В’язані кисті з бісеру: створення красивого ларіату з вузлами. Вибір оптимальної довжини ларита – схеми для початківців з покроковим описом. Мода мінлива. Ще недавно в тренді були пафосні і дорогі прикраси, які навряд чи можна назвати універсальними. Вони більше підходили для створення святкового образу. Але тепер на зміну їм прийшли більш універсальні і, головне, демократичні аксесуари. Одним з них є ларіат з бісеру, майстер-клас плетіння якого покаже, як просто можна сплести.
Що таке ларіат?
Можливо, хтось навіть не чув такої назви і не здогадується про те, що прийнято розуміти під цим найменуванням. Ларіат – це декоративний джгут, який може мати різну товщину. Для його плетіння, можна використовувати кілька технік, які допомагають створити класичне ажурна або скручений, мозаїчне, прикрашений кистями, виріб. Всі варіації цієї прикраси виглядають дуже красиво і незвично. Плетуть його з бісеру. Можна використовувати намистини різного кольору або віддавати перевагу однотонною гамою. Важливою особливість аксесуара є еластичне плетіння, яке дозволяє його модифікувати. Наприклад, можна перетворити його на браслет або пояс.
Основні характеристики ларіату
Не кожен джгут можна назвати лариатом. Це потрібно обов’язково запам’ятати, щоб створити дійсно класичне виріб, який буде мати потрібні характеристики. До них можна віднести:
- плетіння має бути однаковим по всій довжині ларіату;
- прикраси слід використовувати ті, які мають схожість у зовнішньому вигляді і відносяться до одного стилю;
- плетіння має бути не тільки м’яким, але і достатньо гнучким, щоб при необхідності змінювати форму;
- краї обов’язково повинні бути оформлені за допомогою фурнітури.
Можна використовувати ту фурнітуру, яка подобається безпосередньо майстру. Але не можна забувати про те, що вона повинна бути функціональною.
Інструменти для роботи
Відразу необхідно відзначити один нюанс. Справа в тому, що при роботі з різними техніками плетіння перелік інструментів залишається однаковим. Єдиним «змінним» інструментом є голка. Для виконання деяких технік її доведеться замінити звичайним гачком. І тому будь-який майстер, навіть початківець, повинен заздалегідь подбати про придбання відразу двох основних інструментів – голки і гачка. У спеціалізованому магазині рукоділля необхідно буде також придбати і інші інструменти, які точно знадобляться при роботі. Краще придбати їх заздалегідь, щоб при початку роботи під рукою був повний набір. Тому обов’язково потрібно замовити або самостійно придбати в магазині спеціальну фурнітуру, яка знадобиться при створенні прикрас:
- карабіни;
- піни і кільця;
- ланцюжки і кінцевики;
- каллоты та інше.
Оскільки при створенні біжутерії обійтися без фурнітури не вийде. При плетінні ларіату з бісеру, на фото якого видно, наскільки простим є плетіння, теж обов’язково використовувати фурнітуру.
Гачок і голка
Це два основних інструменту. Але техніки при цьому застосовуються різні. Вибираючи гачок, слід віддавати перевагу тому, який має гладку і рівну поверхню. Це суттєво спростить процес роботи з пряжею, оскільки не будуть з’являтися зачіпки. Голки використовують при роботі з бісером. Їх можна придбати і окремо.
Шпильки
Без них обійтися не вийде. Вони необхідні для того, щоб в процесі плетіння закріплювати окремі елементи. Це не тільки спрощує роботу, але і дозволяє заощадити трохи часу.
Волосінь і нитки
Зовсім необов’язково використовувати відразу волосінь і нитки. Універсальним варіантом є прозора волосінь. Адже колір нитки доведеться кожен раз підбирати заново. Прозора волосінь позбавить від такої необхідності.
Ножиці
Не потрібно купувати великі або канцелярські ножиці. Можна працювати і з допомогою звичайних манікюрних ножиць. Головне, щоб вони були заточені. Адже використовувати для обрізання волосіні або пряжі знадобиться саме гострий інструменти.
Дріт
Сталевий дріт не використовують для плетіння самого джгута. Вона потрібна для створення декоративних кистей. Їх створюють на основі джгута, який вже був пліток. Це досить складна техніка, але результат вартий всіх старань.
Намистини або бісер?
Зібравши весь набір інструментів для роботи, можна приступати до не менш важливого пункту – вибір основного матеріалу. Від правильності цього вибору залежить те, наскільки гарним вийде виріб. Можна використовувати не тільки бісер, але і намистини. Але вибір матеріалу залежить від техніки плетіння. Для плетіння або ажурного спірального ларіату потрібно купувати намистини або стеклярус. З їх допомогою можна також маскувати навіть дефекти. У всіх інших випадках переважніше японська або чеський бісер.
Покрокове опис схеми плетіння
Ця схема відрізняється простотою. І тому вона найбільше підходить новачкам. Оскільки їм не рекомендується починати знайомство з технікою плетіння, використовуючи складні схеми.
- Робота починається з намистини, яка знаходиться у другому ряду. Але це стосується лише перших двох рядів, далі схема роботи змінюється.
- Спочатку на голку потрібно нанизати 1-ю намистину в другому ряду.
- Тепер необхідно нанизати на голку ту намистину, яка стоїть першою в 1-му ряду.
- До кінця схеми слід плести в такому порядку – 2 і 2, 3 і 3.
- Тепер потрібно замкнути коло.
- Необхідно працювати по рядах, слідуючи схемою.
- Продовжуючи нанизувати окремо намистини з кожного ряду, потрібно сплести 3-й ряд.
- Третій ряд плетуть через одну намистину 1-го кільця.
Далі потрібно чітко слідувати схемі. Довжина прикраси залежить від того, скільки рядів було сплетено. Не слід робити його занадто коротким, оскільки в такому разі він не буде схожим на ларіат. Оформлення ларіату може бути будь-яким.
Плетіння ларіату гачком
Тим майстриням, яким незручно працювати з голкою, більше підійде техніка, яка передбачає використання тонкого гачка. При цьому порядок роботи буде відрізнятися. Адже потрібно відразу нанизати на нитку все кількість намистин, яка знадобиться в процесі роботи. Покрокові схеми добре пояснюють сам процес. І тому ніяких труднощів не виникає навіть у новачків. Пам’ятайте, що кількість рядів залежить від бажаної довжини виробу.
Оформлення решт
Ознайомившись з технікою в’язання лариатов з бісеру за схемами, можна приступати до заключного етапу роботи, до якого не можна ставитися легковажно. Якщо не закріпити кінці належним чином, то джгут можна буде легко розпустити. Допускати цього не можна. Для фіксації кінців можна використовувати різноманітну фурнітуру: обниматели, пін, штифт. В даному випадку вибір залежить від того, який саме вид затискачів воліє майстер. Але не можна забувати і про те, що кожен з них має різний рівень функціональності. Тому потрібно вибирати, виходячи з оцінки цього параметра.
Зовнішній вид прикраси
Зазвичай підбирають два кольори. Це стосується тільки тих випадків, коли не застосовується мозаїчна технологія. Ніяких обмежень по колірній палітрі, зрозуміло, немає. Але при цьому потрібно враховувати, що ларіат – це універсальне прикраса. Отже, воно повинно доповнювати як буденний, так і святковий образ.
Фото красивих лариатов з бісеру і намистин