Гілочка горобини з бісеру своїми руками: проста схема для початківців. Виріб червона осіння і зимова горобина зі снігом і маленьким снегирем. Дерева з бісеру, на думку новачків, є вищим пілотажем. І тому, побачивши красиву горобину, виготовлену з бісеру, вони відразу відмовляються від ідеї спробувати зробити таке ж деревце. І абсолютно марно, оскільки навіть новачок впорається з цим завданням. Необхідно відповідально підійти до процесу створення цього елементу декору, як і показано на майстер класі плетіння горобини з бісеру.
Народні традиції
Вироби у вигляді рослин є одним з напрямків бісероплетіння. Девьевья з бісеру виглядають досить мальовничо і презентабельно. Найяскравішим прикладом такої творчості по праву є горобина з бісеру .До того ж, її можна піднести як подарунок, яким буде радий будь-яка людина. Раніше у слов’ян існувала гарна традиція, про яку сьогодні, на жаль, більшість устигла забути. Гілочку горобини вішали в узголів’я ліжка або над вхідними дверима. У деяких випадках вона виконувала роль прикраси. Горобину ставили в красиву вазу, що відразу приковувало увагу. І сьогодні багато дотримуються цієї традиції. Імітація горобиновий гілочок з бісеру осбенно буде радувати взимку, коли знайти свіжу гілку горобини непросто. Саме з цієї причини багато майстри ставлять перед собою мету навчитися її плести.
Матеріали для роботи
Горобина – це деревце, яке виглядає досить яскраво завдяки кольором своїх плодів. І тому зазвичай проблем з вибором відповідного кольору бісеру не виникає. Однак, рекомендується працювати виключно з якісним матеріалом, які мають насичений колір. Особливо, коли мова йде про вибір кольору плодів. Він повинен бути яскраво-червоним. Щоб листя виглядали схожими на справжні, недостатньо просто використовувати певну схему. Тут важливу роль також відіграє вибір кольору. Краще відмовитися від покупки тьмяного стеклярусу і звернути увагу на намистини, мають яскраво-зелений колір.
Дріт
Це один з основних матеріалів, який знадобиться для роботи. В даному випадку працювати доведеться саме з дротом. Оскільки вона здатна забезпечити потрібну гнучкість і фіксацію всіх елементів вироби. Адже гілки горобини з бісеру повинні зберігати певну рухливість, але при цьому тримати форму.
Нитки, стрічки, клей ПВА
Використовувати потрібно не звичайні атласні, а флористичні стрічки. Вони допоможуть скласти потрібну композицію. Крім того, в роботі знадобляться нитки зеленого кольору, з допомогою яких можна буде надійно закріпити всі рухомі елементи. Для цієї ж мети згодиться і клей. Перевагу потрібно віддавати якісної продукції, що забезпечує надійне скріплення.
Фарби і лак
Не всі елементи дерева створюються з бісеру. Наприклад, стовбур роблять з підручних матеріалів. Щоб він був максимально схожий на справжній, доведеться використовувати фарби. Для найбільшого контрасту кольорів, іноді фарбують стовбур в білий колір. Тоді дерево горобини з бісеру виглядає ще ефектніше. Наносять фарбу тонким пензлем, яку теж необхідно придбати заздалегідь. Лак використовують для того, щоб закріпити результати роботи та виділити деякі елементи. Можна використовувати як глянсовий, так і матовий лак. Обидва варіанти чудово підходять для роботи.
Алебастр і гіпс
Для виготовлення основи майстри з успіхом застосовують обидва ці матеріалу. Кількість необхідно розрахувати заздалегідь. Все залежить від того, наскільки велику форму майстер збирається використовувати для забезпечення стійкості вироби.
Варіанти виготовлення вироби
Звичайно, є кілька різних технологій, які передбачають створення дуже незвичайних виробів. Можна використовувати різні техніки. Все залежить від розмірів і форми виробу, а також від Вашої фантазії. Зовнішній вид виробів може відрізнятися в залежності від того, яке саме дерево майстер вирішив взяти за основу:
- зимова горобина – іноді листя такий вироби виготовляють виключно з сріблястого бісеру. І тоді дерево виглядає засніжених, і тому особливо красивим. У деяких випадках листя виготовляють не тільки з сріблястого, але і білого, зеленого стеклярусу;
- чорноплідна горобина – виглядає ще більш вражаюче завдяки своєму яскравому кольору, який буде красиво поєднуватися з іншими відтінками в інтер’єрі. І тому таку саморобку нерідко роблять на замовлення навіть для власників квартир з сучасним інтер’єром.
Майстер повинен самостійно визначитися з тим, який саме вид надати виробі. Однак, потрібно пам’ятати про необхідність дотримуватися одного правила: виріб має виглядати схожою на справжнє дерево. Досягти цього можливо лише за умови, що колір стеклярусу буде підібраний правильно.
Загальна схема плетіння
Цю схему можуть використовувати як початківці, так і досвідчені майстри, які вже встигли освоїти багато техніки, навіть найскладніші. Для того, щоб сплести дерево за цією схемою, знадобиться мінімальний набір інструментів і матеріалів.
- Візьміть відрізок дроту, довжина якого дорівнює 60 див. Він знадобиться для того, щоб виготовити гілки. Щоб горобина з бісеру зроблена своїми руками виглядала натурально, потрібно дотримуватися пропорції. Гілки не повинні бути дуже короткими або довгими.
- На дріт наберіть 9 намистин. Вони повинні бути зеленого кольору.
- Просуньте всі намистини на середину і після цього зігніть дріт.
- Далі потрібно скручувати дріт, і таким чином зробити центральну петлю.
- Від центральної петлі слід сформувати ще 7.
- Як тільки буде створено 57 гілок, можна приступати до формування грон. Всього їх має бути не менше 25.
- Для цього знадобиться більш коротка дріт – 40 див.
- З допомогою великої червоної намистини закрутіть дрота. Це буде ягода. Після цього просуньте намистину і скрутіть ще раз дріт. Таким чином потрібно сформувати 11 ягідок.
- Приєднати гроно до гілки можна за допомогою звичайної нитки. Як тільки всі грона будуть приєднані, необхідно приступати до виготовлення бічних стовбурів.
- Щоб зробити бічні стовбури, потрібно використовувати більш товсту дріт, щоб вони добре трималися і не падали. Стовбури обов’язково з’єднують з гілками з допомогою ниток.
Щоб виріб виглядала гармонійно і акуратно, потрібно зробити не менше 3-х бічних стовбурів. Після цього можна приступати до заключного етапу і формувати саморобку.
Горобина під снігом
Зовні така виріб виглядає більш цікаво. Але для її виготовлення доведеться зробити сніг самостійно з бісеру. Фарбування гілок в даному випадку не дасть потрібного ефекту. Щоб зробити сніг, необхідно використовувати технологію петельного плетіння, яка не надто складна, тому підійде і для новачків:
- на дріт білого кольору потрібно набрати бісер і зробити петлю. Краще використовувати білий бісер, але його можна замінити і прозорим стеклярусом;
- далі потрібно зробити скрутку рівно на два оберти;
- біля скрутки слід зробити ще одну петлю.
Зверніть увагу, що довжини одного відрізка використовуваного дроту повинно вистачати принаймні на 6-7 петельок. Не можна робити занадто мало петлею, оскільки в такому випадку «сніг» не буде покривати плоди.
Як вибрати товщину дроту?
На початку роботи кожного майстра складно визначитися з тим, яку саме товщину повинна мати дріт. Від правильності вибору в даному випадку залежить те, наскільки зручно буде майстру з нею працювати. Є одне правило, керуючись яких можна зробити правильний вибір. Необхідно вибирати дріт такої товщини, щоб вона легко проходила крізь бісер. Якщо дріт проходить крізь бісер мінімум 2 рази, то вона підходить для роботи.
Потрібна голка?
Зазвичай голку використовують при роботі з волосінню, оскільки це набагато зручніше. У разі створення горобини з бісеру майстри зазвичай застосовують замість волосіні дріт. Проте, деякі елементи дерева все-таки можна зробити з волосіні і бісеру. Тому краще заздалегідь придбати голку, з якої буде комфортно працювати.
Яку підставку використовувати?
Після того як всі елементи дерева будуть підготовлені, можна приступати до заключного етапу, який передбачає закріплення вироби. Для початківців сплетена з бісеру горобина – це вже готовий виріб. Але досвідчені майстри знають, що в такому вигляді виріб не є завершеною. Обов’язково потрібно її закріпити. Знадобиться спеціальна підставка. Можна зробити її самостійно з підручних матеріалів або придбати готовий виріб, прикрасити і зробити дизайн більш підходящим. Для цього можна використовувати бісер і навіть камені. Обважнювати підставку можна, але не варто цим захоплюватися. Вага виробу не повинен бути занадто великим.
Фото горобини, зробленої з бісеру