Хомут – стильний, зігріваючий аксесуар одягу. Все про в’язання шарфа хомута спицями та гачком – різновиди, особливості в’язання, фото ідеї та корисні поради! З настанням холодів всім нам хочеться одягтися тепліше і при цьому модно. Незамінним аксесуаром у гардеробі в цей час року є шарфи. Асортимент їх великий, але незмінною любов’ю й популярністю користується шарф-хомут. Вже який рік поспіль цей шарф із задоволенням носять і жінки, і чоловіки, і діти.
Історія появи
Початкова назва шарфа у вигляді труби – снуд (від «snood»), що буквально означає «повідець». Такий головний убір з’явився ще в середньовіччі, користувався успіхом у 19 столітті в Америці і Шотландії, під час Другої Світової Війни його носили жінки Британії. За свою історію існування снуд мав різний вигляд, від стрічки і сітки для волосся до шматка тканини у вигляді хустки. Але як відомо, мода робить свої витки в історії і повертається в оновленому вигляді. В даний час з появою трикотажу снуд знайшов нове життя.
Опис і різновиди
Снуд – це шарф, кінці якого зімкнуті в кільце. Він може щільно прилягати до горла (мати вигляд коміра толстого светри), один або два рази обвиватися навколо шиї, мати застібку на гудзики або кнопки. У продажу є великий вибір жіночих шарфів. Але не завжди нас влаштовує якість, колір, так і хочеться оригінальності. А чому б не спробувати пов’язати неповторну модель шарфа-хомута своїми руками. Для початку треба визначитися з вибором і розглянути варіанти виконання.
Довжина
- Варіант більш прилеглий до горла увазі невелику довжину шарфів: по обхвату шиї або трохи більше. Вони добре захищають від вітру і зручні для дітей.
- Довгий варіант виконання сягає до 2 м і може обвивати шию два або навіть три рази. Довгий шарф-снуд дозволяє другий оборот одягнути на голову і зігріти одночасно плечі.
Ширина
- Вибір ширини залежить від фактури ниток і призначення. Якщо ви хочете мати теплий шарф, то краще підійде ширина від 35 до 50 см.
- Вузький по ширині шарф — від 20 до 35 см краще робити з тонких ниток для декількох обертів.
Нитки, фактура і колір
- У магазинах рукоділля зараз представлений великий вибір ниток, залишається тільки вибрати бажаний колір і фактуру матеріалу. Це може бути бавовна, льон, шерсть, кашемір, альпака, мохер…. Нитки можна комбінувати, використовувати, наприклад, шерсть і мохер. Для більшого комфорту підійде склад ниток, де 50% вовни і 50% іншого матеріалу.
- Пряжа може бути нейтрального або яскравого кольору. Головне, що б він поєднувався з вашими базовими речами гардеробу. Так як шарф — це аксесуар, то з вибором кольору можна бути сміливішими.
- Шарф-снуд, пов’язаний з тонких ниток (бавовна, льон, шовк) можна носити навіть влітку. Він створить цікавий образ загалом комплекті одягу.
Способи в’язання
- В’язати шарф-снуд можна на 2-х спицях, тоді в кінці в’язки короткі кінці треба буде зшити голкою або гачком.
- Можна використовувати кругові спиці, що виключає шов на виробі.
- Гачком також існує багато варіантів виконання.
- Малюнок при в’язанні може бути як простий, так і складний: фактурний, ажурний, з орнаментом чи колірними переходами, з махровим ефектом (витягнуті петлі), у вигляді сітки.
Прикраса
- Готовий шарф можна прикрасити по краю вишивкою, намистина, хутром, китицями.
Моделі і опис
Шарф-снуд, візерунок-«платочная в’язка»
- Для того, що б ваш перший шарф-снуд вийшов напевно, то краще почати з простою платочної в’язки, вибрати товсті і м’які нитки, передбачити довжину 140-160 см (для подвійного обороту), висоту 25-30 див. Такий шарф вийде більш об’ємним, пластичним і ефектним виробом. Лицьова і виворітна сторони будуть виглядати однаково, що важливо для шарфа.
- Для моделі знадобиться: прямі спиці N5-8, пряжа– 250-300 р.
- На спиці набрати 30-50 петель і в’язати платочної в’язкої поки не буде досягнута потрібна довжина.
- В кінці в’язки закрити всі петлі.
- Краї акуратно зшити голкою або гачком.
Платочная в’язка:
- Ряди в’яжуться лицьовими.
На замітку: якщо всі петлі провязать за задню стінку, то в’язка буде більш щільною і виріб не буде деформуватися.
Шарф-снуд, візерунок-«гумка»
Аналогічно в’яжеться шарф-снуд гумкою. Численні види гумки надають закінченість трикотажному виробу. Вдалим вибором буде англійська або гранчаста гумка. Напрямок в’язання може бути як уздовж, так і впоперек. При в’язанні уздовж (від короткого краю) треба слідувати тій же послідовності, що і для опису в’язання шарфа-снуда платочної в’язкою. Для в’язання впоперек (вгору від довгого краю):
- На спиці набрати 240-280 петель, пров’язати перші і останні 2-а ряду звичайною гумкою 1х1, а всі проміжні ряди – англійської гумкою, поки не буде досягнута потрібна висота.
- Закрити останній ряд.
- Краї акуратно зшити голкою або гачком.
Англійська резинка:
- При наборі кількість петель має бути парним.
- 1-й ряд: *1 лицьова, 1 петлю зняти виворітного з накидом– нитка переведіть між спицями перед роботою і накиньте на ліву спицю, потім зніміть цей накид і петлю не пров’язуючи виворітного на праву спицю (знята петля покрита своєрідним накидом).*
- 2-й ряд: *провяжите з попереднього ряду зняту петлю з накидом разом лицьовою. Зніміть наступну петлю виворітного з накидом.*
- Далі: в’яжіть по опису другого ряду.
Примітка: зірочки позначають раппорт (повторення) узору. Гранована гумка:
- Наберіть число петель, кратне 3.
- 1-й ряд:*2 лицьові, 1 петлю зняти виворітного.*
- 2-й ряд: всі виворітні петлі.
Особливості цієї в’язки: можна варіювати візерунок, збільшуючи число лицьових петель між знятими петлями або залишати дві зняті петлі між лицьовими петлями. По краю гранчастою гумки добре буде виглядати джгут або коса.
Шарф-снуд, візерунок – «рис»
Візерунок «рис» дуже простий у виконанні, забезпечить однаковий вигляд на обох сторонах вироби, а полотно не буде скручуватися. «Рис»:
- Зв’яжіть зразок для розрахунку петель.
- Для одного обороту окружність шарфа повинна бути близько 80 см, для двох обертів – в 2-а рази більше.
- Наберіть парне число петель.
- 1-й ряд: * 1 лицьова, 1 виворітна*.
- 2-й ряд і всі інші:* 1 лицьова, 1 виворітна*.
Над в’яжуться лицьовими виворітні петлі, а над виворітними – особові.
Шарф-снуд, ажурна в’язка
Для більш романтичного образу, з світлих і ніжних тонів можна пов’язати шарф ажурним візерунком. Це більш складна техніка і вимагає більшої уваги і часу. Але результат того вартий. Такий виріб виглядає дорого і вишукано. Його можна одягнути як з верхнім одягом, так і з сукнею. Англійська ажур (у вигляді сітки):
- Зв’яжіть зразок для розрахунку петель.
- Один оборот в 70-80 см буде підходящим варіантом для ажурного шарфа-снуда, а от по висоті можна зробити його трохи більше – 40-50 см, для красивої драпірування.
- Наберіть парне число петель.
- Усі непарні ряди: всі виворітні петлі.
- Усі парні ряди: *накид, 1 петлю зняти лицьовою, 1 лицьова, закрийте зняту петлю над тільки що провязанной петлею.*
Шарф-снуд двоколірний
Для такого шарфа підберіть нитки різних кольорів, що гармонійно поєднуються між собою. Половину вироби можна пов’язати одним кольором, половину – іншим або рівномірно чергувати смугами. Малюнок в’язки – будь-який на ваш смак. Особливо добре виглядає модель з бавовняних, віскозних або лляних ниток.
Шарф-снуд з орнаментом
Варіант шарфа з орнаментом вимагає майстерності. Для нього знадобляться нитки декількох кольорів. Фрагменти можна розташувати як по всьому полотну, так і окремими елементами. Краще знайти в журналі або інтернеті відповідну схему і строго слідувати їй. Попередній розрахунок петель по висоті і ширині повинен бути більш ретельним, так як малюнок орнаменту повинен збігатися точно. Світ моди пропонує багато ідей для в’язання шарфа-снуда, із застосуванням різних технік і рівня майстерності. Це затишне і красиве виріб буде гарним подарунком для рідних і друзів. Спробуйте придумати і створити свою неповторну модель. У вас обов’язково вийде!
Фото ідеї саморобних в’язаних хомутов