елегантно буде виглядати в прозорих вазах з кришталю. Виготовити таку красу насправді не так складно. Впоратися з роботою може навіть недосвідчений майстер.
Інструменти і матеріали, необхідні для конструювання квітів з фольги
Для виготовлення фольгованого квітки знадобиться:
- харчова фольга;
- дерев’яні шпажки для шашлику (також можна використовувати бамбукові палички для суші);
- дріт для виготовлення каркаса вироби (для цієї мети також підійде флористична дріт);
- клей ПВА, лінійка, швейні нитки.
Конструювання квітки
Розглянемо поетапно виготовлення квітки з фольги.
- Від фольги відрізаємо кілька смужок. Їх ширину досить зробити такий же, як у лінійки.
- Смужки скручуємо у вигляді тоненьких трубочок. При цьому кінці смуг не докручиваем для з’єднання трубчастих деталей між собою.
В процесі кручення фольга смужок може порватися. У цьому випадку порвані частини знову з’єднуємо між собою і скручуємо. При скручуванні відмінно розвивається дрібна моторика рук, тому добре було б залучити до виготовлення трубочок дітей.
- Приступаємо до виготовлення каркаса пелюстки.
Для цього відрізаємо три відрізка дроту необхідної довжини і обмотуємо їх фольгою. Один кінець зволікань з’єднуємо і обмотуємо ниткою на 2 мм. Для фортеці проклеюємо скріплений кінець клеєм.
- Для отримання пелюстки простір між прожилками отриманого «тризуба» заповнюємо заготовленими скрученими трубочками. Починаємо з місця кріплення зволікань. Закріплюємо на ній першу трубочку і починаємо обплітати дроту в шаховому порядку. Коли одна трубочка закінчується, до неї прикручуємо другу, і так до кінця.
Слід врахувати, що при плетінні заготовки кінці зволікань мають зійтися в одній точці, утворюючи в результаті форму пелюсточки. Для виготовлення однієї квітки знадобиться шість таких заготовок.
- Аналогічно робимо три листочка. Вони за формою повинні вийти трохи вже і меншого розміру.
- Виготовляємо тичинки. Для квітки досить 3-5 штук.
Беремо стрижень від кулькової ручки (або зубочистку) і намотуємо на нього трубочку з фольги. Отриману спіральку знімаємо зі стрижня і трохи розтягуємо.
- Збираємо квітка.
На кінець дерев’яної палички з допомогою ниток прикріплюємо тичинки. Потім по колу навколо тичинок прикріплюємо перші три пелюстки. Залишилися пелюсточки закріплюємо в проміжках між елементами першого ряду. Усі деталі міцно обмотуються нитками, а місця кріплень промащуються клеєм. До стебла-палички з допомогою ниток кріпимо листочки. Далі, використовуючи смужку фольги, закриваємо точку кріплення пелюсточок і починаємо обмотувати стебло. Кінець обмотки фіксуємо скотчем або нитками.
- Надаємо отриманої квітці потрібну форму.
Наприклад, можна зовнішній ряд пелюсток вигнути назовні, а другий-всередину бутона. В цьому випадку отримаємо чудовий ірис. Пелюстки і листя можуть виготовлятися з цілісної частини фольги. Розглянемо процес детальніше.
- З фольги вирізаємо лист чи пелюсток потрібної форми. При цьому при формуванні країв заготовки дотримуємося зовнішнього вигляду даного елемента в природі.
- За допомогою зубочистки акуратно, щоб не порвати, промальовуємо всі прожилки пелюстки.
- Подушечками пальців надаємо елементу квітки потрібний вигин.
Троянди з фольги
Букет блискучих троянд безсумнівно буде притягувати погляди своєю красою і оригінальністю. Для роботи необхідно приготувати:
- харчову фольгу;
- лінійку.
Приступимо до виготовлення бутонів троянд.
- Від рулону з фольгою відрізаємо смужки довжиною 60 см. Ширина смуг повинна бути на чверть більше, ніж розмір готового бутона.
- Нижню частину смужок підгинаємо на ¼ від загальної ширини, залишаючи матову сторону всередині.
- Бокові сторони смужок підгинаємо на 1 див.
- Починаємо акуратно згортати верхню одношарову частину заготовки. При цьому закручування слід робити трохи косий, формуючи отриману спіраль у формі трояндочки.
Фольга з легкістю піддається формуванню, тому процес виготовлення квітки буде нескладним.
- Робимо потрібну кількість бутонів троянд, які можна прикріпити на стебла або наповнити ними декоративну кошик.
Якщо квіткової композиції потрібно надати кольору, то в цьому випадку можна скористатися фарбою з балончиків.
В даний час застосування фольги у створенні квіткового декору стає все більш популярним завдяки таким позитивним моментам: вироби прості в конструюванні, довговічні, унікальні, барвисті. Матеріали відрізняються дешевизною, а процес виготовлення захоплює членів сім’ї різного віку. Квіти з фольги можуть використовуватися у створенні намиста, шпильок, вінків для прикраси вхідних дверей, гірлянд і багатьох інших оригінальних аксесуарів.
Фото ідеї саморобних квітів з фольги