Саморобних вязаний берет по особливому підкреслить стиль. Все про в’язання беретів спицями та гачком – покроковий опис схем в’язання, майстер-класи, фото ідеї та поради! Осінь абсолютно виправдано можна визнати самим стильним часом року! Серед всіляких рукавиць, шапок, шарфів, в’язаних пончо і палантинів різної кольорової гами і фасонів, вже дуже давно і міцно зайняв свою нішу, такий модний аксесуар як бере. Цей предмет гардероба популярний серед модниць всіх віків. Він однаково прикрасить вбрання як молодої мами, так і її дочки-малятка. Особливою любов’ю користується головний убір і у жінок поважного віку. Частіше бере носять в осінньо-весняний період. Однак, у залежності від щільності виробу і матеріалу з якого він виконаний, зустрічаються і літні, і зимові моделі теж.
Існуючі моделі беретів
Існує безліч моделей беретів, але серед них можна виділити кілька основних:
- Класичний бере гладкою в’язки.
- Фактурні, пишні вироби, з зосередженням основного обсягу в потиличній частині.
- Берети з помпонами.
- Берети на резинці.
- З козирком, на зразок кашкети або кепі.
- Літні ажурні моделі.
Вибір будь-який з представлених моделей, додасть вашому образу романтичну нотку, зробить його більш закінченим і допоможе вигідно виділитися із загальної маси. Бути володаркою абсолютно ексклюзивного головного убору можна, зробивши його самостійно. При цьому, виріб буде мати фасоном, дизайном і елементами декору, повністю виражають внутрішню індивідуальність її авторки.
Вибираємо пряжу
Пряжа це нитка, що складається з волокон натурального або штучного походження. Від складу і якості пряжі залежать властивості і зовнішній вигляд готове вироби. Розглянемо основні її види:
- Шерсть: для її виробництва використовуються волокна вовни різних тварин. Традиційно це можуть бути вівця, коза, собака, кролик та інші. Вироби з вовни дуже теплі, тримають форму, не мнуться. Але мають серйозний недолік у вигляді освіти катишек в процесі носіння. Тому їх нерідко доводиться змішувати з синтетичними нитками, щоб продовжити термін служби речі.
- Ангора: є така порода кроликів, іменована ангорскими. Вони мають неймовірно пухнастою і довгою шерстю, з якої отримують пряжу з характерним ніжним ворсом. Вироби з такої пряжі виходять дуже м’якими і привабливими на вигляд. При цьому для них згубно вплив вологи. Тому рекомендується утриматися від носіння таких речей в сиру погоду.
- Кашемір: для виробництва пряжі використовують волокна із вовни гірських кіз, яку добувають, вичісуючи тварина навесні, в період природної линьки. У зв’язку з цим вироби з кашеміру завжди мають високу вартість. Полотно при цьому виходить гладким і дуже теплим. .
- Мохер: пряжа складається з вовни ангорських кіз. Так само як і ангорские кролі, кози високо цінуються за свою м’яку і пухнасту шерсть.
- Альпака: пряжа з шерсті тварини альпака жорстка, з цієї причини її змішують з іншими видами ниток. Вироби з такої пряжі високо цінуються за здатністю терморегуляції.
- Акрил: це синтетичне волокно. Така пряжа дуже популярна за рахунок низької вартості і високих якісних характеристик. Не мнеться, добре тримає форму, не скачується. Нерідко можна почути, що акрил називають штучної шерстю.
- Ірис: нитка прекрасно підходить для тонких, ажурних літніх беретів. Вироби з такої пряжі не сідають при пранні.
- Бамбук: екологічно чиста пряжа з рослинних волокон. М’яка та гладенька на вигляд. Чудово підходить для в’язання літніх беретів
- Шовк: натуральна пряжа, виготовляється з волокон шовковичних коконів метеликів. Шовкова нитка не деформується, м’яка, приємна на дотик.
Подібне різноманіття вихідного матеріалу здатне задовольнити смакові вподобання і потреби навіть самих майстринь. Якщо готувати про ручному в’язанні беретів, то в цьому випадку використовуються спиці або гачок. Для отримання якісного результату необхідно використовувати спеціальні схеми, які відповідають тій чи іншій моделі.
Об’ємний бере для новачків
Дуже красиво, ефектно і фактурно виглядає бере, полотно якого пов’язано косами. Щоб уникнути зайвого об’єму, вибирайте пряжу з коротким ворсом. Плести коси допускається будь-яким доступним вам способом. Крок між ними має становити 4 петлі, пов’язаних з виворітного боку. Такий хід додасть додаткову рельєфність. Допускається перехрещувати петлі з яким інтервалом, витримуючи при цьому паралель або створюючи асиметрію. Якщо ви хочете додати моделі додаткову екстравагантність, то почніть в’язати коси вже на резинці. Коли гумка готова, нарощування обсягу повинно відбуватися за рахунок використання виворітних петель в інтервалах між косами і петель, пов’язаних з лицьової сторони гумки. Таким чином необхідно досягти довжини полотна в 23 сантиметри. Після чого переходимо до завершальної стадії. Скорочуємо рівномірно кількість виворітних петель, а два крайніх ряду в’яжемо на лицьовій стороні.
Класичний бере
Класична модель берета увазі, що виріб буде гладке, досить компактно сидіти на голові і мати акуратний хвостик. Така модель буде вважатися базовою і відмінною впишеться в гардеробі кожної модниці. Так само з в’язання класичних беретів варто починати відточувати свої навички тим, хто тільки недавно захопився цим ремеслом. Для створення такого берета нам знадобляться:
- Пряжа 100 грам
- Панчішні спиці різних номерів (No3 для гумки і No3,5 для основного полотна)
- Ножиці
- Шпильки
- Гачок
- Сантиметрова стрічка
Класичний простий бере виконується в техніці лицьова гладь. Починаємо в’язати від гумки, яка при середній ширині становить 3-4 сантиметри. Далі робиться розширення. Додаємо по одній петлі в рядах через один. Місце де була додана петля позначаємо шпилькою. Таким чином створюємо клини. Висота цього проміжку приблизно 6 сантиметрів. Після цього в’яжемо проміжну частину без додавання петель. Від її висоти залежить ступінь округлості берета. Середнє значення становить 2-4 сантиметри. Після слід заключна фаза, яка в’яжеться допомогою збавляння петель в місцях, позначених шпилькою, через ряд. Висота цієї частини повинна скласти близько 8 сантиметрів. Коли в кожному клині залишиться по дві петлі, їх збирають на нитку і протягують за допомогою гачка. Залишивши при цьому край нитки з виворітного боку виробу. При такому способі в’язання загальна висота буде дорівнювати 21-23 сантиметрам.
В’яжемо бере «англійської гумкою»
Бере досить простий у виконанні, проте виглядає не менш привабливо, ніж його більш вигадливі конкуренти.Щоб зв’язати головний убір, нам знадобляться:
- Пряжа 100 грам
- Спиці різних діаметрів No3 для гумки і No4 для основного полотна
- Сантиметрова стрічка
Починаємо в’язати бере з гумки за схемою 1 петля лицьова – 1 петля виворітна. В’язка повинна бути щільною, так як при носінні в цьому місці виріб сильно розтягується і може деформуватися. Ширина смуг повинна бути 3-4 сантиметри. Після чого міняємо спиці на спиці більшого діаметру, що дозволить додати узору додаткової пишноти. Приступаємо до створення англійської гумки. Для цього перший ряд продовжуємо в’язати за схемою 1х1. Другий ряд виконуємо з накидом на лицьову і пропуском виворітного петлі. Завершивши ряд, полотно розгортаємо і в тій же послідовності пров’язуємо наступний ряд, роблячи накид на ті петлі, які в попередньому ряді були виворітними. А ті петлі, що були лицьовими пропускаємо. Так поперемінно повертаючи в’язання збільшуємо довжину виробу на 12-15 сантиметрів. Далі англійська резинка переходить в звичайну і в’яжеться за тією ж схемою, що на самому початку. При цьому число петлею в рядах рівномірно скорочуємо. Коли залишиться 12 петель, їх потрібно зібрати на нитку і акуратно зібрати трикотажної голкою, сховавши край нитки з виворітного боку.
Ажурний річний бере
Для створення такого берета частіше використовується бавовняна або шовкова пряжа. Він чудово захистить голову від прямих сонячних променів, додасть вишуканості і ніжності будь-літнього образу. Процес в’язки починаємо гумки, робимо це за простою схемою 2х2 (2 лицьові і дві виворітні петлі). Висота гумки 3 сантиметри. Далі, полотно буде складатися з візерунка, який представляє собою 8 клинів. На всі вісім дається одна схема. Перший ряд: пров’язуємо 4 особових петлі, 8 виворітних, 4 лицьові і так до кінця ряду Другий ряд: починаємо формувати пелюстки, для цього робимо 3 виворітних, дві лицьових — нахил вправо, 3 лицьових, 2 накиду. Далі 3 лицевих — дві об’єднати, нахил ліворуч; 3 виворітних. Формування вістря пелюстки: першу накинутую в попередньому ряді петлю пров’язуємо лицьовій; а другу в’яжемо за задню стінку виробу. Повторення малюнка відбувається 5 разів. При цьому з 3 рази зменшується кількість виворітних петель, по 2 петлі. На п’ятому підході перестаємо робити накіди. Закінчуємо в’язку пелюсток звичайними лицьовими петлями. При цьому кількість петель рівномірно скорочуємо. Завершуємо виріб, стягаючи на нитку останні 16 петель.
Додатковий декор
З допомогою пряжі і двох кілець, вирізаних з картону, змайструємо помпон. Для цього складаємо кільця і обмотуємо їх нитками до майже повного заповнення внутрішнього простору кілець. Розрізаємо нитки по зовнішньому краю. Кільця потрібно видалити, помпон стягнути краями нитки і сильно розпушити. Дуже стильно буде виглядати бере, декорований козирком. Для цього за формою пластикового каркаса робиться викрійка. За нею треба зв’язати дві деталі, помістити між ними козирок і з’єднати деталі з допомогою гачка. Так само з допомогою гачка декоративний елемент кріпиться до самого головного убору.
Порада 1. При виборі пряжі звертайте увагу на якість нитки, вона повинна бути щільною, мати рівну товщину на всій свій довжині. На пряжу не повинно бути вузликів і катишек. Від цього залежить те, наскільки рівним буде полотно.
Порада 2.Після закінчення роботи над виробом, вже готовий бере варто намочити водою. Натягнути на блюдо відповідного діаметра або акуратно розкласти на рівній поверхні і залишити висихати природним чином. Завдяки цьому виріб придбає максимально правильну форму.
На перший погляд може здатися, що таке захоплення може підійти тільки дуже копіткою панночкам. Проте, такий вид діяльності розслабляє, допомагає скинути стрес і має схожий з медитацією психологічний ефект. В якості приємного бонусу, ви отримуєте як результат красиву і унікальну річ.
Фото ідеї саморобних в’язаних беретів
м