Вироби з бісеру: квітка-брошка і вишивка букета квітів бісером. Складання композиції квітів з бісеру – легка схема для початківців з фото прикладами. Будь-яка творчість, включаючи бісероплетіння, приносить не тільки позитивні емоції, але дає можливість прикрасити інтер’єр незвичайними речами. Плетіння квітів з бісеру – техніка, за допомогою якої можна зробити цікаві арт-об’єкти для декорування кімнат або одягу. Застосування у таких кольорів може бути будь – все залежить від власного бажання і фантазії.
Переваги плетіння з бісеру
Бісероплетіння квітів має наступні особливості:
- Сфера застосування настільки велика, що за допомогою квітів з бісеру можна створювати, як цікаві картини і панно, так і неповторні і унікальні речі в гардеробі.
- Для реалізації будь-яких ідей потрібно лише терпіння і бажання. Техніка виконання настільки проста, що з нею при бажанні, впорається навіть людина, яка раніше не займався ніяким видом рукоділля.
- Нанизування намистин і укладання їх у візерунок допоможе відволіктися від повсякденних турбот і, до того ж, розвине дрібну моторику. Тому, до такого дійства можна залучати дітей, прищеплюючи їм навички творчості та креативного мислення.
Природно, що це не всі позитивні моменти від такого заняття. Створюючи цікаві об’єкти, можна своїми руками зробити подарунки, які залишаться в пам’яті, але при цьому не вимагають значних матеріальних витрат.
Ніж необхідно запастися, щоб почати плести квіти з бісеру?
Так як робити квіти з бісеру досить просто, потрібно всього лише обзавестися відповідною схемою, наступними предметами і матеріалами:
- Бісер декількох кольорів. Бажано заздалегідь продумати кольори та їх поєднання, щоб відразу створити потрібний об’єкт.
- Волосінь і дріт.
- Нитки відповідного кольору.
- При необхідності, якщо створюється панно – то потрібно тканину у вигляді основи.
- Також можна запастися додатково паєтками, намистинами або застібками, якщо планується створювати ювелірні прикраси.
- Якщо планується створювати 3D фігурку, вона повинна мати жорстку форму. Для цього слід придбати спеціальну мідну дріт. До неї підбирають тканину під колір бісеру, яку обертають поверхню дроту, щоб вона була непомітна у виробі.
Як видно з перерахованого списку, важливо на початковому етапі вирішити, що буде створено у вигляді підсумкового арт-об’єкта з бісерних квітів.
Техніки плетіння і деякі хитрощі
Існують різні способи в нанизуванні бісерін на волосінь або дріт. Кожен з них використовується в певних випадках. Тому для створення складних об’єктів бажано освоїти всі види технік. Ось кілька основних, на яких базуються інші.
Плоске плетіння
Коли необхідно виконати листочки або пелюстки різної форми – круглі, загострені, загострені, використовується плоске паралельне плетіння. Для цього:
- Починають з потрібну кількість бісерін, нанизаних на волосінь. Їх розміщують посередині.
- Потім на будь-решт ліски нанизують наступний ряд у вигляді потрібну кількість бісеринок. Через цей ряд потрібно протягнути і другий кінець волосіні, так, щоб він виходив з протилежного боку від нанизаного ряду.
- Далі дії повторюються – в кожному ряду викладають таку кількість бісеру, яке буде відповідати потрібного малюнку.
- За допомогою такої техніки рухаються від одного краю елемента до іншого.
Французька техніка плетіння
Аналогічно виконується французька техніка плетіння. Але, відмінність цього способу полягає в тому, що спочатку виконується центральний ряд. А потім, навколо нього починають оплетаться наступні ряди, розділяючи виріб як би на праву і ліву частини. Ліска у цьому випадку також пропускається в кожному ряду з двох сторін.
Особливості створюваних об’єктів
Виконуючи той чи інший об’єкт, слід врахувати певні особливості виконуваних дій.
Квіти з бісеру для одягу
Коли необхідно створити елементи для прикраси одягу, то необхідно дотримуватись наступних порад:
- Плетіння квітів з бісеру красивих, але не складних, здійснюється на прозору волосінь.
- Основи можна не робити каркасні. В іншому випадку створюваний об’єкт може виглядати надто грубо.
- Важливо, щоб посередині була можливість закріпити центральну нитку.
- Не варто робити занадто масивних виробів, так як вони будуть дуже важкими і можуть відтягувати вниз тканина, створюючи некрасиві фалди. У цьому випадку одяг, яку планується прикрасити, буде виглядати дещо неохайно.
Панно з бісеру
Якщо потрібно створити квіткове панно з бісеру, то важливо:
- Підібрати тканини в якості основи і жорсткої її натягнути на рамку.
- Кожен бісерний елемент створюється окремо, потім збирається в один квітка.
- Кожна квіточка разом з листочками і стеблинками кріпиться на тканину. Робити це потрібно в декількох точках, як правило, посередині елемента. У цьому випадку вона буде надійно зафіксований і повернуть правильною стороною.
Тривимірні моделі квітів з бісеру
Ще один об’єкт, який досить часто створюють з бісеру – це справжні тривимірні моделі кольорів. Як правило, вони можуть складатися з кількох гілок, які фіксують на основі або ставлять у вазу, виконану з бісеру або іншого матеріалу. При цьому необхідно прислухатися до наступних рекомендацій фахівців з бісероплетіння:
- В якості основи використовувати щільну мідний дріт. Вона дозволить створити той каркас, який буде тримати всю композицію у правильна вигляді.
- Щоб дріт не була очевидною, її попередньо обплітають тонкою тканиною, яка за кольором повністю дублює бісер. В цьому випадку виріб буде виглядати охайно і елегантно.
Перш, ніж виконувати будь-які тривимірні моделі, необхідно подивитися майстер-клас, де створюються складні квіти з бісеру для початківців. Це допоможе не помилитися і дозволить уникнути переробки всієї роботи. Слід пам’ятати, що створювати свої власні моделі можна буде тільки отримавши певний досвід у бісероплетінні. Для тих же, хто ще до кінця не визначився, які квіти з бісеру хочеться створити, допоможуть представлені фото і схеми, на яких детально описані покрокові дії для отримання того або іншого способу.
Початківцям рекомендується відпрацювати техніку на найпростіших виробах і тільки потім переходити до більш складних конструкцій. Принадність даної техніки бісероплетіння полягає ще й у тому, що у майстра завжди є можливість переробити виріб, зберігши при цьому бісер.
Волосінь і дріт у цьому випадку є витратними матеріалами. Ціна на них не така висока, тому завжди можна переробити роботу, якщо щось не сподобалося на певному кроці.
Фото квітів з бісеру
ммммм