Квіти з фольги своїми руками – поетапний майстер-клас (42 фото)

Вироби з фольги послужать відмінними елементами декору. Детальний покроковий майстер-клас по виготовленню квітів з фольги своїми руками – слушні поради по роботі з матеріалом і класні фото ідеї! З давніх часів умільців прикладного творчості зацікавив благородний блискучий матеріал, названий «фоліант».

Властивості фольги

Цей тонкий алюмінієвий лист має ряд корисних якостей:

 1. Він не псується від підвищеної вологості, перепадів температури, від сонячних променів та пилу.
 2. Матеріал легкий, екологічно чистий, непроникний.
 3. Фольга пластична, податлива і здатна тримати форму. За ці властивості вона особливо полюбилася майстрів декоративного мистецтва і стала основною складовою різних композицій.

В даний час крім алюмінієвої можна зустріти сталеву, золотисту, посріблену і олов’яну фольгу. Квіти з фольги своїми руками

Як зробити квіти з фольги

Квіти, виготовлені з фольги своїми руками, стануть унікальною прикрасою інтер’єру або святковим подарунком. Для цього можна використовувати звичайну харчову фольгу, куплену в господарському магазині. Покупка не стане витратною, а сама саморобка буде добре тримати форму. Квіти з фольги своїми руками Тендітні сріблясті квіти особливо елегантно буде виглядати в прозорих вазах з кришталю. Виготовити таку красу насправді не так складно. Впоратися з роботою може навіть недосвідчений майстер. Квіти з фольги своїми руками

Інструменти і матеріали, необхідні для конструювання квітів з фольги

Для виготовлення фольгованого квітки знадобиться:

 • харчова фольга;
 • дерев’яні шпажки для шашлику (також можна використовувати бамбукові палички для суші);
 • дріт для виготовлення каркаса вироби (для цієї мети також підійде флористична дріт);
 • клей ПВА, лінійка, швейні нитки.

Квіти з фольги своїми руками

Конструювання квітки

Розглянемо поетапно виготовлення квітки з фольги.

 1. Від фольги відрізаємо кілька смужок. Їх ширину досить зробити такий же, як у лінійки.
 2. Смужки скручуємо у вигляді тоненьких трубочок. При цьому кінці смуг не докручиваем для з’єднання трубчастих деталей між собою.

В процесі кручення фольга смужок може порватися. У цьому випадку порвані частини знову з’єднуємо між собою і скручуємо. При скручуванні відмінно розвивається дрібна моторика рук, тому добре було б залучити до виготовлення трубочок дітей. Квіти з фольги своїми руками

 1. Приступаємо до виготовлення каркаса пелюстки.

Для цього відрізаємо три відрізка дроту необхідної довжини і обмотуємо їх фольгою. Один кінець зволікань з’єднуємо і обмотуємо ниткою на 2 мм. Для фортеці проклеюємо скріплений кінець клеєм.

 1. Для отримання пелюстки простір між прожилками отриманого «тризуба» заповнюємо заготовленими скрученими трубочками. Починаємо з місця кріплення зволікань. Закріплюємо на ній першу трубочку і починаємо обплітати дроту в шаховому порядку. Коли одна трубочка закінчується, до неї прикручуємо другу, і так до кінця.

Слід врахувати, що при плетінні заготовки кінці зволікань мають зійтися в одній точці, утворюючи в результаті форму пелюсточки. Квіти з фольги своїми руками Для виготовлення однієї квітки знадобиться шість таких заготовок.

 1. Аналогічно робимо три листочка. Вони за формою повинні вийти трохи вже і меншого розміру.
 2. Виготовляємо тичинки. Для квітки досить 3-5 штук.

Беремо стрижень від кулькової ручки (або зубочистку) і намотуємо на нього трубочку з фольги. Отриману спіральку знімаємо зі стрижня і трохи розтягуємо. Квіти з фольги своїми руками

 1. Збираємо квітка.

На кінець дерев’яної палички з допомогою ниток прикріплюємо тичинки. Потім по колу навколо тичинок прикріплюємо перші три пелюстки. Залишилися пелюсточки закріплюємо в проміжках між елементами першого ряду. Усі деталі міцно обмотуються нитками, а місця кріплень промащуються клеєм. До стебла-палички з допомогою ниток кріпимо листочки. Квіти з фольги своїми руками Далі, використовуючи смужку фольги, закриваємо точку кріплення пелюсточок і починаємо обмотувати стебло. Кінець обмотки фіксуємо скотчем або нитками.

 1. Надаємо отриманої квітці потрібну форму.

Наприклад, можна зовнішній ряд пелюсток вигнути назовні, а другий-всередину бутона. В цьому випадку отримаємо чудовий ірис. Квіти з фольги своїми руками Пелюстки і листя можуть виготовлятися з цілісної частини фольги. Розглянемо процес детальніше.

 1. З фольги вирізаємо лист чи пелюсток потрібної форми. При цьому при формуванні країв заготовки дотримуємося зовнішнього вигляду даного елемента в природі.
 2. За допомогою зубочистки акуратно, щоб не порвати, промальовуємо всі прожилки пелюстки.
 3. Подушечками пальців надаємо елементу квітки потрібний вигин.

Квіти з фольги своїми руками

Троянди з фольги

Букет блискучих троянд безсумнівно буде притягувати погляди своєю красою і оригінальністю. Для роботи необхідно приготувати:

 • харчову фольгу;
 • лінійку.

Квіти з фольги своїми руками Приступимо до виготовлення бутонів троянд.

 1. Від рулону з фольгою відрізаємо смужки довжиною 60 см. Ширина смуг повинна бути на чверть більше, ніж розмір готового бутона.
 2. Нижню частину смужок підгинаємо на ¼ від загальної ширини, залишаючи матову сторону всередині.
 3. Бокові сторони смужок підгинаємо на 1 див.
 4. Починаємо акуратно згортати верхню одношарову частину заготовки. При цьому закручування слід робити трохи косий, формуючи отриману спіраль у формі трояндочки.

Фольга з легкістю піддається формуванню, тому процес виготовлення квітки буде нескладним. Квіти з фольги своїми руками

 1. Робимо потрібну кількість бутонів троянд, які можна прикріпити на стебла або наповнити ними декоративну кошик.

Якщо квіткової композиції потрібно надати кольору, то в цьому випадку можна скористатися фарбою з балончиків.

Квіти з фольги своїми руками В даний час застосування фольги у створенні квіткового декору стає все більш популярним завдяки таким позитивним моментам: вироби прості в конструюванні, довговічні, унікальні, барвисті. Матеріали відрізняються дешевизною, а процес виготовлення захоплює членів сім’ї різного віку. Квіти з фольги своїми руками Квіти з фольги можуть використовуватися у створенні намиста, шпильок, вінків для прикраси вхідних дверей, гірлянд і багатьох інших оригінальних аксесуарів.

Фото ідеї саморобних квітів з фольги

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками

Квіти з фольги своїми руками