Ключниця – відмінний спосіб не тільки декорувати передпокій, але і зібрати всі ключі в одному місці. Покрокові майстер-класи зі створення ключниць своїми руками – поради, фото ідеї! Сучасні дизайнери пропонують нам величезний асортимент елементів декору. До уваги клієнта надані різні варіанти різьблених вішалок, підставок і тримачів для дрібних побутових деталей. Ключниця – один звичайна поличка з набором крючков, яку вам запропонує будь-який магазин за кругленьку суму. Ми допоможемо зробити правильний вибір. Адже найкраща ключниця – це ключниця, зроблена своїми руками!
Що ми знаємо про ключницах
Якщо ви ще не знайомі з цим аксесуаром, тоді цей список моделей призначений для вас:
- Кишеньковий кріплення для ключів. Це стандартне портмоне, в якому розташовані секції для ключів.
- Настінний варіант виробу. Найбільш відома модель, яка зустрічається в більшості будинків. Мають такий аксесуар зазвичай на самому видному місці, оснащують великою кількістю гачків. Також для візуального ефекту настінні моделі прикрашають розписом, яскравими наклейками або фарбами. Це дозволяє будь-якому члену сім’ї швидко знайти свої ключі.
- Настільна модель. Цей варіант прийнятний у будинках, де, або немає маленьких дітей, яких вони досягли старшого віку. Такі ключниці ставлять на прікроватних тумбочках, журнальних столиках або кухонних полицях. Як різновид настільної моделі зустрічається ключниця-ялинка, пляшка, підсвічник. Творчих підходів багато, ідеї постійно виникають і втілюються в життя.
- Декупаж-декор. Сміливо можна віднести цю ключницю до варіантів настінних моделей. Тут величезну роль відіграє фантазія автора і творця.
З якими матеріалами можна працювати при створенні ключниці:
- Скло. Для виготовлення настільних ключниць часто використовують декоровані скляні пляшки, вироблені у спеціальних печах.
- Пластик. Модель «ялинка» найчастіше має в основі звичайні іграшкові пластикові ялинки з модифікаціями від майстра.
- Метал. Цей варіант більш поширений у великих установах, де є масовий обіг ключів.
- Дерево. Найбільш декоративні та творчі моделі створюються саме з дерева. У процесі роботи моделі піддаються випалу, різанні, випалювання та фарбування. Майстри продумують все більш різноманітні підходи, щоб додати вишуканості і новизни своїм виробам.
- Картон. Найчастіше використовується в роботі з дітьми. Дитячі ключниці – це варіанти творчої позакласної роботи. Крім того, дитина може розмістити таку модель у себе в кімнаті, і вона буде справно виконувати своє призначення.
- Шкіра. Цей матеріал використовують для створення міні портмоне, так і для створення власне ключниць. В роботі застосовують елементи декору, заклепки, гудзики.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
Створюємо ключницю з картону
Відкриваємо серію майстер-класів з творчої роботи з дітьми. Для роботи нам знадобиться:
- Щільний картон.
- Клей.
- Фарби, пензлі.
- Ножиці.
- Шаблон-фігурку тварини (кішка, собака, черепаха – на ваш вибір).
- Набір мініатюрних гачків.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Працюємо з заготівлею. Приготуємо шаблон, який ми обрали. Нехай це буде черепаха. З щільного картону вирізаємо по макету дві фігурки.
- Склеюємо дві заготовки між собою (картон, навіть щільний, – це нестійкий матеріал).
- Пофарбуємо черепаху в зелений колір. Залишаємо заготівлю сушитися.
- На лапках і на панцирі проводимо за допомогою шила отвори невеликого діаметру. Заводимо всередину вістря крючков, із зворотного боку заготовки прикручуємо гайку, шайбу або будь-який інший фіксатор.
- Залишилося прикріпити петлю (використовуйте дріт, міцну нитку, волосінь), і наша ключниця готова.
Модель в стилі декупаж-декор
Даний варіант відрізняється витонченими формами і яскравими відтінками. Для роботи нам знадобиться приготувати:
- Заготівля-основа з фанери.
- Стійкий клей.
- Ножиці.
- Акрилова фарба.
- Губка.
- Чотиришарові серветки з обраним малюнком.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- За допомогою губки покриваємо заготівлю акриловою фарбою. Застосування поролону, а не пензлика дозволяє створити шорсткості наступного ключниці. Картинка буде виглядати набагато природніше, що і передбачає вибраний стиль декору.
- Даємо виробу висохнути.
- При необхідності покрийте заготівлю додатковими шарами фарби.
- Для нанесення малюнка ми використовуємо тільки один, самий поверхневий шар ілюстрованої серветки. Для цього прогріваємо виріб праскою і відокремлюємо потрібний шар паперу.
- Приклеюємо серветку на фанеру. Ми використовуємо клей, який наносимо тільки по краях і тонкими нитками від периферії до центру.
- Зверху покриваємо виріб прозорим лаком в 6-7 шарів.
- У вибраних місцях формуйте гачки, після чого виріб ще раз покриваємо лаком.
Вішаємо нашу модель на чільне місце, і ніколи не втрачаємо ключі!
Дерев’яна ключниця без гачків
Вкрай цікава модель, і зараз ми з нею познайомимося. Для роботи нам знадобиться:
- Заготівля: дерев’яний брусок 20*15 див.
- Прозорий лак.
- Морилка.
- Кисті для роботи з лаком і морилкою.
- Лобзик або долото для роботи з деревом.
- Дріт для формування петлі.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Попросимо чоловіка або зробимо самі заготовку. Нам необхідно прорізати горизонтальні борозни глибиною 1-1,5 см, канал яких буде йти не просто вглиб, але і вниз. Така модифікація дозволить нам не застосовувати гачки. Ключі просто вставляються в борозну, не випадаючи з неї.
- Зробимо 5-6 паралельних каналів на нашій заготівлі.
- Краї виробу необхідно вирівняти, використовуючи рубанок або наждачний папір.
- Як тільки ми позбудемося всіх шорсткостей, покриємо заготівлю шаром морилки.
- Після висихання вироби, нанесемо два-три шару прозорого лаку.
- Формуємо петлю, і вішаємо на стіну готову ключницю.
- Якщо ви володієте навичками різьблення по дереву, або можете скористатися послугами майстра, доповніть модель майстерною різьбою. Це може бути гравірування, підписи членів сім’ї, ваш символ-талісман. Після закінчення декорування, знову покрийте виріб лаком.
Настінна ключниця-пляшка
Модель, з якою ми зараз познайомимося, знайде своє місце на прикроватном столику або на полиці у вітальні кімнаті. Для роботи нам знадобиться:
- Фігурна, скляна заготівля, створена в спеціальних печах (такі вироби застосовують для фьюинга).
- Дерев’яна основа.
- Стійкий клей, пензлі.
- Прозорий лак.
- Набір гачків.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Працюємо з дерев’яною основою. Позбавляємося від шорсткостей, покриваємо лаком. Залишаємо вільним від лаку ділянку по контуру нашої «пляшки». Клеїмо скляну заготівлю, використовуючи дуже міцний клей.
- Покриваємо виріб прозорим лаком зі всіх сторін.
- Після висихання вироби формуємо по нижньому краю ключниці ряд гачків.
Ключниця – оригінальний винахід для всієї родини. Представлені моделі не тільки прикрасять ваш будинок і наповнять його неповторним стилем. Ключниці дозволять внести нотки порядку і доглянутості у ваше сімейне гніздечко. А модель, створена своїми руками, стане приємним нагадуванням про виконану роботу.
Фото ідеї саморобних ключниць