Особливості анатомії голови людини. Поетапно як намалювати волосся – олівцем і фарбами. Будь-яка деталь в малюванні – справа трудомістка і вимагає деяких знань не тільки в техніці, але і в інших важливих чинниках. Особливо, якщо це стосується деталей людського тіла. Саме тією частиною, яка несе роль у ступеня реалістичності зображення в цілому, є зачіска, а саме промальовування самих волосся. Як би не здавалося, будь-яка техніка малювання людської волосини не настільки складна і не вимагає постійної напрацювання майстерності. Достатньо знати нюанси як в застосуванні різних інструментів (різні види фарб, олівці, вугілля), так і в анатомічних засадах персонажа на вашому аркуші.
Особливості анатомії голови людини
Перш ніж приступати роботі, слід розібратися з визначенням форми черепа. Якщо говорити простіше, то голова представляє собою кулясту форму. Для художників важливі особливості, тому варто звернути увагу на деталі: лоб досить плоский, тому точно переходить з сфери у площину, подібним чином побудовані скроневі кістки – вони плавно переходять до місця розташування вушних раковин плоскою поверхнею. Тому, при нарисі голови враховуйте будь-які особливості анатомії вашого персонажа. Волосся теж мають деякі відмінні риси, які дозволяють їм виглядати “живими” на будь-якому малюнку.
- Форма – те, як лежить зачіска. Волосся повторюють форму голови і опущені вниз під впливом середовища. Також, не можна забувати про прикореневій обсяг і особливості розташування пасом при нахилі голови.
- Чисті і доглянуті волосся мають деякий блиск. Характер його розташування на зачіски залежить від освітлення в малюнку. За класичним мірками, у підстави (тобто коріння) затемнені, як і в “глибоких місцях зачіски. Тим завжди присутня значна тінь.
- Промальовування. Важливо знати, що людський волосся тонше і рівномірніше, ніж тваринний, тому як корені, так і вся довжина повинні бути промальовані в одній структурі і щільності.
Малюнок волосся олівцем поетапно
Перш ніж приступати до початків замальовки, необхідно знайти модель або хоча б фотографію, на яку ви збираєтеся орієнтуватися при роботі. Єдине, для чого натура не знадобиться – це начерк черепа. Він будується з урахуванням нюансів, описаних вище.
- Після позначення основи, тобто форми голови, знайдіть лобові горбки. Це верхня лінія лицьовій частині, скраю, ближче до місця розташування вух. Зараз важливо розділити на три зони: тім’яна, скронева і потилична.
- Можна починати – позначте об’єм зачіски. Кожна модель має свої особливості в розташуванні волосся.
- Варто почати з промальовування волосся передньої частини – окремі локони біля лоба. Пам’ятайте, що волосся слідують за контуром зачіски, повторюють її форму.
- Після позначення меж зачіски, почніть виявляти тіні – заштриховка лягає спочатку на затемнені місця – зазвичай біля коренів або всередині згину.
- Час відблисків! Для “висвічування” тонких пасм можна використовувати гострий куточок ластику. Світлі штрихи розташовуються на передній частині зачіски.
- Перед завжди необхідно виділяти чіткими волосками, а ось задню частину з краю злегка затушувати.
Для різних пунктів бажано використовувати олівці різної м’якості. Наприклад, жирний (м’який) олівець підійде для затемнених ділянок, а жорстким можна нанести початкові штрихи, виділити окремі пасма або висловити передню частину зачіски.
Поетапний малюнок волосся фарбами
- Для будь-якого варіанту малювання зачіски першим і незмінним пунктом є нанесення контуру – задайте обсяг зачісці, визначте масу.
- Перед початком нанесення тону необхідно врахувати особливості того, як вкладається той тип фарб, якими ви користуєтеся. Якщо це акварель, то позначати місця розташування різних колірних гам і переливів потрібно заздалегідь. Що ж стосується акрилових і масла, то для них досить вибрати один основний відтінок серед помірної панелі (не занадто світлий або, навпаки, не надто темний).
- На даному етап провідною деталлю буде тінь. Користуючись базовим правилом світлотіні, нанесіть розмітки затемнених областей як на зачісці, так і на обличчі, шиї, плечах людину.
- Блиск є тим тоном, який показує доглянутість волосся і збільшує реалістичність зображення. Після позначення висветленних ділянок зачіски залишилося тільки додати чітких деталей з передньої, більш близькою частини голови персонажа.
Волосся в стилі аніме
Особливостями такого роду зачісок полягають у тому, що штрихування тут рідко застосовується, значення має тільки чітко промальований контур. Для зображення використовується один основний тон, до якого за бажанням додають додаткові відтінки з метою надати обсяг зачісці.
- Починайте з голови – вертикальна і горизонтальна лінії, овал. Окресліть контур обличчя. Бажано на поточному етапі позначити лінії шиї і плечей.
- Відокремте контуром ту частину голови, яка буде закрита волоссям. Почніть з верхньої частини лоба і доведіть до вух.
- Відмінною рисою аніме зачісок є “гострі” кінці пасом, їх потрібно виділити відразу. Чітко промальовувати контур всієї зачіски, не повинно бути ніяких розтушованих деталей. Передні пасма часто малюють “за вухами” (волосся заправлені).
- Тон – важливе правило для даного стилю. Для всієї зачіски використовуйте один відтінок. Тільки для додання форми вам знадобиться колір з більш темної гами.
Ось і всі нескладні пункти, які потрібно врахувати для гарного малюнка.
Фото приклади малювання олівцем волосся