Плетіння маленьких і великих келихоподібних троянд: схеми плетіння, фото красивих букетів з троянд. Майстер-класи для початківців по плетінню бутона троянди. Виготовлення різноманітних квітів з бісеру є популярним видом творчості, яким захоплюються багато умільці. Троянда з бісеру нічим не відрізняється від справжньої і не поступається за красою, але набагато довговічніші. Застосовуючи новітні техніки скручування, можна самостійно виконати незвичайні по красі подарунки для близьких.
Підготовка до роботи
Процес плетіння вимагає посидючості, великого терпіння, мінімальних навичок і знань. В ідеалі знадобиться стіл, накритий флісовій тканиною. Завдяки її антиковзаючим властивостями, дрібні деталі не будуть скачуватися з поверхні. Робота з бісером створює велике навантаження на зір.
Важливо подбати про гарне освітлення на робочому місці.
Необхідні матеріали
- Бісер декількох відтінків, в залежності від фантазії;
- коробка з невисокими бортиками, вистелена білим полотном, для розміщення матеріалу;
- тонка волосінь для створення бази даних;
- дріт 0,3 мм для формування квіткових елементів;
- шовкові нитки для зборки;
- дріт 4-6 мм для конструкції стебла;
- канцелярський скотч;
- нитки муліне;
- швейна голка;
- флористична папір.
Інструменти:
- Плоскогубці для дроту;
- лінійка;
- ножиці.
Формування бутона
Французька технологія виконання троянд з бісеру передбачає на першому етапі формування бутона. Деталі для пелюсток створюються за схемою паралельного плетіння: На першому етапі на дріт насаджується бісерина і рухається до середини. Наступні ряди будуть включати по 2, 4, 6, 8, 10 і 11 бусинок. Далі на кінці з протилежних сторін нанизується кількість бісерін, рівне кількості рядів. Відповідно кінці дроту потрібно зігнути до початкової точки і закріпити джгутом. Подібних заготовок необхідно зробити за кількістю пелюсток квітки. Після закінчення плетіння пелюсткам слід надати натуралістичний вигляд.
Плетіння чашолистків
На наступному етапі виготовляються чашолистки. Також застосовується французька технологія плетіння, але кількість бісеру в рядах створюється за наведеною схемою: 1, 2, 4 по 3 шт. бісеру, 2, 1. Для плетіння великий троянди вистачить шести чашолистків. Можна зробити меншу кількість або, навпаки, більше число заготовок. Важливо, щоб при зборці вони знаходилися на однаковій відстані по відношенню один до одного.
Листочки для троянди
Гілки і листя створюються з флористичної стрічки, бісеру, стрічок та дроту 0.3 мм Кожний листок складається з п’яти деталей. Кожен з матеріалів виготовляється у формі ромба методом паралельного плетіння. Важливо дотримуватися схеми, де перший ряд складається з однієї бісеринки, а широкий ряд — з п’яти.
З 3-х бісеринок створюються 2 ряду;3-й ряд – 4 шт.;4-й – 6 шт.;5-й – 4 шт.;6-й – 2 шт.;7-й – 1 шт.
Потім кінці мідного дроту скручують. Подібним методом треба сплести 5 листків. Кінці трьох листя скручується разом, утворюючи стебло, до якого додаються два аркуша. Далі флористичної стрічкою кольору обмотується підстава гілочки.
Створення пелюсток троянди з допомогою пластиліну
Іноді професійні майстри радять використовувати пластилінову базу для виконання рози з бісеру для початківців. У цьому випадку буде потрібно виліпити спеціальну болванку, аналогічну формі пелюстки рослини. Щоб уникнути налипання пластиліну на бісер, поверхню пластилінової основи рекомендується змастити вазеліном. Потім бісер потрібно нанизати на шовкову нитку і розкласти на поверхні основи з пластиліну. Зафіксувати заготовку слід за допомогою звичайного лаку. Далі бісер відокремлюють від пластиліну і видаляють теплою водою шар вазеліну. На завершальному етапі створення пелюсток наносять шар лаку на другу сторону. Залишиться лише зібрати деталі рослини виходячи із загального плану. Для троянди потрібно виготовити 10 однакових пелюсток.
Збірка квітки
Пелюсткам бутона надають дугоподібну форму. На дріт 4-мм намотують деталі квітки. Рожевий бутон починають формувати з маленьких пелюсток. Підібрана за кольором шовкова нитка вставляється швейну голку і прошивається підстава бутона. Це потрібно для додання міцності загальної конструкції. Верх троянди кріпиться до стебла з допомогою шовкової нитки і скотча. Чашолистки розташовують навколо пелюсток. Отримана конструкція фіксується муліне. Для маскування дроту стебло квітки обмотують скотчем зеленого кольору. Відступаючи 1 см від готових чашолистків, закріплюється перша гілочка з листям. Друга гілочка розташовується на відстані 0.5 див. Закінчення фіксується краплею канцелярського клею. Розочка готова!
Рожевий кущ у горщику
Ознайомившись з майстер-клас по виготовленню рози з бісеру, можна приступати до створення власних шедеврів.
Знадобиться:
- Алюмінієва дріт – 0.8 мм;
- волосінь – 0.3 мм;
- бісер різних відтінків.
Плетіння бутонів
На один кінець алюмінієвої дроту надівається 10 штук бісерін, далі відрізки дроту скручують пасатижами, залишаючи невелику ніжку в 1, 5 див. Аналогічно створюються 4 плоскі петлі. На один з дротяних відрізків надівається 10 штук намистин, волосінь протягується крізь верхню бусинку самої близько розташованої петлі. На виготовлену форму поміщається 3 бісеринки, дріт проходить через верхню частину другої петлі.
Важливо: між будь петлею повинні прибиратися 3 шт. бісеру. По закінченні конструкції останньої частини виготовляється красива облямівка з 10 шт. намистин. Пасатижами скручують кінці дроту. Сформованному пелюстці потрібно надати вигнуту форму.
Таким чином слід зробити 4 пелюстки, що складаються з 5 петель і 6 рожевих пелюсток складаються з 4 петель. По закінченні з вигнутих заготовок формується бутон. Для більшої натуральності, зовнішні частини рослини можна трохи розкрити.
Чашолистки
На алюмінієвий дріт нанизується 26 бісерін, потім кінці пасатижами скручуються в три оберти, утворюючи об’ємну петлю. З одержаних хвостів робиться окружність знизу по 8 шт. намистинок на кожній. Далі кінці знову скручуються. Аналогічним чином потрібно зробити 5 деталей. Для виконання 6 петлі на один з відрізків алюмінієвої дроту надягають 8 бісерін і простягають їх до кінця верхньої петлі першого чашолистка. Срібляста дріт обертається навколо підстави великої окружності. На вільні кінці волосіні нанизують по 8 штук бісерін для виробництва нижній колу. З’єднують кінці дроту і надається бажана форма чашолисткам.
Листя і гілочки
Листя виготовляють, застосовуючи основну вісь з 4 штук бісерін і трьох вигнутих дуг. З 3 листків, скручених між собою, формується гілка. При виникненні питань, як зробити троянду з бісеру, можна прочитати самовчитель для рукодільниць.
Збірка квітки
Береться відрізок будівельного кабелю, і до нього кріпиться бутон. Далі на нього надягають чашолистки, пов’язують шовковими нитками, що поєднуються із загальною колірною гамою. Стебло і гілки рекомендується обвити зеленим скотчем. Для красивого оформлення куща можна зробити гілки флердоранжу. Для цього в центрі відрізка з дроту розміщують 5 різнокольорових бісерин. Дротові кінці скручують у характерний хвіст 5 див. На всіх кінцях хвоста повторюється петля з 5 штук бісеру. По закінченні формування бічних колу кінці волосіні приєднуються до гілки. Техніка повторюється до тих пір, поки не закінчиться відрізок. Для одного куща флердоранжу формується від 3 до 5 деталей з петлями. В цілому рожевий кущ конструюється з 7-9 розмірних троянд і флердоранжу. Виготовлені квіти кріпляться один з одним дротом, ставляться в горщик, наповнивши його виробним цементом. Бісерна флористика — трудомістка, але улюблене творчість рукодільниць. Особливе місце в ньому займають ніжні троянди — бісер дозволяє втілювати самі фантастичні за красою ідеї.
Фото троянд з бісеру