Саморобний кардиган стильний спосіб зігрітися восени. Все про в’язання кардігана своїми руками – корисні поради, опис схеми в’язання, фото ідеї. Настали холоди змушують нас задуматися про оновлення зимового гардеробу. Теплий затишний кардиган чудово захистить вашу спину і ноги від пронизливого вітру, і ранкових приморозків. Сьогодні ми познайомимося з методиками в’язання нових оригінальних моделей утеплених кардиганів.
Загальні правила роботи з в’язаними кардиганами
На сьогоднішній день існує величезний вибір моделей і варіантів довгих плетених жіночих кофт: з капюшоном, що розвиваються підлогами, на паску. Але є ряд правил, які є загальними для роботи над усіма моделями. Що нам необхідно зробити перед початком роботи:
- Вибрати цікаву для нас модель.
- Скачати детальну схему з інтернету.
- Зробити відповідні заміри: обхват грудей, обхват талії, висота спинки, довжина виробу.
- Розрахувати пройму, глибину окантовки.
- Виготовити викрійки за результатами замірів або завантажити вже готові шаблони з відповідним розмірним рядом.
- Вибрати відповідну пряжу, в залежності від сезонних варіацій готового аксесуара. Для зимової моделі найкраще підходять нитки з натуральними волокнами (шерсть), які відмінно зберігають тепло і затримують потоки холодного повітря. Абсолютно протилежна ситуація з виробами для весняно-осінніх варіантів. У магазинах підбирайте пряжу з високим відсотковим вмістом акрилу або мохеру. Такі вироби досить легкі в роботі, а також краще зберігаються при обробці (прання, чищення).
- Перед початком роботи над виробом, потренуйтеся в практичних навичках. Опрацюйте обрану схему на тренувальному полотні, і тільки потім приступайте до створення деталей кардігана.
Які моделі кардігана існують сьогодні?
Ми підібрали для вас найбільш повний список оригінальних варіацій теплих кардиганів:
- Прямий силует без коміра. Дана модель в’яжеться стандартно до середини стегна, має довгі рукави і V-подібний виріз.
- Кардиган «в підлогу». Ця варіація відмінно підходить стильним діловим жінкам, але не практична в реальному житті.
- Модель з орнаментом «об’ємні коси». Не має гудзиків, для практичної значущості іноді в’яжемо візерунковий пояс.
- Кардиган з косим низом. Оригінальна скошена лінія подолу вигідно підкреслює жіночі ніжки і каблук.
- Пончо. Також є представником серії утеплених накидок. З плюсів: не вимагає роботи з рукавом (розрахунок глибини пройми і оката не потрібен), так як в класичному варіанті рукав відсутня.
- Силует «кокон». Модельний ряд представлений широкими округлими виробами з глибокими кишенями, поясом замість гудзиків і чудовим теплим полотном.
- Кардигани «Шанель». Модель складна, але ми розглядаємо її, щоб будь-який початківець майстер міг визначитися з вибором вироби.
- Стиль Лало. Нове авторське напрямок у створенні кардиганів. Готові вироби відрізняються великими об’ємними візерунками і довжиною до середини гомілки.
Звичайно, ми не будемо сьогодні вивчати всі моделі покроково. Наше завдання – навчити вас навичок практичної роботи з поданими схемами-інструкціями.
Майстер-класи з покроковими інструкціями
В’яжемо легкий кардиган з мохеру
Для роботи нам знадобиться:
- В’язальні спиці.
- Мохерова пряжа.
- Викрійки.
- Трикотажна голка для з’єднання деталей.
- Декоративні гудзики.
- Нитки з великою голкою для створення прорізів.
- Гачок для окантовки країв виробу.
Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Починаємо роботу з створення спинки. Набираємо на робочі спиці необхідну кількість петель (розмірний ряд залежить від викрійок). Модель необхідно починати з в’язання гумки (чергування 1 лицьової і однієї виворітного петлі), висота якої становить 5-7 див.
- Працюємо з орнаментом. Два ряди виконуємо лицьовій гладдю, наступна лінія тільки виворітні елементи, четвертий ряд чергуємо лицьову і виворітну в’язку.
- Повторюємо представлену схему до ¾ висоти спинки. Далі починаємо формувати пройму, поступово збільшуючи кількість закритих петель в ряду.
- В’язання спинки продовжуємо ще на протязі 20 см, після чого закриваємо ряд.
- З передньою частиною виробу працюємо, як завжди, по половинкам. Наберіть необхідну кількість петель і працюємо гумкою 5-7 див.
- Протягом ¾ довжини бічної полички працюємо основним візерунком (дивіться у пунктах вище). Далі формуємо пройму. За 10 см до кінця роботи приступаємо до формування горловини, збавляючи петлі за схемою.
- В’яжемо другу поличку.
- Виготовлення рукавів вимагає детального уваги рукодільниці: наш виріб буде мати скошені рукава. В’язання ведемо єдиним полотном, яке потім з’єднаємо по шву.
- Набираємо на спиці кількість належну кількість петель, 4-5 см працюємо гумкою.
- У кожному п’ятому ряду збільшуємо кількість елементів на одиницю. Так ми отримуємо скошений край. На рівні 44-45 см в’язання формуємо окат, послідовно збавляючи петлі.
- Тепер нам потрібно з’єднати деталі. Працюємо трикотажної голкою по виворітній стороні кардігана.
- Прорізи для гудзиків ми залишаємо в процесі в’язання полички. Тепер наше завдання – обшити краї вирізок, щоб не допустити розбіжності ниток. За допомогою товстої голки і кольорових ниток (бажано використовувати міцні нитки) обметаем щільним шаром краї отворів.
- На іншій половинці пришиваємо гудзики.
- Залишилося зробити окантовку, і тут нам знадобиться гачок. Для оздоблення країв нашого кардігана протягуємо нитку з-під петлі останнього ряду і в’яжемо стовпчиками без накидов. Виходить нещільний візерунок «шнурок».
- При бажанні можете додатково прив’язати пасок до готового аксесуару. Використовуйте ажурне в’язання або звичайну лицьову гладь, декоруйте виріб намистинами, стразами, гудзиками.
Ми з вами познайомилися з найбільш простою моделлю в’язаного кардігана. Подальша наша робота буде побудована за єдиним принципом, але з описом основних відмінностей: схем орнаментів, створення декору, і формування модельних варіацій.
Кардиган з капюшоном: ніздрюватий орнамент
Оригінальна модель в’язаній накидки. Задня пола вироби сягає середини гомілки, захищаючи від вітру ноги і поперек. А орнамент «соти» надає кардигану неповторні яскраві мотиви. Для роботи нам знадобиться той же набір матеріалів, що і в попередньому варіанті. Єдине виключення – потрібна викрійка для капюшона. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Готуємо викрійки до подальшої роботи. Додатково завантажити шаблон для капюшона, який повинен мати багато вільного простору і спадаючий край.
- Працюємо зі спинкою та іншими деталями. Принцип той же, але відрізняється схема для орнаменту «соти».
- Для створення малюнка після гумки йдемо строго за схемою. Перший ряд в’яжемо, чергую дві лицьові петлі і один накид. Наступна лінія в’язки: накид і другу петлю в’яжемо однією ниткою, а наступний елемент знімаємо.
- Далі працюємо: 1 л. п., накид знімаємо, 2 л. п., знову знімаємо накид, 1 л. п.
- Повторюємо схему візерунка, чергуючи ряди за поданим планом.
- З’єднуємо деталі кардігана по виворітній стороні виробу.
- Тепер нам необхідно пов’язати капюшон. В’яжеться він, як ви могли помітити, після складання. Застосовуємо принцип набору петель від горловини.
- За готовими викрійками набираємо належну кількість петель з горловини (для даної моделі не застосовується окантовка верхнього краю).
- Перший ряд йдемо виворітними петлями.
- В наступної лінії шість елементів – це лицьові петлі. Тепер розгортаємо роботу на 180 градусів і працюємо виворітного в’язкої до перших двох деталей ряду.
- Повторюємо всю послідовність, формуючи вигин капюшона. Щоб зробити планку, дві крайні петлі з обох сторін опрацьовуємо тільки платочної в’язкою.
- Для обрамлення краю капюшона тепер можна використовувати окантовку за допомогою гачка.
Сьогодні ми познайомилися з процесом створення утепленій накидки або кардігана. Тепер у вас є не тільки загальні правила роботи з моделями, але і різні варіації і візерунки. Працюйте з любов’ю і натхненням, і тоді все у вас вийде!
Красиві фото саморобних в’язаних кардиганів