Сервірувальні серветки: плетіння серветок з бісеру гачком. Круглі серветки під тарілки – покрокова інструкція для початківців з фото. Про прикрасу будинку рукотворними виробами, пов’язаними, витканими або сплетеними народними умілицями, за багато століть складено чимало повір’їв і легенд.
Серветка – незамінний атрибут у будинку хазяйки. Сплетена з бісеру вона розповість про добрий смак господині, внесе в інтер’єр ноту комфорту і затишку.
Бісер і бісероплетіння
Бісер – це невеликі декоративні намистини з отворами для нанизування. Батьківщиною бісеру вважається Єгипет, в перекладі з арабської слово «бусра» означає «підроблений перли». При купівлі бісеру для декоративної вишивки або плетіння важливо звертати увагу на його якість. Гарний бісер повинен бути:
- Однакової форми, розміру і кольору одного виду.
- Не залишати фарби на долонях або на тканині.
- Мати однакові отвору для нанизування.
На сьогодні якісний бісер виробляють компанії Toho (Японія), Preciosa (Чехія), Zlatka (Китай).
Бісероплетіння – це традиційне вміння роботи з бісером. Для створення декоративних виробів в техніці бісероплетіння потрібно бісер, стрічка або дріт, голка. Аксесуари, виготовлені таким способом, виходять красивими і об’ємними.
Африканське плем’я “Ндбене” прославилася своїми майстринями бісероплетіння. Туристи з різних країн прибувають в “Ндбене”, щоб подивитися чудові бісерні прикраси та аксесуари. Вага деяких виробів сягає 25 кг.
Особливості плетених серветок
Існує багато схем плетіння серветок з бісеру. Вони доступні в жіночих журналах, мережі інтернет, зрозумілі і прості для початківців. Переваги плетених з намистин серветок перед пов’язаними гачком аксесуарами:
- Зносостійкість виробу, невимогливість у догляді: досить протерти серветку вологою тканиною, щоб зняти з неї пил.
- Простота плетіння виробу, можливість поекспериментувати над формою, кольором, не відступаючи від схеми.
- Ефектний об’ємний зовнішній вигляд.
- Мала вартість матеріалів та інструментів для роботи над прикрасою.
Необхідні матеріали
Навіть для початківців робота над серветкою з бісеру здасться цікавою і захоплюючою, починаючи з вибору матеріалів для плетіння, закінчуючи прикрасою готовим виробом інтер’єру.
- Для виготовлення серветки знадобиться бісер декількох відтінків – різні кольори допоможуть більш ефектно передати малюнок, пожвавлять виріб, зроблять його більш барвистим. Найпривабливішим у співвідношенні ціна-якість вважаються скельця чеського виробництва.
- Голка для бісероплетіння тонка і довга з маленьким вушком, однакова в діаметрі по всій довжині. Номер голки вибирається у відповідності з розміром намистин. Найпопулярніші голки виробника Regal (Японія).
- Волосінь або спеціальна нитка обраного стеклярусу. Нитка повинна бути міцною, легко проходити крізь отвори намистин, не повинна плутатися, тягнутися, розшаровуватися. Придатними для бісероплетіння визнані нитки Superlon.
Майстер-клас з плетіння серветок
Початківцям рукодільниця, освоювали техніки бісероплетіння, рекомендується звернути увагу на схеми плетіння серветок з бісеру, в яких докладно описана робота з матеріалом. Схеми плетіння серветок схожі зі схемами в’язання їх гачком. Найпопулярніші візерунки плетіння – це коло, сітка, хрест і мозаїка. Щоб виріб виглядав свіжим і стильним, для однієї серветки вибирають поєднувані кольори бісеру.
Серветка «Новорічна» для початківців
Можливість проявити фантазію у виборі кольорів і малюнка виробу, освоїти ази плетіння допоможе простий візерунок серветки «Новорічна». Прикраса складається з нанизаних на нитку і зімкнутих у коло намистин. Плетіння починається від центру до країв. Основа серветки формується з кільця шести намистин, яке обплітається по колу шістьма такими ж кільцями. З кожним наступним рядом кількість окружних кілець збільшується. Додаються нові кольори, з допомогою яких створюється окантовка або візерунок. Перевагою техніки є можливість нескінченного плетіння виробу, довільний вибір його форми. По завершенні роботи нитка міцно зав’язується, зайвий край зрізається. Рукотворним аксесуаром можна прикрасити новорічний стіл або святкову ялинку.
Серветка «Досконалість»
Часто за основу візерунка беруться намистини білого або перламутрового кольору. Особливо ошатно виглядають аксесуари, в яких поєднуються білий, синій, червоний кольори. Майстер-клас по плетінню серветки з бісеру «Досконалість» допоможе розібратися з побудовою складного бісерного візерунка, закріпити навички бісероплетіння.
- Перший ряд набирається з 6 пар намистин: білих, червоних, синіх. Замикається в коло голкою через перші два скельця.
- Другий ряд починається з 3 намистин кольору пари, через яку вийшла голка. Плетіння продовжується по колу.
- В третьому ряді кількість намистин збільшується до 5 штук кожного кольору. Закріплюються нанизані елементи через середню намистину кожного колірного набору другого ряду.
- Кількість бісеру в кожному колірної ланцюжку четвертого ряду – 6 штук. Голка проходить крізь перші дві намистини набору третього ряду.
- П’ятий ряд формується з п’яти намистин в колірній ланцюжку, які відразу дублюються: 2 білих ланцюжка, чергуються з двома червоними, з двома синіми.
- Шостий ряд повторює попередній.
- Сьомий ряд повторює шостий, кількість скелець колірної ланцюжка збільшується до 7 шт. Голка проходить в ключові намистини четвертого ряду, в кінці нитку фіксується, зайві кінці зрізаються.
- Вийшов триколірний вихровий коло.
- Серветка збирається з декількох кіл шляхом з’єднання незакінченого кола з попереднім закінченим.
- Кількість кіл та форму додатка, можна вибрати самостійно.
Плетіння серветки з бісеру – це захоплююче заняття, доступне кожній людині, незалежно від віку і роду діяльності. Рукоділля допоможе заспокоїти нервову систему, зосередитися на деталях, зміцнити пам’ять, у дітей розвинути моторику рук. Виконані в техніці бісероплетіння аксесуари прикрасять дім, порадують своєю унікальністю і довговічністю.
Фото серветок з бісеру в різних техніках